جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵
کد مطلب : 126036

نام شهیدرجایی جاودان بماند

عمرگل کوتاه است اما نام پر افتخار و شمیم عطر آن جاودان مرد اگر چه دوران خدمت و وجودش همچون گل بود...
عمرگل کوتاه است اما نام پر افتخار و شمیم عطر آن جاودان مرد اگر چه دوران خدمت و وجودش همچون گل بود ولی برکت خود را به همراه آورد تا در همه زمینه‌ها جاودان بماند. و نه تنها دیروز، بلکه امروز و فردا هم به نیک نامی از او یاد شود و دعای مستضعفان جهان بدرقه راهش باشد .
آقای رئیس جمهور! شما هم باید و میتوانید دوران خود را بر کشوری رنج دیده امتداد دهید و با انجام خدمات نوآورانه و زیربنایی غیر کلیشه‌ای و اسیر بعضی مقررات دست و پا گیر نشدن جاودانه کنید و اجازه ندهید بعضی کوته نظران در کنار فرصت طلبان این گونه اقدامات گرانبها و استراتژیک را به سوی بیهودگی‌ها بکشند و نهایتاً در کوره‌‌ روزمرگی‌ها بسوزانند! آینده نگرهستید وهمینگونه عمل کنید که چالشها هرچه باشد سپری می شود.
بجای توجه به شروع و اتمام روبنایی‌ها که فرصت برای آنها بسیاراست به ترمیم و تکمیل زیرساخت‌ها بپردازید.
بخواهیم و یا نخواهیم جمعیت کشور بسرعت رو به پیری می رود و بالطبع نیازمند پدیده‌های نویی از قبیل بهداشت و درمان خاص خود و بیشتر از امروز خواهد بود در حالی که جامعه پزشکان نیز به دلایل متعدد و مختلف در حال تقلیل هستند و اگر به ابر پروژه افزایش در پذیرش دانشجویان این رشته بهای بیشتری داده شود شاید تا حدودی بتوان از این بحران هم عبور کرد.
اما پزشک بادست خالی وهمراه با فقدان امکانات و ابزار کار تکنولوژی پیشرفته نمی تواند گامی بلند بردارد که این امر نیازمند توجه ویژه از همین امروز و همین ساعت و همین دقیقه وثانیه است تا با ایجاد بیمارستان های جدید و ارتقاء داشته‌هاست که سرمایه و زمان کمتری را می طلبد. در صورتی که از خواب غفلت بیدار شده و اجازه عبور برق آسای زمان را به رایگان ندهیم ! مرکزآموزش ودرمان قلب وعروق شهید رجایی تهران را میتوان نمونه ای بس گرانبها از این ثروت‌های مغفول مانده دانست که با وسعت، قدمت، امکانات،موقعیت مناسب سوق الجیشی و کادر مدیریتی کاردان یکی از با ارزش ترین برندهای فوق تخصصی قلب و عروق نه تنها در قاره آسیا بلکه در سطح جهان است تا به عنوان سرمایه‌ای بی بدیل به آن نگاه شود و ضمن استفاده از توانایی‌های اجرایی در آن پیش از پاگذاشتن به دوران نقصان فرسودگی از چنین مرکز درمانی و پتانسیل‌های موجود در آن نهایت بهره برده شود و با مشارکت بخش خصوصی و حتی همین پزشکان ورزیده‌ای که دهه‌های متمادی در آن خدمت کرده‌اند این شهر کوچک بهداشتی درمانی به پایگاهی بزرگ بمنظور معالجه بیماران قلبی عروقی کشور و قطب پذیرش توریست درمانی منطقه تبدیل گردد و بدینوسیله پروژه جدید مراوده قلبی احساسی با همسایگان در چهار گوشه شرق، غرب، جنوب و شمال و حتی دورترین نقاط قاره آسیا و و آفریقا باشد.
آقای رئیس جمهور! این مجتمع عظیم از نظر وسعت و خدمت که نام یکی از بهترین ها برسر در آن نقش بسته، روزگاری به مدت سه ماه میهماندار معمار کبیر انقلاب اسلامی در پائیز ۱۳۵۸بود تا امام خمینی (ره) در بخش انقلاب آن بستری باشند و روزانه هزاران پیر و جوان در خیابان ولی عصر«عج» و پارک ملت صف ببندند که شاید توفیق داشته باشند قلب خود را تقدیم مرادشان کنند اما حیف امروز آنچنان که باید از وجودش بیش از این‌ها بهره نمی‌برند .توصیف نیست که اندکی از واقیعات شیرین گذشته است زیرا نویسنده یادداشت هم خود در آن زمان افتخار همسایگی با امام(ره) را به عنوان یک بیمار بستری در بخش انقلاب و در کنار اطاق ایشان داشت و شبانه روز شاهد نیایش ها و نماز شب‌های این اسطوره بود که صدای ملکوتی ایشان در نجواهای شبانه بخوبی شنیده می‌شد و همه جا را برای ابد متبرک می کرد.
بنابراین بر شما فرض است تا این بستر پر برکت را وسعت بخشیده و با کمک مدیریت بیمارستان که امروز میتوان چون حرم عنوان ارزشمند خادم را به آن داد و طی این سالها به بهترین نحوه ممکن و علیرغم وجود بحران‌هایی چون کرونا اداره شده قبل از اتمام دوره چهار ساله ریاست جمهوری ثابت کنید ما هم می توانیم نقش قابل توجهی در انجام معالجات بیماران یکی دو قاره را در کشورمان داشته باشیم. همه ارکان مدیریتی با تجربه وکاردان این مرکز درمانی وسیع و کم نظیر کشور مهیای تصمیم گیری شماست تا با اقدامی انقلابی وگسترش آن ارواح پرفتوح امام خمینی «ره» وشهید رجایی را شادمان سازید و دعای خیر میلیون ها بیمار نیازمند قلبی داخل و خارج از کشور را به عنوان باقیات و صالحات بدرقه راه خود کنید.

حسن روانشید - روزنامه نگار پیشکسوت
https://siasatrooz.ir/vdcfmvdyvw6d0xa.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما