چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۲
کد مطلب : 127633
حاشیه‌های جلسه هیئت دولت

نبود همت جدی در استفاده از دانش بنیان‌ها برای رفع آلودگی هوا

روز گذشته وزرای دولت سیزدهم در حاشیه جلسه هیات دولت به میان خبرنگاران آمدند و به پرسش‌های آنها در خصوص موضوعات مختلف پاسخ دادند.
روح‌الله دهقانی فیروزآبادی مدیر اجرایی و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به  سیاست روز با تاکید بر امکان کاهش آلودگی هوا با کمک شرکتهای دانش بنیان گفت: ما در رابطه با رفع آلودگی هوا از فیلتراسیون، پایش و کاهش آلودگی هوا از مبدا گرفته تا بحث رفع آلودگی هوا از جریان اقلیم و مهندسی اقلیم، شرکتهای خوبی داریم ولی هنوز همت جدی برای استفاده از این شرکت‌های دانش بنیان و تحقیقات در این حوزه هنوز وجود ندارد.
وی افزود: بر همین اساس ما نیز منتظر هستیم که جدیتی در این زمینه به وجود آید چون در این صورت شرکت‌های دانش بنیان که تجربه‌های خیلی موفقی در حل بقیه مسائل داشته‌اند می توانند در رابطه با رفع آلودگی هوا نیز اقدام کنند.  
معاون علمی، فناوری تاکید کرد: البته این اتفاق نباید وقتی هوا آلوده است بیفتد بلکه قبل از بروز آن باید چاره اندیشی شود.دهقان فیروزآبادی در رابطه با تجاری سازی رفع آلودگی هوا نیز گفت: تجاری‌سازی یعنی تجارت و مشتری. مسائل بزرگی مثل اقلیم و آلودگی هوا مسئله‌ای نیست که بشود یک مشتری خاص کوچک برایش پیدا کرد و حاکمیتی است بنابراین فقط با حمایت حاکمیت صورت می پذیرد.

دسترسی 94 درصد روستاهای کشور به اینترنت
عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در حاشیه جلسه دولت در باره تغییراتی که در رابطه با انتخابات مجلس شورای اسلامی روی داده گفت: امسال برای اولین بار وزارت ارتباطات عضو ستاد اجرایی انتخابات شده است. وی با بیان اینکه در این دوره مهم ترین موضوع توسعه زیرساخت‌ها و احراز هویت به شکل برخط است افزود: در این دوره از انتخابات مجلس، ثبت نام داوطلبان بصورت الکترونیکی انجام شد و در واقع دیگر سیستم قدیمی نیست البته برای اجرای این کار لازم بود تمام حوزه‌های انتخابی دسترسی به شبکه  وجود داشته باشد که خوشبختانه این اتفاق وجود داشت.
زارع پور تصریح کرد: اینک موجب خرسندی است که اعلام کنم ما اکنون در همه شهرها و بیش از ۹۴ درصد از روستاهای کشور اینترنت داریم و در صدد هستیم انشالله تا پایان سال این رقم را تکمیل کنیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با استفاده کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سکوهای داخلی گفت: اکنون سکوهای داخلی این ظرفیت را پیدا کردند که خدمات میلیونی به کاندیداها بدهند.
وی در رابطه امنیت انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: در رابطه با بحث امنیت روز انتخابات نیز ما تمام تدابیر فنی را به کار خواهیم بست تا شبکه‌ای پایدار و با کیفیت در روز انتخابات داشته باشیم.

ایجاد 200 شبکه تلویزیونی برای انتخابات مجلس
پیمان جبلی رئیس صدا و سیما نیز در حاشیه نشست هیات دولت از راه اندازی 200 شبکه تلویزیونی برای 200 حوزه انتخابیه برای معرفی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: بر اساس اصلاح قانون انتخابات توسط مجلس شورای اسلامی، این اجازه به صدا و سیما داده شد که برای معرفی نامزدهای انتخاباتی از ظرفیت تبلیغاتی خودش استفاده کند. وی افزود: بر همین اساس قرار است ما در این دوره از انتخابات مجلس علاوه بر شبکه‌های استانی و کانال‌های انتخاباتی، به تعداد حوزه های انتخابیه که 200 حوزه است، ۲۰۰ شبکه تلویزیونی یا کانال تلویزیونی طراحی کنیم. ظرفیت بسیار خوبی است برای اینکه نامزدهای انتخابات مجلس بتوانند خودشان را به مردم معرفی کنند.  جبلی یادآور شد: البته این اقدامات در کنار سایر ظرفیت‌های دیگری که ما در رادیو و تلویزیون داریم قرار خواهد گرفت. در مجموع هدف ما این است که عدالت انتخاباتی در هر حوزه انتخاباتی رعایت شود و امکانات مساوی بین کاندیداها توزیع شود.
میترا یزدچی
https://siasatrooz.ir/vdcjtaevtuqe8mz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما