دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
کد مطلب : 125053

قربانیان مدعی حقوق بشر

تحقیقات هفته‌نامه آبزرور نشان می‌دهد که ده‌ها کودک پناهجو توسط گروه‌های تبهکار از هتلی در شهر برایتون در جنوب انگستان که...
تحقیقات هفته‌نامه آبزرور نشان می‌دهد که ده‌ها کودک پناهجو توسط گروه‌های تبهکار از هتلی در شهر برایتون در جنوب انگستان که توسط وزارت کشور اداره می‌شود، ربوده شده‌اند، این روند ظاهراً در سراسر سواحل جنوبی این کشور همچنان انجام می‌شود. گزارش این نشریه می‌گوید «حدود ۶۰۰ کودک بدون همراه در ۱۸ ماه گذشته وارد هتل پناهجویان شده‌اند که ۱۳۶ تن آنان ناپدید شده‌اند. بیش از نیمی از آنان، حدود ۷۹ مورد، هنوز شناسایی نشده‌اند.»
مجموع این گزارش‌ها از وضعیت بحرانی کودکان پناه‌جو در انگلیس در حالی منتشر می‌شود که یکی از ریشه‌های اصلی بحران کودکان پناه‌جو در انگلیس را در ساختار فاسد حاکم بر ساختار سلطنتی انگلیس می‌توان جستجو کرد چنانکه گزارش‌ها و اسناد غیر قابل انکاری مبنی بر ارتباط نزدیک اعضای خاندان سلطنتی حاکم بر انگلیس با باندهای قاچاق دختران و کودکان و البته سوء استفاده جنسی اعضای این خاندان از کودکان حکایت دارد.
در همین حال سیاست‌های دولت انگلیس مبنی بر انتقال پناه‌جویان به کشورهایی دیگر از جمله طرح انتقال به رواندا و خیرا به آمریکای لاتین موجب شده تا قاچاقچیان انسان از این فرصت استفاده کرده و با ایجاد هراس در میان پناهجویان از جمله کودکان پناهجویی که به هتل‌های اقامتی پناهجویان پناه برده‌اند، آنها را به فرار از کمپ ها و هتل‌های مذکور تشویق می‌کنند.
انگلیسی که مدعی حمایت از حقوق بشر از جمله زنان و کودکان است، در داخل نه تنها اعتقادی به این حقوق ندارد بلکه به زندانی بزرگ برای انسان های بیشماری مبدل شده است که از ابتدایی ترین حقوق انسانی محروم هستند و هر روز در معرض تعرض، تجاوز و جنایت‌های سازمان یافته قرار می گیرند در حالی که تنها جرم آنها گرفتار شدن در جنگ افروزی‌هایی است که غرب در اقصی نقاط جهان به پا کرده و یا فقر و گرسنگی است که نظام سرمایه داری با استعمار و سلطه گری به آنها تحمیل کرده است.

نویسنده: سید مهدی لنکرانی
https://siasatrooz.ir/vdcdkk0fsyt0xz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما