کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

محمد معتمدی:

خواندن برای تیم ملی جرم شده است!

8 آبان 1401 ساعت 19:47


محمد معتمدی با انتشار یادداشتی نوشته است: اقرار می‌کنم، اینکه خواندن برای تیم ملی فوتبال کشورم جرم باشد، مرحله جدیدی از فرآیند تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران است که تا امروز قفل بود!
به گزارش تسنیم، روز شنبه هفتم آبان ۱۴۰۱ غلامحسین زمان‌آبادی مشاور فرهنگی وزارت ورزش درباره برنامه‌های فرهنگی فدراسیون فوتبال در جام جهانی، توضیحاتی را ارائه داد. زمان‌آبادی اعلام کرد که محمد معتمدی خواننده رسمی سرود تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ‌جهانی قطر است.
محمد معتمدی به این خبر واکنش نشان داد و در صفحه‌ی شخصی‌اش نوشت: «امروز در خبرها مطلع شدم که بنده به عنوان خواننده رسمی تیم ملی انتخاب شده‌ام. راستش از روزی که کشورم ناآرام شده، لبم به صحبت هم باز نمی‌شود چه رسد به آواز خواندن!
تمام فعالیت‌های حرفه‌ای‌ام را هم تعطیل کرده‌ام. فقط به خاطر اینکه دل و دماغ هیچ کاری را ندارم. البته نمی‌دانم منظور از خواننده رسمی تیم ملی یعنی چه! من تا کنون در هیچ نهاد و ارگانی نه رسمی بوده‌ام و نه قراردادی.
ولی حدسم این است که قطعه‌ای که چند ماه پیش و قبل از ناآرامی‌ها؛ به همت یکی از دوستان آهنگسازم تولید شده، از میان دیگر آثار تولید شده برای همراهی تیم ملی انتخاب شده است. در این سال‌ها که جوانی‌ام را برای هنر و موسیقی گذاشتم فراز و نشیب‌های زیاد و کم‌لطفی‌های مختلف و متفاوتی دیدم. اما اقرار می‌کنم، اینکه خواندن برای تیم ملی فوتبال کشورم جرم باشد، مرحله جدیدی از فرآیند تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران است که تا امروز قفل بود!» این واکنش محمد معتمدی شاید به دلیل هجمه‌هایی باشد که در فضای مجازی نسبت به او شکل گرفته است. هجمه‌هایی که گاهی به بی‌رحمانه‌ترین شکل هنرمندان را مورد هدف قرار می‌دهد. بیشتر این هجمه‌ها حتی از ساده‌ترین استدلال‌های منطقی هم تهی است. تصور کنید خواننده‌ای سرود تیم ملی فوتبال کشورش را برای حضور در جام جهانی بخواند و مورد هجمه قرار بگیرد که چرا خوانده‌ای! و این همان نقطه‌ای است که از نظر محمد معتمدی هم به مرحله جدیدی از فرآیند تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران تبدیل شده است.


کد مطلب: 124262

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/124262/خواندن-تیم-ملی-جرم-شده

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir