میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
رئیس منابع انسانی اداره سرباز ستادکل نیروهای مسلح:
اجرای طرح سربازی اختیاری صحت ندارد

رئیس منابع انسانی اداره سرباز ستادکل نیروهای مسلح اظهارات نماینده نجف‌آباد در مجلس مبنی بر اجرای طرح سربازی اختیاری را تکذیب کرد.
سردار موسی کمالی اظهار کرد: این خبر به هیچ‌وجه صحت ندارد. آقای ابوترابی طرحی را با چند امضا تحت عنوان سربازی داوطلبانه در زمان صلح به مجلس ارائه داد که این موضوع در کمیسیون امنیت مطرح و توافق شد که یک گروه کارشناسی برای این موضوع تشکیل شود.
وی با بیان اینکه در جلسه اول توافق شد این طرح کنار گذاشته شود و با آسیب‌شناسی سربازی راهکاری مناسب برای ارتقای منزلت سربازی ارائه شود، بیان کرد: در این جلسه کمبود اعتبارات مالی یکی از ضعف‌های سربازی ذکر و اعلام شد با وجود اینکه طبق قانون حقوق سربازان باید ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق باشد و براین اساس حقوق سربازان باید بالای ۷۰۰ هزار تومان در ماه باشد و هزینه خوراک و پوشاک و مرخصی سربازان باید افزایش یاید، در این شرایط چرا ما به دنبال قانون جدید می‌گردیم، بلکه باید مجلس ترتیبی اتخاذ کند و همین قانون اجرا و حقوق سربازان چند برابر شود.
سردار کمالی افزود: در مجلس برای تامین کمبود اعتبارات مالی راهکارهایی ارائه شد که بر مبنای آن باید هزینه خدمات به مشمولان فراری، غایب و معاف از خدمت مثل دریافت گواهینامه، تعویض گواهینامه، تعویض پلاک، ثبت اموال و در همه خدماتی که دولت ارائه می‌دهد، افزایش یابد.
وی با بیان اینکه به طور مثال اگر صدور گواهینامه رانندگی برای کسی که سربازی خدمت کرده ۱۰ هزار تومان، برای فراری ۱۰۰ هزار تومان، برای غایب ۷۰ هزار تومان و برای معاف ۲۰ هزار تعیین شود و این برای همه خدمات باشد، پولی که از سربازان فراری و غایب و معاف جمع می‌شود برای سربازان هزینه شود، افزود: با این کار ارزش و منزلت سربازی بالا می‌رود و در این شرایط حقوقش افزایش می‌یابد. همچنین کیفیت خوراک و پوشاک بهتر می‌شود.

کد مطلب: 106005
 
Share/Save/Bookmark