شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
کد مطلب : 127657
سخنگوی وزارت امور خارجه:

حمله به بیمارستان‌ها ماهیت جنایتکارانه اسرائیل را آشکارتر کرد

حمله به بیمارستان‌ها ماهیت جنایتکارانه اسرائیل را آشکارتر کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه حمله به بیمارستان‌ها را با همه موازین حقوق بشری، حقوق بین‌الملل و کنوانسیون‌های ژنو در تعارض خواند و گفت که این حملات ماهیت جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را نزد جهانیان آشکارتر می‌کند.
در همین خصوص ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در شبکه اجتماعی ایکس درباره حملات رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها در غزه نوشت: بعد از شکست مقامات رژیم اسرائیل در اثبات ادعاهای دروغین خود در مورد بیمارستان شفا، ارتش این رژیم حملات خود را به دیگر بیمارستان‌های غزه از سر گرفت. وی افزود: حمله به بیمارستان‌های اردن و اندونزی، جلوه دیگری از خوی تجاوزکارانه و وحشیگری رژیم را نشان داد.سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: حمله به بیمارستان‌ها با همه موازین حقوق بشری، حقوق بین‌الملل و کنوانسیون‌های ژنو در تعارض است و ماهیت جنایتکارانه این رژیم را نزد جهانیان آشکارتر می‌کند.
«اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت  غزه روز جمعه در اظهاراتی گفته بود که اسرائیلی‌ها بیمارستان شفا را به پایگاهی برای عملیات‌هایشان تبدیل کرده‌اند. وی افزود: خودروهای نظامی ارتش اسرائیل از مجاورت این بیمارستان «تکان نخورده‌اند» و تعداد زیادی از نظامیان رژیم در حال جستجوی زیرزمین و طبقه همکف بیمارستان و همچنین بخش جراحی آن هستند. سخنگوی وزارت بهداشت غزه در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام کرد در ۲ روز گذشته ۲۴ بیمار در این بیمارستان به دلیل قطعی برق ناشی از کمبود سوخت جانشان را از دست داده‌اند. اشرف القدره همچنین گزارش داد تجهیزات حیاتی پزشکی به دلیل قطع برق از کار افتاده‌اند.
در همین حال سخنگوی وزارت خارجه ایران با بیان اینکه دولت آمریکا مانع آتش‌بس در غزه است، گفت: طی هفته‌های اخیر بسیاری از کشورها موافق آتش‌بس در غزه بوده‌اند اما دولت آمریکا به دلیل سیلی محکمی که از مقاومت خورده نمی‌گذارد جنگ به پایان برسد.  ناصر کنعانی در نشست تخصصی بررسی تحولات فلسطین که در نمایشگاه روایت پیشرفت در قم برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۴ سال گذشته انجام داده در سایه تند و تیز خصومت‌ورزی‌های نظام سلطه جهانی بوده و ما این دستاوردها را معجزه می‌دانیم.وی افزود: این دستاوردها برای همه جهانیان مورد سوال قرار گرفته که با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه کشور، جمهوری اسلامی چطور توانسته این افتخارات را رقم بزند.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی نه تنها پیشرفت و توسعه را برای کشور رقم زده بلکه حمایت معنوی هم از کشورهای مقاومت همچون سوریه و عراق داشته و تفکرات آزادی‌خواهی خود را در اختیار آن‌ها گذاشته است.کنعانی در ادامه تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران بی‌شک نقطه عطفی داشت که آن هم تشکیل یک بلوک جدید در دنیا بود، انقلاب به جهانیان ثابت کرد که می‌توان بدون وابستگی به قدرت‌ها، مستقل بود.
وی افزود: جمهوری اسلامی به نهضت‌های آزادی‌بخش جهان جانی دوباره داد و انگیزه‌ جدیدی به ملت‌های تحت سلطه اهدا کرد.سخنگوی وزارت امور خارجه تشریح کرد: همه ما شاهدیم فلسطین قبل از انقلاب عقب‌گرد داشت اما بعد از پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی به آن‌ها انگیزه و جانی نو داد.کنعانی با بیان اینکه تفکر و روش جمهوری اسلامی در منطقه تکثیر شده است، بیان کرد: ملت ایران در انقلاب ۱۳۵۷ تفکر و روش خود را بر تفکرات امام خمینی(ره) اقتدا کرد و این تفکر امروز جهانی شده و محورهای مقاومت از آن الگوبرداری می‌کنند.
وی اشاره کرد: مسئله فلسطین در امتداد سیاست اسکتبار ستیزی جمهوری اسلامی است و انقلاب اسلامی نمی‌تواند هم استکبار ستیز باشد و هم نسبت به وقایع و اتفاقات فلسطین بی‌تفاوت باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: مسئله صیهونیست ستیزی در استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است، استکبار صرفا یک یا چند کشور نیست بلکه هویت سیاسی، امنیتی، فرهنگی، دینی و مذهبی دارد و از آن‌ها برای پیشبرد برنامه‌های نامشروع خود استفاده می‌کند.کنعانی با بیان اینکه دولت آمریکا مانع آتش‌بس در غزه است، گفت: طی هفته‌های اخیر بسیاری از کشورها موافق آتش‌بس در غزه بوده‌اند اما دولت  آمریکا به دلیل سیلی محکمی که از مقاومت خورده نمی‌گذارد جنگ به پایان برسد.وی افزود: حمایت ایران از فلسطین حمایت از مظلوم، اخلاق، بشر دوستی و غیره است، اینکه ما کنار مردم فلسطین ایستاده‌ایم آمریکایی‌ها را عصبانی کرده است.سخنگوی وزارت امور خارجه تشریح کرد: تا زمان آزادی فلسطین و تشکیل دولت واحد در کنار مردم مظلوم آن کشور خواهیم بود و حمایت خود را اعلام خواهیم کرد.
https://siasatrooz.ir/vdcftedyew6d0va.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما