کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شناسایی هنجارشکنان با دوربین‌ و ارسال مستندات با پیامک

روش جدید پلیس برای برخورد با کشف حجاب

19 فروردين 1402 ساعت 22:00


در اقدامی ابتکاری پلیس با استفاده از ابزار و دوربین‌های هوشمند نسبت به شناسایی افراد هنجارشکن اقدام کرده و با ارسال مستندات و پیام اخطار به ناقضان قانون حجاب و عفت عمومی هشدار می‌دهد.
در اقدامی ابتکاری پلیس به جهت جلوگیری از بروز هر گونه تنش و تزاحم با هموطنان در برقراری قانون حجاب، با استفاده از ابزار و دوربین های هوشمند در اماکن و معابر عمومی، نسبت به شناسایی افراد هنجارشکن اقدام و با ارسال مستندات و پیام اخطار به ناقضان قانون حجاب و‌ عفت عمومی، در زمان و مکان مورد نظر، آنها را نسبت به عواقب قانونی تکرار این جرم مطلع می نماید.
همچنین مرکز اطلاع‌رسانی پلیس طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پلیس در چارچوب حفظ ارزش‌ها، صیانت از حریم خانواده و تقویت سلامت روانی جامعه و تأمین آرامش شهروندان عزیز هیچ نوع رفتار و کنش فردی و جمعی مغایربا قانون را برنمی‌تابد و لاجرم با هر فعل و اقدامی که امنیت روانی و آرامش عمومی را دستخوش چالش کند، بر اساس «مُرّ قانون» برخورد می‌‌کند.
به همین سبب، از معدود کسانی که با بی‌توجهی؛ سیمای اخلاقی جامعه را مخدوش می‌سازند، انتظار می‌رود ضمن رعایت دقیق قانون و هنجارهای جامعه، از هر نوع کنشی که چهره معنوی کشور را لکه‌دار می‌کند و موجب اشاعه ناامنی و اضطراب می‌شود، به‌جد بپرهیزند.
مدیران محترم اماکن و صنوف مختلف نیز با تعامل پویا و خردمندانه، نظارت بر رعایت هنجارهای جامعه توسط متصدیان صنوف را با جدیت اعمال کنند. از شهروندان عزیزمان نیز خواستاریم همکاری و همیاری با خادمان خود در پلیس را تداوم بخشند.»


کد مطلب: 125563

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/125563/روش-جدید-پلیس-برخورد-کشف-حجاب

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir