سه شنبه ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
کد مطلب : 123207
در دیدار پیمان پاک با وزیر امورخارجه صربستان مطرح شد؛

تاکید بر گسترش روابط اقتصادی ایران و صربستان

توافق بر تشکیل کارگروه مشترک تجاری
تاکید بر گسترش روابط اقتصادی ایران و صربستان
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت که به بلگراد سفر کرده است، با وزیر امورخارجه صربستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران که در راس هیأتی تجاری به بلگراد سفر کرده است، با نیکلا سلاکوویچ، وزیر امورخارجه صربستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که در ساختمان وزارت امورخارجه صربستان برگزار شد، نیکلا سلاکوویچ به سابقه ۸۵ ساله ارتباطات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ۲ کشور اشاره کرد و این موضوع را از نقاط مثبت روابط ۲ کشور خواند. وی با اشاره به تماس تلفنی چندباره روسای جمهور دو کشور و سفر خود به تهران در چند ماه گذشته، از تبدیل صربستان به عنوان دروازه ورود محصولات ایرانی به اروپا استقبال کرد و گفت: اکنون که مشکلات بانکی میان ۲ کشور حل شده، بهترین زمان برای گسترش روابط و تشکیل کمیسیون مشترک است.
وزیر امور خارجه صربستان روابط با ایران را یک پله بالاتر از روابط با سایر کشورها خواند و گفت: با صحبت هایی که امروز شد، باید مقدمات دیدار روسای جمهور دو کشوررا فراهم کنیم.
در ادامه این دیدار علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید رئیس جمهور را بر گسترش روابط با کشورهای دوست و مستقل خواند و گفت: پیشنهاد می کنیم تا یک کارگروه برای همکاری در پروژهای مشترک اقتصادی و تجاری شکل گیرد و ساختار آن تعریف شود. وی ادامه داد: این کارگروه می تواند ذیل کمیسیون مشترک تشکیل شود. همچنین برای نیل به اهداف تجاری در چارچوب برنامه کمی، هدف گذاری های ۴ ساله قابل اندازه گیری شود.
در پایان این نشست طرفین بر تشکیل کارگروه مشترک توافق کردند و مقرر شد تا ظرف مدت ۱۰ روز ساختار این کارگروه از طرف ایران آماده و به صورت متن پیشنهادی به طرف صرب ارائه شود.
https://siasatrooz.ir/vdccx1qsm2bqii8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما