میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۸
 
 
سخنگوی قوه قضائیه تشریح کرد؛
قطعی شدن حکم ۲ قاضی متخلف
قطعی شدن حکم ۲ قاضی متخلف
 

سخنگوی قوه قضاییه از قطعی شدن حکم دوقاضی متخلف خبر داد و گفت: این دو قاضی متخلف در تهران و اصفهان محکوم و سلب صلاحیت قضایی شدند.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در صد و سی امین نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: ۳۱۱نفر از محکومان مرتبط با فساد مالی محکوم به اعدام، حبس ابد؛ ۵ تا ۲۵ سال حبس محکوم شدند. از این تعداد در سالهای اخیر ۶ نفر محکوم به اعدام شدند که دو نفر از آنها به حکم اعتراض کرده و اعدام آنها به بیست سال حبس تغییر کرد. از چهار نفر یک نفر اجرا شد و یک نفر هم در مرحله اجرا و انجام مقدمات است و دو نفر هم اعاده دادرسی مطرح کردند.

اسامی دو قاضی متخلف
سخنگوی قوه قضاییه به قطعی شدن حکم دوقاضی متخلف اشاره و تصریح کرد: رئیس شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری ۲ اصفهان به نام محمود سعادت فرزند حسینعلی به اتهام فساد اخلاقی در دادگاه عالی قضایی محکوم به سلب صلاحیت و انفصال از خدمت محکوم شد که حکم وی در تاریخ ۲۲مردادماه قطعی شد.
وی با اعلام نام یکی دیگر از قضات متخلف گفت: مجید شکاری فرزند خسرو رئیس شعبه ۱۰۲۴ کیفری ۲تهران به اتهام اخذ رشوه به سلب صلاحیت قضایی محکوم شد.

ارسال پرونده مظلومین و قاسمی به دادگاه
محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه پرونده وحید مظلومین به دادگاه ارسال شده است؛ گفت: احتمالا هفته آینده دادگاه این فرد برگزار می شود. این پرونده ۱۸متهم‌دارد و در کیفرخواست صادره برای برخی از اینها افساد فی الارض مطرح شده است.
وی ادامه داد: مظلومین چند سال پیش هم دادگاهی شد و عنوان افساد فی الارض برای این فرد مطرح شد اما به خاطر اظهار نظرهای حراست بانک مرکزی و اطلاعات تبرئه شد؛ این فرد همان کسی است که ۲ تن سکه خریده است.
وی ادامه داد: پرونده محمد اسماعیل قاسمی معروف به محمد سالم هم به دادگاه ارسال شده است. این فرد هم همراه محمدرضا مظلومین چند سال پیش دستگیر شد؛ همچنین سالار آقا خان هم از کسانی است که قبلاً هم بازداشت بوده است. 

معاون رئیس جمهور سابق وکلایش را عزل کرده است
وی‌ادامه داد: در روز دادگاه دو وکیل این فرد، لایحه عزل خود را به وکیل جدید اعلام می کنند.
محسنی اژه‌ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده زنجانی گفت: بارها گفته است که در خارج از کشور پول دارم که چنین چیزی ثابت نشد.تا کنون موفق نشده است که از موجودی و نقدینگی خودش یا ضامن هایی که مدعی است حضور دارند، سندی ارائه دهد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات تغییری صورت گرفته است؟ گفت: تغییر انجام نشده است.

صدور حکم جلب راننده لندکروز
سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با برخورد راننده لندکروز با مامور راهنمایی و رانندگی گفت: حکم جلب این راننده صادر شده اما از اجرای آن اطلاع ندارم.

م.ر با حکم قضایی بازداشت شد
سخنگوی قوه قضاییه درباره دستگیری «م. ر» متهم بزرگ واردات خودرو که از او به عنوان دست راست یکی از وزرا یاد می شود گفت:این فرد بازداشت شده است؛ حسب گزارش وزارت اطلاعات قصد خروج غیر قانونی را داشته است. اژه ای ادامه داد: این فرد در بازداشت است و در حال خروج غیر قانونی بوده که وزارت اطلاعات این فرد را دستگیر می کندو اکنون در اختیار بازپرس قرار دارد.

ورود مدعی العموم به مسئله مراسم فیضیه
محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا کسی در رابطه با مراسم فیضیه احضار شده است؟ این تهدید اخیرا در تهران از سوی یک مداح انجام شده است.گفت: تهدید مقامات نیاز به شاکی خصوصی نیست. چه در تهران و چه در قم مدعی العموم وارد شده است.

دستور جدید دادستان کل به دادستان ها
معاون اول قوه قضائیه در خصوص افزایش قیمت سکه و بدهی محکومان پرداخت بدهی مهریه گفت: دادستان کل به همه دادستان ها اعلام کردند که اگر فردی امکان تهیه سکه با قیمت فعلی نداشته باشد اگر بتوانند طرفین به توافق برسند که چه بهتر اما اگر به توافق نرسیدند برای تعدیل وضعیت پرداخت، به دادگاه مراجعه کنند. تصمیم شورای عالی امنیت ملی برای حصر تغییر نکرده است
محسنی اژه‌ای در خصوص ایجاد موج جدید برای رفع حصر سران فتنه و اینکه آیا اتفاق جدیدی در این رابطه افتاده است؟ گفت: برخی گشایش ها نسبت به نزدیکان محصوران رخ داده که جدید نیست و تصمیم شورای عالی امنیت ملی همچنان پابرجاست. مهر

کد مطلب: 105808
 
Share/Save/Bookmark