میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۹
 
 
عبدالعزیز احمد البکیر:
هدف قرار دادن ۳۰۰ مقر نظامی در امارات و عربستان در دستور کار است
هدف قرار دادن ۳۰۰ مقر نظامی در امارات و عربستان در دستور کار است
 

«عبدالعزیز احمد البکیر» تصریح کرد که مقر فرماندهان نظامی سعودی و اماراتی برای نیروهای ما اهدافی مشروع محسوب می شود و این مقرها فقط در سرزمین یمن نیست.
مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی و فرمانده کل نیروهای مسلح یمن در روزهای اخیر با حضور در نمایشگاه صنایع نظامی از موشک بالدار قدس ۱، پهپاد صماد ۳، پهپاد اطلاعاتی صماد ۱و پهپاد قاصف کی رونمایی کرد.
المشاط در این مراسم ضمن تمجید از دستاوردهای نظامی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: مرحله آینده پر از غافلگیری خواهد بود و سلاح‌های جدید توازن قدرت را برهم می‌زند و و روند اوضاع را به نفع نیروهای ما تغییر خواهد داد زیرا این اسلحه جدید بازدارندگی فعال و موثری دارد. دستاوردهای موشکی و پهپادی مایه مباهات همه یمنی هاست.
محمد ناصر العاطفی، وزیر دفاع یمن نیز در این نمایشگاه اعلام کرد:
با همت کارشناسان داخلی نیروهای مسلح یمن به مرحله پیشرفته‌ای در زمینه ساخت تسلیحات نظامی رسیده ‌است. این سلاح جدید با چند عملیات موفق آزمایش شده است و دقت و قدرتش را در زدن اهداف ثابت کرده است.
وی تاکید کرد: آینده دردناک برای متجاوزان اگر تن به صلح ندهند و حملات خود و محاصره ملت یمن را متوقف نکنند، خواهد بود. «عبدالعزیز احمد البکیر» وزیر مشاور در دولت نجات ملی یمن در گفت‌وگویی به تشریح روند عملیات علیه متجاوزان پرداخته است.
اخیرا موشک ها و پهپادهای جدیدی توسط نیروهای یمنی رونمایی شد. پیام ساخت تجهیزات نظامی جدید به کشورهای متجاوز و حامیان آنها چیست؟
رونمایی از موشک ها و پهپادها یک دستاورد جدید و نشانگر آغاز قوی مرحله ای جدید در نبرد بازدارندگی است. همچنین این دستاورد نقطه تغییر روند عملیات نظامی محسوب می شود. با این دستاورد سطح تقابل با دشمن به مراحل پیشرفته تبدیل شد و گزینه های دشمن منقلب شد و عقبگرد داشت. آنها تصور نمی کردند که یمنی ها پهپاد داشته باشند اما اکنون اینگونه غافلگیر شده اند که یمنی ها هواپیماهای دوربردی دارند که قادر است به پایتخت های کشورهای متجاوز برسد. از سوی دیگر بانکی از اهداف یگان موشکی یمن و نیروی هوایی ما برای نبرد تشکیل شده است؛ در این راستا بیش از ۳۰۰ هدف نظامی متعلق به دشمن رصد و شناسایی شد که به این بانک اهداف اضافه گردید و می توان با تسلیحات مناسب در صورت تصمیم فرماندهی آنها را هدف قرار داد.
از جمله این اهداف مقر فرماندهان نظامی سعودی و اماراتی است که برای نیروهای ما اهدافی مشروع محسوب می شود. این مقرها طبق گفته سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، فقط در سرزمین یمن نیست بلکه تا ریاض پایتخت رژیم سعودی و ابوظبی پایتخت امارات ادامه دارد.
تاثیر حملات پهپادی نیروهای یمنی به فرودگاه های سعودی و تهدید اماراتی ها به هدف قرار گرفتن بر بازدارندگی متجاوزان چگونه بوده است؟
زمانی که هواپیماهای متجاوز آمریکایی-سعودی-اماراتی شامل جنگی، شناسایی و آپاچی در آسمان یمن عربده کشی می کردند و مرتکب شنیع ترین و وحشیانه ترین جنایت ها در حق ملت یمن می شدند، هیچگونه عامل بازدارنده ای وجود نداشت و جامعه بین الملل و نهادهای موسوم به سازمان حقوق بشر نیز توجهی به این مسأله نمی کردند.
در این شرایط مردمی بزرگ در یمن حضور داشتند که در رگ هایشان، عظمت و ایمان جریان داشت و رنج های این ملت مظلوم را به جان خریده و به دفاع از آنها ایستادند. این سربازان از هر راه و روش مجازی از جلادان انتقام گرفته و با توکل بر خدا و الهام گیری از نور الهی، تمام موانع و مشکلات را پشت سر گذاشته و مبتکرانه تجهیزات جدید و پیشرفته ای برای بازدارندگی متجاوزان و تادیب آنها ساختند.
زمانی که خدا صدق نیت سربازانش را دید، راه های ابتکار و پیشرفته سازی تسلیحات بازدارنده را در چندین بخش از جمله پهپادهایی با ماموریت ها و اشکال متعدد به این سربازان الهام کرد. بخشی از این پهپادها کارکرد شناسایی و بخشی کارکرد هجومی دارند. همین موضوع نیز طاغوتان جهان را شگفت زده و دچار ناامیدی و شکست روحی کرد؛ چگونه ملتی مانند یمن که تحت محاصره کامل زمینی و هوایی و دریایی است، به این دستاورد رسیده که در عرصه میدانی نیز کارآمد بودنش را ثابت کرده است.
هر کس بر خدا اعتماد نماید و از راه های درست اقدام کند، هیچ مانعی جلودارش نیست و غیرممکن در قاموس او جای ندارد. این پیامی غیبی برای دشمن است که عاقبت و نتیجه کارها دست خداوند است و به هیچ وجه نباید روی معیارهای مادی تکیه کرد. اگر مادیات در یکسره کردن جنگ نقش داشتند، باید همان روز نخست متجاوزان پیروز می شدند. زیرا علاوه بر امکانات گسترده و زیاد، حمایت سیاسی آمریکا و اسرائیل و سرپوش آنها بر جنایت هایشان نیز وجود داشت.
مسیر پیش رو برای مقاومت در برابر متجاوزان را چگونه ارزیابی می کنید؟ چه غافلگیری هایی برای سعودی ها و متحدانش دارید؟
غافلگیری ها برای کشورهای متجاوز در وقت و زمان و مکان مناسب خودش به صورت قوی و تعیین کننده رقم خواهد خورد. از غافلگیرکننده ها سخن نمی گوییم بلکه آن را به عرصه میدانی واگذار می کنیم.
شت پرده عقب نشینی نظامیان امارات از برخی مناطق یمن چیست؟ آیا آنها نگران حملات نیروهای یمن به ابوظبی و دبی هستند؟
تصمیم امارات برای عقب نشینی توسط آمریکا و صهیونیست ها اتخاذ شده و بر شما پوشیده نیست که مشارکت رژیم صهیونیستی در تجاوز به یمن مسأله ای قطعی است که نمی توان آن را مخفی کرد؛ به ویژه پس از حضور «خالد الیمانی» وزیر خارجه فراری منصور هادی در کنار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست ورشو لهستان.
از سوی دیگر اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی به ویژه سخنان نخست وزیرش در ماه های نخست آغاز حملات متجاوزان مبنی بر اینکه تنگه باب المندب از پرونده هسته ای ایران برای امنیت این رژیم خطرناک تر است، دال و گواهی بر این موضوع می باشد. بنابراین هرنوع دستاورد برای ارتش و کمیته های مردمی ضربه ای اساسی به دشمن اسرائیلی به عنوان مدبر و مدیر عملیات های نظامی است. رژیم سعودی و اماراتی فقط ابزار هستند و نتیجه ظلم خودشان را خواهند دید.

کد مطلب: 110046
 
Share/Save/Bookmark