چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹
کد مطلب : 127631
دو معاون وزیر صمت در نشست تخصصی پیگیری کردند:

ساماندهی و استقرار صنوف نساجی و پوشاک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

"محمدمهدی برادران" معاون صنایع عمومی وزارت صمت در دیدار و نشست تخصصی با "فرشاد مقیمی" معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران موضوع ساماندهی و استقرار صنوف نساجی و پوشاک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را مورد پیگیری قرار داد.
 
"محمدمهدی برادران" معاون صنایع عمومی وزارت صمت در دیدار و نشست تخصصی با "فرشاد مقیمی" معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران موضوع ساماندهی و استقرار صنوف نساجی و پوشاک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را مورد پیگیری قرار داد.
 
 
به گزارش  سیاست روز و به نقل از  روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، در این نشست که روز چهارشنبه در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد، طرح پیشنهادی ایجاد شهرک صنفی صنایع همگن پوشاک کشور با مشارکت بخش خصوصی مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
 
معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این نشست، با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توسعه خوشه‌های پوشاک و نساجی، اظهار کرد: آمادگی استقرار صنوف را در شهرک‌های صنفی و صنعتی داریم و در برنامه هفتم توسعه نیز مجوز ایجاد شهرک‌های صنفی در حریم شهرها داده شده است.
 
"فرشاد مقیمی" با بیان اینکه 41 خوشه در حوزه پوشاک و نساجی در کشور شناسایی شده است، افزود: امکان‌سنجی 20 خوشه انجام شده است، 3 پروژه توسعه خوشه ای در حال اجراء است و 12 پروژه توسعه خوشه ای نیز خاتمه یافته است.
 
وی، با اشاره به اینکه استقرار و ساماندهی صنوف به دو عامل تأمین زیرساخت و خدمات حمایتی صنایع کوچک نیاز دارد، اضافه کرد: تفاهم نامه ای با اتاق اصناف ایران جهت ساماندهی صنوف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی هفته آینده امضاء خواهیم کرد.
 
معاون صنایع عمومی وزارت صمت نیز در این نشست، اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های لازم صنعتی و توسعه خوشه‌های صنعتی برای رشد صنعت مورد تأکید وزیر صنعت، معدن و تجارت می باشد و در برنامه راهبردی وزارت صمت به این موارد اشاره شده است.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران نیز در این نشست، افزود: استقرار و ساماندهی صنوف هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ کاهش میزان قاچاق کالا و ایجاد اشتغال پایدار مورد تأکید و حائز اهمیت است.
 
"سعید صادقی" اضافه کرد: صنایع نساجی و پوشاک با توجه به اینکه مشکلات آلایندگی ندارند و موضوع رعایت شعاع 120 کیلومتری از حریم شهری برای آن‌ها مطرح نیست، با تدابیر مناسبی می توانند به راحتی ساماندهی شوند و در شهرک‌های صنعتی و صنفی استقرار یابند.
 
در این نشست، "محسن گرجی" مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت، "طهمورث لاهوتی" معاون صنایع کوچک، "محمد گلستانی" مدیر توسعه صنعتی و فناوری، "آزاده حسنی" مدیر هماهنگی شهرک‌ها و نواحی صنعتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و دو فعال اقتصادی حوزه پوشاک و نساجی حضور داشتند.
 
گفتنی است، استقرار صنف پوشاک در فاز ۲ شهرک صنعتی قرچک در حال انجام است و در طراحی فاز ۳ این شهرک صنعتی نیز موضوع استقرار صنف نساجی و پوشاک در نظر گرفته شده است.
 
 همچنین در مجاورت شهرک صنعتی شمس آباد نیز محلی برای استقرار صنف پوشاک و نساجی مد نظر می‌باشد و مصوبه احداث شهرک صنعتی آترین در مجاورت اسلامشهر نیز اخذ شده است که صنوف نساجی، پوشاک، کیف و کفش می‌توانند در این شهرک صنفی مستقر شوند.
 
همچنین موضوع ایجاد ناحیه صنعتی تخصصی پوشاک، کیف و کفش کمشچه در شهرستان برخوار استان اصفهان در حال پیگیری می‌باشد. در استان خراسان رضوی نیز فاز توسعه شهرک صنعتی کلات، زون تخصصی پوشاک با انعقاد قرارداد با مشاور در حال مطالعه است و پروانه تاسیس شهرک تخصصی غیردولتی پوشاک و نساجی جهت احداث اخذ شده است.
https://siasatrooz.ir/vdchxqnzz23ni-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما