دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
کد مطلب : 127673

دو كتاب برای حفظ موضوعی قرآن منتشر شد 

معرفی «مستورا» برای حل قرآنی مشكلات جامعه 
دو كتاب برای حفظ موضوعی قرآن منتشر شد 
کتاب «مستورا» در دو قطع متفاوت و با رویکرد حفظ موضوعی قرآن، منتشر شد كه می‌تواند گام مثبتی در راستای ارتقای سطح تفکر و اندیشه قرآنی و حل مشكلات جامعه باشد. 

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، مستورا دو كتاب متفاوت با يك عنوان مشترك است كه انتشارات تلاوت به همت سازمان دارالقرآن الکریم آن را منتشر كرده و هر دو اختصاص به حفظ موضوعي 12 آيه مرتبط با عفاف و حجاب دارند.  يك مجلد با عنوان «مستورا؛ بخوانيد، ببينيد و بشنويد» در قطع رقعی در 180 صفحه انتشار يافته است كه به شرح و تفسير جداگانه هر يك از اين آيات می‌پردازد. اين شرح و تفسير، با زباني امروزی و ساده، مناسبت زيادی با شرايط كنونی جامعه خودمان دارد؛ يعنی آيات را در ظرف زمان امروز توضيح می‌دهد.  
نويسندگان كتاب، اميررضا و اميرحسين صفاريان  در مقدمه آن آورده‌اند: «... متن واحد با حجمی به اندازه قرآن کریم، چگونه می‌تواند مسائل هزار و چند صد ساله همه جوامع مختلف از زمان نبی مکرم (ص) تا امروز را عهده‌دار شده و برای آینده بشریت تا ظهور {قيامت} نیز همین ادعا را داشته باشد؟ ... در همین راستا به عنوان قدمی بسیار کوچک، کتاب حاضر چنین نگاشته شده است که پس از بحث کوتاهی از وظیفه ما در فهم و تبیین و تبلیغ کلام الهی، ابعادی از نزاع دیرینه شیطان و انسان و تقابل امروزین آن‌ها در قرآن پیگیری می‌شود، تا در مواجهه‌ای واقعی برخی آیات درباره زن و خانواده – به عنوان یکی از مسائلی که امروزه جامعه ما با آن درگیر است – مرور شود...» 
در اين كتاب در كنار هر آيه، رمزينه‌هايی (كيوآركد) قرار داده شده‌اند كه به ترتيل آيات، نكاتی درباره حفظ و نسخه صوتی و مجازی كتاب اختصاص دارند. اين رمزينه‌ها در مجلد كوچكتر هم تكرار شده كه با عنوان «مستورا؛ حفظ 12 فراز نوراني قرآن كريم» در 48 صفحه و در قطع جيبی منتشر شده است. در حقيقت مجلد جيبی، نسخه كوچك و خلاصه‌شده‌ای از همان كتاب اصلی محسوب می‌شود كه براي حفظ آيات مناسب‌تر است. 
چاپ اول مستورا در شمارگان هزار نسخه و با قيمت 100 هزار توان در اختيار علاقمندان است.
https://siasatrooz.ir/vdcd550fsyt0x96.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما