میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴
 
 
کاهش قیمت پیاز و ۷ محصول دیگر در میادین میوه و تره‌بار

همزمان با ورود دو محصول جدید «برگ مو» و «ذرت» به میادین میوه و تره‌بار، قیمت پیاز و ۷ محصول دیگر شامل «فلفل دلمه رنگی، تره فرنگی، ریواس، کدو مسمایی سبز، کدو گلخانه‌ای رنگی، خیار گلخانه‌ای و هندوانه» کاهش یافت.
قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد و سفید درجه یک در میادین میوه و تره‌بار با ۱۶۰۰ تومان کاهش نسبت به هفته گذشته به ۶ هزار تومان و پیاز زرد و سفید دستچین نیز با ۱۶۰۰ تومان کاهش به ۶۹۰۰ تومان رسیده است، ضمن اینکه هر کیلوگرم فلفل دلمه رنگی با ۵۰۰ تومان کاهش، ۸۵۰۰ تومان نرخ‌گذاری شده، اما قیمت فلفل دلمه سبز روی عدد ۵۷۰۰ تومان ثابت مانده است.
در میادین میوه و تره‌بار قیمت هر کیلوگرم تره فرنگی دستچین با ۴۰۰ تومان کاهش به ۲۹۰۰ تومان، ریواس دستچین با ۲۰۰ تومان کاهش به ۵۸۰۰ تومان، کدو مسمایی سبز با ۳۰۰ تومان کاهش به ۳۵۰۰ تومان و کدو گلخانه‌ای رنگی نیز با ۳۰۰ تومان کاهش به ۳۵۰۰ تومان رسیده است.
قیمت خیار گلخانه‌ای دستچین با ۱۰۰ تومان کاهش به ۴۶۰۰ تومان و هندوانه با ۵۰ تومان کاهش به ۲۴۵۰ تومان رسیده است و دو محصول تازه وارد به میادین یعنی «برگ مو» هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان و «ذرت (بلال)» هر کیلوگرم ۴۲۰۰ تومان نرخ گذاری شده‌اند.
قیمت اغلب میوه‌ها از جمله انواع پرتقال و سیب، آناناس، توت فرنگی، چاغاله بادام، گوجه سبز، کیوی، گریپ فروت، لیمو ترش سنگی، لیمو شیرین، موز و نارنگی در میادین بدون تغییر بوده و افزایشی نداشته است. قیمت محصولات صیفی همچون انواع خیار، بادمجان، فلفل، کاهو و سبزیجات، باقلا سبز، سیر تازه، گل کلم، کلم قُمری و چینی، کنگر، گوجه فرنگی گیلاسی و زیتونی، لوبیا سبز، لیمو ترش سنگی، نخود فرنگی و هویج نیز در میادین میوه و تره‌بار ثابت مانده‌ است.

کد مطلب: 108706
 
Share/Save/Bookmark