کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس قوه قضائیه:

به هیچ وجه متروکه شدن کالا پذیرفتنی نیست

7 مرداد 1401 ساعت 17:30


محسنی اژه‌ای گفت: از حیث صیانت از بیت‌المال و حقوق مردم، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که اموال و ارزهایی برای واردات کالای مورد نیاز به کشور صرف شود ولی این کالاها در زیر آفتاب و در هوای شرجی فاسد و متروکه شوند؛ باید برای حل این معضل همه را به خط کنیم.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، پس از بازدید چهار ساعت و نیم حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و انبارهای بندر، گمرک و سازمان اموال تملیکی این استان، شب گذشته جلسه ویژه بررسی راهکارهای تعیین‌تکلیف و ساماندهی وضعیت انبارهای بندر، گمرک و سازمان اموال تملیکی بوشهر با حضور رئیس قوه قضائیه و همه دستگاه‌های مسوول برگزار شد. در این جلسه، مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، قائم مقام وزیر صمت، استاندار بوشهر، مسئولان قضایی استان و متولیان بخش گمرک بوشهر حضور داشتند.
یکی از دستورکارهای این جلسه، بررسی وضعیت و تعیین تکلیف ۹۷۶ خودروی لوکس و ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین ویژه راه‌سازی بود که در انبارهای گمرک بوشهر نگهداری می‌شدند. در جلسه مزبور مشخص گردید که ترخیص این خودروها و ماشین‌آلات با ۴ مانع مواجه است که عبارتند از: «بحث سنوات؛ ناظر بر نحوه واردات ماشین‌آلات مستعمل تا عمر حداکثر ۵ سال»؛ «مجوز استاندارد»؛ «مجاز نبودن واردات خودروی بالای ۲۵۰۰ سی‌سی»؛ «عدم اجازه ترخیص به خودروهای بالای ۴۰ هزار دلار».
رئیس قوه قضائیه در این جلسه با اشاره به بازدید خود از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و انبارهای بندر، گمرک و سازمان اموال تملیکی این استان، تاکید کرد: تاکنون در راستای ساماندهی انبارهای بنادر، گمرکات و سازمان اموال تملیکی با همکاری هر سه قوه بویژه دولت و دستگاه قضایی اقدامات مثبت و روبه جلویی صورت گرفته است؛ این اقدامات باید استمرار یابد و من قطعاً پییگری‌های لازم را درخصوص رفع معضلات، مشکلات و موانع ساماندهی انبارهای بندر، گمرک و سازمان اموال تملیکی بوشهر از طرق مختلف از جمله در جلسه سران سه قوه صورت خواهم داد. رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: از حیث صیانت از بیت‌المال و حقوق مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که اموال و ارزهایی برای واردات کالای مورد نیاز به کشور صرف شد و این کالاها در زیر آفتاب و در هوای شرجی فاسد و متروکه شوند؛ باید برای حل این معضل همه مسئولان بخش‌ها و دستگاه‌های ذیربط را به خط کنیم.


کد مطلب: 123383

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/123383/هیچ-وجه-متروکه-شدن-کالا-پذیرفتنی-نیست

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir