چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴
کد مطلب : 127629
مهدی شکیبایی رییس فرهنگسرای رسانه:

کتاب را باید یکی از رسانه‌های مهم در همه دوران‌ها بدانیم

کتاب را باید یکی از رسانه‌های مهم در همه دوران‌ها بدانیم
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه، مهدی شکیبایی رییس فرهنگسرای رسانه، ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی درباره اهمیت توجه به سلیقه‌های مختلف در این حوزه گفت: کتاب را باید یکی از رسانه‌های مهم در همه دوران‌ها بدانیم؛ رسانه‌ای که هیچگاه دچار افول نشده و در همه دوره‌ها درخشان بوده است. همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی تلاش کردیم برنامه‌های متنوعی را برای عموم مخاطبان با سلیقه‌های متنوع برنامه‌ریزی و اجرا بکنیم. محوریت همه این برنامه‌ها، تشویق مخاطبان به دوستی هر چه بیشتر با کتاب و تلاش برای افزایش کتابخوانی در بین آحاد جامعه است. 
وی با اشاره به همکاری فرهنگسرای رسانه با خانه کتاب و ادبیات ایران به تشریح برنامه‌های مشترک پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگسرای رسانه برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب با همکاری و مشارکت خانه کتاب و ادبیات ایران است. در این جلسه کتاب «مدل جامع بازاریابی (راهنمای استقرار و ارزیابی)» با حضور کارشناسان این حوزه نقد و بررسی می‌شود. این برنامه روز یکشنبه 28 آبان ماه از ساعت 14 در فرهنگسرای رسانه خواهد بود. 
رییس فرهنگسرای رسانه خاطرنشان کرد: همچنین با همکاری خانه کتاب، یک کارگاه آموزشی با عنوان «مدل‌های تبلیغاتی کتاب» برگزار می‌شود. در این کارگاه موضوعات متنوعی درخصوص تبلیغات کتاب با حضور دکتر محمد بلوریان تهرانی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. این کارگاه روز پنج‌شنبه 25 آبان ماه از ساعت 15 در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود. 
او از برگزاری کارگاه آموزشی دیگری در فرهنگسرای رسانه خبر داد و گفت: کارگاه آموزشی «بازاریابی داستانی» عنوان برنامه دیگری است که در هفته کتاب در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود. جمعی از نویسندگان و ناشران کتاب مهمانان اصلی این برنامه هستند. این ویژه برنامه نیز روز دوشنبه 29 آبان ماه ساعت 15 برگزار خواهد شد. محمدرضا مهدوی‌راد مدرس این کارگاه است. 
شکیبایی با اشاره به برنامه‌های فراگیر در هفته کتاب گفت: تشکیل باشگاه نوجوانان فعال حوزه کتاب و کتابخوانی در مناطق منتخب با عنوان «تو شبیه کدوم کتابی» برنامه دیگری است که در هفته کتاب برگزار می‌شود. در این برنامه هر یک از شرکت‌کنندگان، باید داستان یا بخشی به یاد ماندنی و تاثیرگذار از کتاب مورد نظر خود را انتخاب کرده و با نگاهی خلاقانه اجرا کنند.
وی ادامه داد: همچنین به منظور گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح گسترده، فرهنگسرای رسانه طرح اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی را طراحی کرده است. این ویژه برنامه با عنوان «کتابخونتو بساز» برگزار می‌شود و طی آن از عموم علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا کتاب‌های بلا استفاده خود را برای اهدا به دیگر کتابخانه‌ها ارسال کنند. 
رییس فرهنگسرای رسانه از ثبت نام رایگان کتابخانه این مرکز در هفته کتاب خبر داد و گفت: با هدف ایجاد انگیزه برای عضویت مخاطبان در کتابخانه‌ها ثبت نام رایگان از علاقه‌مندان صورت می‌گیرد. همچنین تمامی جرایم دیرکرد کتاب اعضای کتابخانه‌های سازمان در صورت تحویل کتاب‌های امانتی مشمول بخشودگی می‌شود. 
وی درباره اجرای طرح «کتاب در گردش» گفت: با هدف دست به دست شدن کتاب‌ها در بین شهروندان و ترویج سنت حسنه اهدای کتاب از عموم شهروندان دعوت می‌شود تا پس از مطالعه کتاب‌ها آن را به دوستان و نزدیکان خود هدیه بدهند و آنها را نیز دعوت به این کار بکنند. 
او در پایان از پذیرایی دانش‌آموزان در کتابخانه فرهنگسرای رسانه به مناسبت هفته کتاب خبر داد و گفت: کتابخانه فرهنگسرای رسانه با همکاری اداره آموزش و پرورش منطقه پذیرای دانش‌آموزان مناطق خواهد بود تا آنها بتوانند به صورت گروهی از کتابخانه بازدید کنند. 
https://siasatrooz.ir/vdcewf8zojh8wpi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما