میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۶
 
 
سرلشکر سلامی:
گفتمان بسیج تا آمریکای لاتین و بخش‌هایی از آفریقا پیش رفته است
گفتمان بسیج تا آمریکای لاتین و بخش‌هایی از آفریقا پیش رفته است
 

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه تفکر بسیجی محدودیت جغرافیایی ندارد گفت: امروز گفتمان بسیج در یمن، لبنان، سوریه و عراق تکثیر شده است و تا آمریکای لاتین و قسمت‌هایی از آفریقا پیش رفته است. سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ که دیروز در ستاد فرماندهی سپاه حضرت محمد رسول الله برگزار شد اظهار داشت: در این‌گونه مراسمات و مجالس معنوی که سرشار از روح و ریحان و رحمت الهی است؛ باید از نام مبارکه رهبر کبیر انقلاب اسلامی که همه عزت و سرافرازی و استقلال و افتخار کشور عزیز ایران و ملت‌های مسلمان مدیون مجاهدت‌های بزرگ و تأثیرات شگفت‌انگیز شخصیت فکری او است، یاد کنیم. وی افزود: امام خمینی(ره) با معجزه ذهنی خود بسیج را به‌روی زمین به یک حقیقت متعالی تبدیل کرد و به‌اراده الهی این شجره طیبه را در سرزمین ایمان و اعتقاد و باورهای همه مردم کاشت؛ بسیج شجره مبارکه است که ریشه آن در ایمان مردم و شاخسارهای آن در عالم معنا سیر می‌کند. سرلشکر سلامی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی که بعد از امام خمینی(ره) پرچم این پدیده مبارک را به‌دست گرفت آن را به بلوغ و کفایت رساند؛ به‌شکلی که امروز می‌توان گفت فرمول حل تمامی مسائل انقلاب و نظام بسیج است، امروز بسیج یک حقیقت جاری به‌روی زمین است و قرآن در فرازهای زیبایی رخساره دل‌انگیز بسیج را ترسیم کرده است.
فرمانده‌کل سپاه گفت: بسیجیان در برابر دشمن تسلیم‌ناپذیر، مستحکم و شکست‌ناپذیرند اما در برابر مؤمنان رئوف، رحیم، خدوم و متواضع و در سیمای نورانی‌شان آثار عبادت مشهود است.
سرلشکر سلامی ادامه داد: تاریخ در طول ۴۱ سال گذشته اثبات کرده است که بسیج همواره فرشته نجات ملت در هر سختی به‌ظاهر غیر قابل عبوری بوده است؛ تفکری است که بن‌بست‌ها را می‌شکند و برای جهاد در راه خدا راه‌ها را می‌گشاید، بسیج بر غیرممکن‌ها غلبه می‌کند و معادله سیطره بر کفار را تنظیم می‌کند. امروز گفتمان بسیج در یمن، لبنان، سوریه و عراق تکثیر شده است و تا آمریکای لاتین و قسمت‌هایی از آفریقا پیش رفته است. فرمانده‌کل سپاه با اشاره به قرارگرفتن در هفته بسیج گفت: این روزها، روزهای تکریم مجاهدان خستگی‌ناپذیر بسیجی است که هرجا قدرت‌های بزرگ در برابر اسلام صف‌آرایی کردند آنها در برابرشان ایستادند و شمشیر زدند و سرپنجه‌های آنان را قطع کردند و از شکوه ظاهری دشمنان و امپراطوری‌های به‌ظاهر بزرگ نترسیدند.
وی با اشاره به خدمات بی‌شائبه بسیج در مواقع بحرانی، خاطرنشان کرد: امروز بسیج نقطه اتکا، اعتماد و آرامش درونی مردم است چراکه در زمانهای بحرانی همچون سیل، زلزله، بیماری و تنگدستی این بسیج است که در همه این بحران‌ها میان مردم حضوری شایسته دارد و خدمت می‌کند و همین عامل شکست‌ناپذیری ما است.
فرمانده‌کل سپاه گفت: آنچه ما را در برابر دنیای استکباری به پیروزی رسانده تفکر بسیجی است که بیانگر شرف، مردانگی، جوانمردی، غیرت و تعصب مؤمنانه و دیندارانه بوده و سبب شده است در برابر قدرت‌های به‌هم‌پیوسته بزرگ به پیروزی برسیم.

کد مطلب: 116202
 
Share/Save/Bookmark