يکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
کد مطلب : 123329
زاکانی وعده داد:

گشایش ترافیکی در پایتخت با اجرای ۲ پروژه بزرگ عمرانی

شهردار تهران با اشاره به اینکه پروژه شهیدان بروجردی و شوشتری گشایش بسیاری در ترافیک شهر تهران ایجاد می‌کند، گفت: دوره مدیریت شهری جدید اهتمام ویژه‌ای به تکمیل بزرگراه غربی و بزرگراه یادگار امام(ره) در مناطق ۹ و ۱۸ دارد.
به گزارش فارس، علیرضا زاکانی در حاشیه بازدید پروژه ساخت بزرگراه شهید بروجردی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه ساخت بزرگراه شهید بروجردی ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) تا آزادگان است و ادامه بزرگراه یادگار امام (ع) تبدیل به سه راه می‌شود.
وی افزود: بخش غربی مهم‌ترین بخش این بزرگراه است و امکانی را ایجاد می‌کند تا در غرب تهران از بزرگراه یادگار امام (ره) تا انتهای بزرگراه آزادگان، مسیری مستقیم و مطلوب ایجاد شود.
شهردار تهران ضمن اشاره به قرارگیری این پروژه در دو منطقه ۱۸ و ۹، گفت: این بزرگراه در منطقه ۱۸ از بلوار بهار تا بزرگراه آزادگان ادامه دارد. وی ادامه داد: عملیات این پروژه از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و پس از مدتی متوقف شده است. دوره مدیریت شهری جدید اهتمام ویژه‌ای به تکمیل بزرگراه غربی بزرگراه یادگار امام (ره) در منطقه ۹ و ۱۸ دارد.
وی با بیان اینکه امسال بخش منطقه ۹ این بزرگراه تکمیل خواهد شد و این قطعه از بزرگراه شهید بروجردی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت، افزود: یک سال و شش ماه پس از این راه اندازی، منطقه ۹ شاهد کار جدی و اساسی خواهد بود. عملیات پروژه آغاز شده و زمان بندی تکمیل قسمت مربوط به منطقه ۹ حدود دو سال و نیم طول خواهد کشید.
شهردار تهران در ادامه عنوان کرد: این پروژه امکانی را نظیر بزرگراه امام علی (ع) در قسمت شرق تهران، ایجاد می‌کند تا منطقه ۹ و ۱۸ زمینه استمرار بزرگراه یادگار امام (ره) تا اتوبان آزادگان را فراهم کند.
زاکانی با بیان اینکه بخش اول بزرگراه شهید بروجردی به ۷۵۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که امسال مقدمات تأمین قطعی آن آماده می‌شود، افزود: بخش تقاطع الغدیر تا انتهای مهر راه اندازی می‌شود و از تقاطع الغدیر تا بلوار بهار تا ۲۲ بهمن دراختیار شهروندان قرار می‌گیرد. پس از ۸ سال خاک خوردن، مردم می‌توانند تا پایان امسال از بخش اول پروژه شهید بروجردی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه پروژه شهید بروجردی و شوشتری گشایش بسیاری در ترافیک شهر تهران ابجاد می کند، گفت: دو پروژه بزرگ در تهران کلید خورده است که بخش اول در منطقه ۹ از ماه‌ها قبل شروع شده است و طبق تعهد امسال پرونده آن بسته می‌شود. عملیات ساخت آزادراه شهید شوشتری که بال غربی بزرگراه یادگار امام(ره) بشمار می‌رود از ماه‌ها قبل شروع شده و قطعه دوم بزرگراه نیز امروز کلنگ زنی شد.
https://siasatrooz.ir/vdchixnzw23nixd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما