چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰
کد مطلب : 125940
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

در همه حوزه‌ها قدرت تمام عیار هستیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در همه حوزه‌ها قدرت تمام عیار هستیم، گفت: ما الان در همه حوزه‌ها قدرت تمام عیار هستیم و این واقعیت است و شعار نیست و دنیا هم این را می داند.
امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اقدام اخیر ناوگروه ۸۶ گفت: این اقدام افتخارآفرین در روزهای گذشته بازتاب گسترده‌ای داشت که این موفقیت بزرگ را به مجموعه نیروهای مسلح تبریک می‌گوئیم.وی افزود: ناوشکن دنا ثمره تلاش دانشمندان ما در عرصه صنعت دفاعی بود. دستاوردهایی که در حوزه صنعت دفاعی داریم را امروز می‌توانیم مورد آزمون قرار دهیم. با توجه به شرایط جغرافیایی کشور و شجاعت نیروهای مسلح شرایط خوبی برای آزمایش دستاوردها نیز در اختیار داریم. هر دستاوردی که در کشور تولید می‌شود تا تست نشود به خوبی قابلیت خود را نشان نمی‌دهد.امیر آشتیانی تاکید کرد: ناوشکن دنا نیز با این ماموریت خود نشان داد قابلیت‌های زیادی در تسلیح و انجام عملیات سطحی، زیر سطحی، هوایی، گشت دریایی، انعطاف پذیری در دریانوری سخت دارد و اینها حاکی از آن است که عزیزان ما در صنعت دفاعی از آمادگی کامل برخوردارند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا سفرهایی مانند سفر ناوگروه ۸۶ در آینده تکرار می شود، اظهار کرد: نیروی دریایی راهبردی یعنی همین که باید در اقیانوس ها و مجموعه کشورهایی که بخش‌های ساحلی دارند در رفت و آمد و ارتباط باشند. وزیر دفاع درباره دستاوردهای جدید صنعت دفاعی کشور تصریح کرد: ما چند رونمایی داریم که در آینده نزدیک و با توجه به نوع تهدیداتی که داریم اعلام می‌شود.وزیر دفاع درباره شایعاتی که مبنی بر همکاری ایران با روسیه در ساخت ناوشکن‌ها مطرح شده است، گفت: برخی خبرها هست که پایه و اساسی ندارد، ارتباط ما با روسیه مثل سایر کشورها راهبردی است و در بخش‌های مختلف از جمله در حوزه تسلیحات و تجهیزات نظامی و نیز بخش‌ خصوصی این همکاری را داریم. آنچه خودمان تولید می کنیم مثل هواپیما و ناوشکن کمتر سراغ کشورها می رویم اما ممکن است از دانش آنها در برخی مشکلات در روند تحقیقات استفاده کنیم.امیر آشتیانی در پایان خاطرنشان کرد: ما الان در همه حوزه‌ها قدرت تمام عیار هستیم و این واقعیت است و شعار نیست و دنیا هم این را می داند.
https://siasatrooz.ir/vdci5wazut1ar32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی