دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷
کد مطلب : 125923

اعترافی تامل برانگیز

نشست سران گروه ۷ در ژاپن در حالی برگزار شد که یکی از محورهای اصلی این نشست را...
نشست سران گروه ۷ در ژاپن در حالی برگزار شد که یکی از محورهای اصلی این نشست را حمایت از اوکراین تشکیل می‌داد. زلنسکی رئیس جمهور اوکراین که در نشست اتحادیه عرب در جده صرفا یک نمایش تبلیغاتی اجرا کرد در حالی در نشست سران گروه ۷ شرکت کرد که حاضران وعده‌های متعددی مبنی بر ارسال ۱۶ شانزده و کمک‌های تسلیحاتی گسترده به کی یف را مطرح و با او عکس یادگاری گرفتند.
این رویکردهای به اصطلاح حمایتی در حالی از سوی سران غرب صورت گرفت که یکی از ادعاهای زلنسکی را فراهم بودن شرایط برای عضویت در ناتو تشکیل می‌دهد. او مدعی شده است که با پایان جنگ علیه روسیه این عضویت صورت خواهد کرد. این سخنان زلنسکی در حالی بوده که دیروز شولتز صدر اعظم آلمان رسما عنوان می کند که کی یف هنوز آمادگی لازم برای عضویت در ناتو را ندارد چرا که این عضویت نیازمند مجموعه اقداماتی است که اوکراین تاکنون نتوانسته انجام دهد و بعید است که بتواند تا سالهای آتی صورت دهد. این نوع سخنان از یک سو بیانگر آن است که ادعاهای زلنسکی بیشتر به یک نمایش تبلیغاتی و سینمایی شباهت دارد تا مردم اوکراین را به ادامه حضور در جنگ متقاعد سازد و از خود نیز یک ابر قهرمان بسازد که توان شکست دادن روسیه و تحقق عضویت اوکراین در ناتو را دارد.
از سوی دیگر مواضع شولتز که از سوی افرادی همچون دبیر کل ناتو نیز تکرار شده نشان می‌دهد که اروپا و آمریکا اراده‌ای و برنامه‌ای برای پذیرش عضویت ناتو نداشته و صرفا حمایت آنها در حد روشن ماندن آتش جنگ علیه روسیه و امنیت جهان می باشد. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که اوکراین امروز با دیوانگی‌های زلنسکی در مسیر نابودی قرار دارد و اروپا نیز از این دیوانگی برای اهداف خود بهره می‌گیرد و هرگز نیز پذیرنده خواسته‌های ناتو نخواهد بود و تنها به میزانی از آن حمایت می‌کند که سقوط کی یف رقم نخورد.

سید مهدی لنکرانی
https://siasatrooz.ir/vdcj8ievtuqe8hz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی