يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
کد مطلب : 127664
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس

تردد ناوگان فاقد بارنامه در جاده‌های کشور یکی از مشکلات جدی در این حوزه به شمار می‌رود

تردد ناوگان فاقد بارنامه در جاده‌های کشور یکی از مشکلات جدی در این حوزه به شمار می‌رود
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: تردد ناوگان فاقد بارنامه در جاده‌های کشور یکی از مشکلات جدی در این حوزه به شمار می‌رود که به دلیل پایین بودن جرایم پیش بینی شده، این تخلف و حمل کالای قاچاق به صرفه می‌باشد.
 
علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، با اشاره به جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه با موضوع رسیدگی به وضعیت گلوگاه‌های حمل و نقل برگزار شد که نمایندگانی از پلیس راهور، فراجا، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و وزارت دادگستری در آن حضور داشتند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: یکی از مشکلات جدی در این حوزه، تردد ناوگان فاقد بارنامه در جاده‌های کشور است که به دلیل پایین بودن جرایم پیش بینی شده، این تخلف و حمل کالای قاچاق به صرفه می‌باشد. در حالی که قانون جرایم رانندگی از سال ۱۳۹۴ تاکنون تغییری نکرده است.
وی در ادامه با بیان اینکه طبق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و مصوبه هیأت وزیران، قانون جرایم رانندگی باید هر سه سال یکبار به روزرسانی شود، عنوان کرد: میزان جرایم تخلفات رانندگی باید مطابق تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی افزایش پیدا می‌کرد. اما متولیان امر به این موضوع توجهی نکردند و در واقع ترک فعل صورت گرفته است.
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس در پایان با اشاره به جمع بندی این جلسه خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های مسئول گزارشی از اقدامات خود آماده کرده و مستندات انجام تکالیف قانونی خود را طی دو روز آینده به کمیسیون ارسال کنند.
https://siasatrooz.ir/vdcd950foyt0x96.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما