جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
کد مطلب : 125943

پیام رونمایی از موشک خرمشهر ۴

رژیم صهیونیستی و سرکرده آن چندین بار ایران را تهدید کرده بود. نتانیاهو که این روزها بار دیگر شکست سنگینی را...
رژیم صهیونیستی و سرکرده آن چندین بار ایران را تهدید کرده بود. نتانیاهو که این روزها بار دیگر شکست سنگینی را از مقاومت فلسطین خورد، لفاظی‌های خود را همچنان علیه ایران و جبهه مقاومت ادامه می‌دهد.
اما تصور این که پاسخ تهدیدات و اقدامات خود را علیه سوریه، لبنان و فلسطین دریافت نمی‌کند، تصور باطلی است. بارها اتفاقاتی در سرزمین‌های اشغالی افتاده که سران رژیم صهیونیستی نفهمیدند که از کجا و چگونه خوردند.
با توجه به تهدیداتی که از سوی رژیم اسرائیل علیه ایران انجام می‌شود، بهترین زمان ممکن برای رونمایی از موشکی بود که با برد ۲ هزار کیلومتر و ویژگی نقطه زنی، رادار گریز و ویرانگری به شدت قوی صدای دشمنان را به لرزه در آورد.
واکنش‌هایی که از سوی برخی کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی با رونمایی و آزمایش موشک خرمشهر ۴ دیده شد، از وحشتی که از وجود چنین قابلیت و توانمندی بزرگی که ایران به آن دست یافته خبر می‌دهد.
ایران در زمینه موشکی پیشرفت‌های بزرگی کرده است و در زمینه موشک‌های نظامی بالستیک توانسته دشمنان را میخکوب کند تا جایی که حتی جرأت دست از پا خطا کردن علیه ایران اسلامی را هم نداشته باشند.
ایران از یک سو روابط سیاسی و اقتصادی خود را با کشورهای منطقه و شرق آسیا گسترش می‌دهد و دیپلماسی سیاسی را با قوت در پیش گرفته است، از سوی دیگر دیپلماسی نظامی را هم در دستور کار خود دارد و در این راه رونمایی از موشک خرمشهر ۴ همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر پیام روشنی است به آنهایی که قصد تعرض و تعدی به خاک ایران اسلامی را دارند.
ایران اسلامی ثابت کرده است که به هرگونه ماجراجویی پاسخ تند و کوبنده می‌دهد و در این زمینه با هیچ رژیم و کشوری که دست به اقدام علیه ایران بزند، تعارف نخواهد داشت.
اگر نیاز باشد دستاوردهای نظامی و دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای دفاع و حراست و حفاظت از خاک کشور ساخته شده و قطعا برای نمایش صرف و دکور نیست.
طعم موشک‌های ایران را برخی چشیده‌اند و می‌دانند که چگونه بر سرشان همچون بارانی از موشک فرود خواهد آمد و ویران خواهد کرد.
در دنیایی که به سر می‌بریم، استقلال و حراست از تمامیت ارضی و آرمان‌های انقلاب نیازمند قدرت افزایی است که بخش زیادی از آن تولید قدرت در زمینه نظامی و دفاعی است.
اگر کوچکترین ضعفی در زمینه نظامی به وجود آید، دشمنان برای ضربه زدن و اقدام نظامی درنگ نخواهند کرد.
نمونه‌هایی از اقدام نظامی علیه برخی کشورها وجود دارد که ثابت می‌کند، خلع سلاح خود چه عواقب و عوارضی برای آن کشورها و مردمانش داشته است.
لیبی یکی از آن کشورهایی است که به توصیه غرب، خود را خلع سلاح کرد و همه موشک‌ها توان نظامی خود را نابود کرد تا رضایت آمریکا را جبل کند اما سال‌ها است این کشور درگیر جنگ است و از این کشور یک سرزمین سوخته باقی مانده و حتی نمی‌توان پیش بینی کرد که جنگ در لیبی چه زمانی پایان می‌یابد.
یقیناً موشک‌های بالستیک، دوربرد و نقطه‌زن ایران، تا زمانی که خطری کشور را تهدید نکند، از سیلوهای خود بیرون نخواهد آمد، اما نوع واکنش‌ها نسبت به آزمایش‌ موشکی و رونمایی از یک دستاورد نظامی دیگر، که از سوی کشورهای غربی دیده می‌شود، اراده آنها را برای تهدید و تعدی اثبات می‌کند، چرا تنها کشورهایی که در اردوگاه دشمنانان ایران قرار دارند علیه پیشرفت‌های موکشی جمهوری اسلامی موضع‌گیری می‌کنند؟
قدر مسلم، رونمایی از موشک خرمشهر ۴، آخرین رونمایی از دستاوردهای نظامی ایران نخواهد بود و در آینده نیز رونمایی‌های دیگری به رخ دشمنان کشیده خواهد شد که لب‌های آنها را به هم خواهد دوخت تا دیگر یاوه گویی نکنند و حد و اندازه خود را بدانند که اندازه نگه دار که‌اندازه نکوست!

محمد صفری
https://siasatrooz.ir/vdcbasb8frhb59p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما