شنبه ۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
کد مطلب : 118598

پیامی برای ملت‌های منطقه

عراق دیروز شاهد تحولی بزرگ بود که در سالهای اخیر نظیر آن روی نداده بود...

عراق دیروز شاهد تحولی بزرگ بود که در سالهای اخیر نظیر آن روی نداده بود. در اقدامی که با حضور مقامات لشکری و سیاسی صورت گرفته نخستین رژه نظامی الحشد الشعبی عراق به مناسبت هفتمین سالگرد تاسیس آن، با حضور نخست‌وزیر و شماری از شخصیت‌های نظامی، سیاسی و فرهنگی این کشور در پایگاه نظامی ابومنتظر المحمداوی (اردوگاه اشرف سابق) در دیالی برگزار شد. این مرکز همانجایی است که سالها گروهک تروریستی منافقین تحت حمایت آمریکا سکونت داشته و علیه امنیت منطقه اقدام می‌کردند اما در نهایت پیوند میان ایران و عراق فروپاشی این اردوگاه و فرار ساکنان آن به آلبانی و اروپا را رقم زد. نکته قابل توجه آنکه آمریکا و اروپا همچنان از این گروه تروریستی دفاع می‌کند. در باب رژه حشد الشعبی نکته مهم آن است که این رژه در حالی برگزار شد که پیش از این نیز رژه گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه ، انصار الله در یمن، حزب الله در لبنان در کنار مانورهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است.
مجموع این اقدامات این پیام را برای ملت‌های منطقه دارد که بسیج مردمی توان تامین امنیت منطقه را دارد و دیگر نیازی به آمریکا و شرکای بحران ساز آن نمی‌باشد. آمریکایی که در عمل نشان داده است که هرگز به دنبال اهدا امنیت به منطقه نبوده بلکه با ایجاد گروه‌های تروریستی، اختلاف افکنی میان کشورهای منطقه، حمایت از رژیم صهیونیستی، تحرکات نظامی مستقم نظیر آنچه در افغانستان و عراق روی داده، به دنبال بحران سازی و ناامن ساختن منطقه بوده است، حال آنکه کارنامه بسیج مردمی، پایان دادن به تروریسم و جنایات رژیم صهیونیستی و حامیانشان بوده است.
بسسیج مردمی در سالهای اخیر توانسته شر داعش را از منطقه کم کرده و دامنه نبرد را به حامیان آن یعنی آمریکا و شرکایش گسترده دهد. می‌توان گفت رژه‌های مذکور مهر تاییدی بر بی نیازی منطقه به نیروهای بیگانه برای رسیدن به امنیت و ثبات پایدار است و زمان خروج بیگانگان از منطقه فرا رسیده است. مقاومت نشان داده که با وحدت ملی می‌توان امنیت را برقرار کرد و این الگوی مقاومت است که ضامن ثبات آینده منطقه خواهد بود. 

نویسنده: فرامرز اصغری 

https://siasatrooz.ir/vdcjhoevouqeviz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما