يکشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
کد مطلب : 122797

علل ریزش ساختمان متروپل چه بود؟

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: یکی از علل ریزش ساختمان متروپل، گزارش ندادن ناظران بوده است که می‌توان در شبکه مقصران این اتفاق تلخ، این مساله را نیز مطرح کرد.
پس از ریزش ساختمان متروپل در آبادان و حساس شدن شهرداری‌ها و شوراها به بحث ایمنی ساختمان‌های پرخطر، شورای شهر تهران نیز به صورت جدی به بحث ساختمان‌های ناایمن در شهر تهران وارد شده است. بر همین اساس قرار است طی چند روز آینده از سوی سازمان آتش‌نشانی، لیست ۱۲۹ ساختمان پرخطر شهر تهران را اعلام کند تا شهروندان تهرانی از موقعیت جغرافیایی آنها مطلع شوند. همچنین در پی ریزش ساختمان متروپل، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها نیز در سفری به استان خوزستان از وضعیت عملیات آورابرداری ساختمان بازدید کرد.
به گزارش تسنیم وی در حاشیه بازدید از متروپل گفت: ریزش متروپل نشان از ضعف ناظران این ساختمان دارد و این بحث را همچنین باید به کشور تعمیم داد زیرا مشکل نظارت فنی بر ساختمان‌ها در سطح کشور وجود دارد.
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: علت مساله ریزش متروپل به صورت فنی بررسی خواهد شد و تلاش خواهیم کرد در نشست مشترکی با سازمان نظام مهندسی و شورای عالی استان‌ها موارد قصور در متروپل را به صورت دقیق اعلام کنیم. سروری عنوان کرد: تلاش بر این است که از این حادثه تلخ، درس عبرت گرفته شود تا از تکرار چنین حوادث ناگواری در کشور جلوگیری شود.در ریزش متروپل، آنچه که محرز است این است که مجموعه عظیمی از تخلفات رخ داده است و قطعاً این ساختمان در بخش‌های طراحی، نظارتی و اجرایی با مشکلاتی مواجه بوده است.
سروری گفت: یکی دیگر از علل ریزش ساختمان متروپل، گزارش ندادن ناظران بوده است که می‌توان در شبکه مقصران این اتفاق تلخ، این مساله را نیز مطرح کرد. وی با رد شایعه انحلال شورای شهر آبادان، گفت: بحث انحلال شورای شهر مبتنی بر یک فرآیند قانونی است و در وهله نخست باید اثبات شود که شورای شهر در این اتفاق مقصر بوده است یا نه.
https://siasatrooz.ir/vdcf10dyew6d0ea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما