يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۴
کد مطلب : 127185
وزیر اطلاعات ابعاد دیگری از توطئه‌ها را تشریح کرد:

همکاری 50 سرویس اطلاعاتی و 200 رسانه برای ایجاد ناآرامی در ایران

همکاری 50 سرویس اطلاعاتی و 200 رسانه برای ایجاد ناآرامی در ایران
وزیر اطلاعات گفت:دشمنان می‌خواستند در ایام اربعین ۳۰ بمب به‌صورت همزمان در تهران منفجر کنند. از جمله می‌خواستند در مسیر راهپیمایی و الباقی را در سایر مکان‌های عمومی منفجر کنند. بمب‌ها زمان‌دار بود و با موبایل منفجر می‌شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در گردهمایی اعضای هیات‌های نظارت استانی که با عنوان همایش «انتخابات قوی، منظم و مؤثر» در شهر مشهد مقدس برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و فرارسیدن سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت اظهار کرد: شورای نگهبان به‌عنوان یک‌ نهاد مرکزی و حیاتی برای حفظ نظام، اسلام، قانون اساسی، ارزش‌ها و انقلاب‌ اسلامی است. وزارت اطلاعات تکلیف خود می‌داند که به شکل همه‌جانبه و با تمام امکاناتش در خدمت انتخابات باشد و در راستای تحقق راهبردهای اعلامی با هیات‌های نظارت، شورای نگهبان و وزارت کشور همکاری کند.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی را مکلف به جهاد تفاهم کردند که این هم‌افزایی، مشارکت، انسجام و همراهی امروز ثمره‌اش پیروزی و قدرتمندی نظام جمهوری اسلامی ایران است که باید تلاش کنیم این اقتدار امنیتی که به برکت همگرایی به وجود آمده تداوم پیدا کند. جا دارد از همه دستگاه‌های نظامی، انتظامی، قضائی، امنیتی، اطلاعاتی، وزارت کشور، دادگستری‌ها و دادستان‌ها که در این زمینه تلاش کردند، تشکر کنیم.
خطیب با اشاره به برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) گفت: در ماه گذشته شاهد حضور گسترده و عظیم مردم در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) بودیم که نشان‌دهنده قدرت و اقتدار اسلام، قرآن و دین به جهانیان بود؛ در زمانی که همه دنیا در جهت مقابله و دشمنی با قرآن و اسلام هراسی تلاش می‌کنند.
وزیر اطلاعات همچنین گفت : در روزهای گذشته مردم در برابر توطئه‌ها و آشوبگری‌های دشمنان که به‌منظور تداوم جنگ ترکیبی در کشور طراحی کرده بودند، پیروز شدند که این را مدیون حضور مردم و رهبری‌های مقام معظم رهبری هستیم که هر روز با پیام، حکمت، نظر و نگاهشان توانستند در مقابل تمام توطئه‌ها و فتنه‌هایی که دشمنان به شکل دسته‌جمعی و برنامه‌ریزی‌شده انجام می‌دهند، بایستند و به شکست وادارند.
خطیب در ادامه به بیان برخی از اتفاقات و حوادثی که در یکی دو ماه گذشته به‌منظور مقابله با طراحی‌های دشمنان شکل گرفت، پرداخت و گفت: دشمن در سال گذشته تمام امکاناتش را برای ایجاد اجماع جهانی علیه جمهوری اسلامی به کار گرفت. بیش از ۵۰ سرویس اطلاعاتی در سال گذشته بدین منظور با یکدیگر همفکری و همکاری کردند. بیش از ۲۰۰ رسانه نیز به شکل مستقیم و مداوم در این جهت فعال بودند و تحریم‌ها و فشارهای همه‌جانبه را نیز تشدید کردند.
وی اعلام کرد: یکی از راهکارهای دشمنان ایجاد حرکت‌های ایذایی و تروریستی در داخل کشور بود تا بی‌ثبات‌سازی و امنیت‌زدایی را رقم بزنند که این اقدامات تروریستی مقدمه ایجاد آشوب مجدد در کشور بود. اروپا، دانمارک، هلند، آلمان، آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌طور مداوم در این عملیات‌ها نقش داشتند و تلاش‌های زیادی در این رابطه انجام دادند که ناکام ماندند.
وزیر اطلاعات خبر داد: بر اساس اقدامی که سپاه پاسداران در اقلیم کردستان عراق انجام داد، توافق‌نامه شش‌ماهه‌ای بین ایران و عراق به وجود آمد تا گروهک‌ها خلع سلاح شوند. در روزهای پایانی، سرکنسولگری آمریکا در اقلیم کردستان که بزرگترین سرکنسولگری آن کشور در دنیاست، سران اقلیم را تهدید کرد که اگر تجزیه‌طلب‌ها را خلع سلاح و از ورود به ایران منع کنید، کمک‌های مالی‌مان را قطع خواهیم کرد.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش از افزایش چشمگیر قاچاق سلاح به کشور در ماه‌های گذشته به‌منظور ایجاد آشوب و ناامنی خبر داد که بسیاری از محموله‌های قاچاق کشف و اعضای آن توسط سپاه، فراجا و وزارت اطلاعات دستگیر شدند. وی خاطرنشان کرد: دشمنان و گروهک‌ها کارگاه‌هایی به‌منظور ساخت بمب‌ و... در داخل کشور نیز فعال کردند. این کارگاه‌ها در شهرهای مختلف شناسایی و عوامل آن دستگیر شدند. در ایام اربعین می‌خواستند ۳۰ بمب به‌صورت همزمان در تهران منفجر کنند که در اطلاعیه وزارت اطلاعات بدان اشاره‌ شد. ازجمله می‌خواستند در مسیر راهپیمایی و الباقی را در سایر مکان‌های عمومی منفجر کنند. بمب‌ها زمان‌دار بود و با موبایل منفجر می‌شد.
خطیب افزود: دشمنان در این رابطه به دنبال ایجاد کشته‌سازی بودند و اطلاعیه‌هایی نیز آماده کرده بودند که در آن آمده بود این کشته‌سازی به‌تلافی کشته‌های اغتشاشات است تا به‌ نظام نسبت دهند. تعداد زیادی از دستگیرشدگان از گروهک‌های تکفیری و تجزیه‌طلب بودند که در کشورهای منطقه آموزش‌دیده بودند.
وزیر اطلاعات در ادامه از کشف عملیات‌های انتحاری در میان مردم طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: دشمنان در بازه زمانی هشتم مهر ماه تلاش داشتند تا چند مولوی، پاسدار، قاضی و... را در کشور ترور کنند و طرفین را مقصر این حادثه جلوه دهند و به اختلافات قومی و مذهبی دامن بزنند.
وی هشدار داد که دشمنان به دنبال تداوم فتنه‌گری تا زمان برگزاری انتخابات هستند تا اختلافات درونی و اغتشاشات جدید به وجود آورند. همه باید برای برگزاری امن انتخابات تلاش کنند تا همگرایی‌ها تداوم پیدا کند و از تداوم فتنه‌گری جلوگیری شود.
وزیر اطلاعات با بیان این نکته که نیروهای اطلاعاتی اقدام تهاجمی علیه دشمن را نسبت به اقدام تدافعی در اولویت قرار داده‌اند، گفت: این رویکرد موجب پیروزی در بسیاری از عرصه‌ها شده و دشمنان را ناکام گذاشته است. دشمنان و سران رژیم صهیونیستی نیز معترف‌اند که نیروهای امنیتی ایران در عرصه تهاجمی موفق هستند. امروز نتانیاهو با وحشت از ایران سخن می‌گوید. ژنرال‌هایشان هم از صدها برابر شدن حملات ایران سخن می‌گویند و این را بزرگترین چالش می‌دانند. تهدید به ترور نشان‌دهنده هراس رژیم‌صهیونیستی از ایران است. وی با تمجید از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یادآوری این سخن رهبر معظم انقلاب که سپاه بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان است، گفت: پاسداران شاگردان نسلی هستند که حماسه بزرگ دفاع مقدس را رقم زدند. همان‌طور که آن نسل دشمن را زمین‌گیر کرد، این نسل نیز دشمنان را زمین‌گیر کرده و به استیصال کشانده است.
وزیر اطلاعات در بخش پایانی سخنانش با اشاره به راهبردهای اعلامی رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات مبنی بر مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت گفت: همه وظیفه‌ داریم تمام توان و امکاناتمان را برای اجرایی شدن این راهبردها به‌ کار گیریم. افزایش امید در جامعه می‌تواند در برگزاری خوب و ارزنده و فاخر انتخابات نقش بسیاری داشته باشد و این تأکیدی است که باید همه ما به آن توجه داشته باشند.
https://siasatrooz.ir/vdcbwzb8srhb58p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما