شنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۵
کد مطلب : 123940
فوت یک شهروند در مرکز پلیس امنیت اخلاقی

باز هم روایت اول را از دست دادیم

باز هم روایت اول را از دست دادیم
پس از فوت مهسا امینی در مرکز پلیس امنیت اخلاقی تهران، همه مسئولین از رئیس جمهور تا وزیر کشور دستورات لازم را برای پیگیری حادثه صادر کردند و خواهان پیگیری مسئله و شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق و سریع درباره آن شدند.
همواره یکی از مشکلات که به دلیل اینگونه اتفاقات به وجود می‌اید ضعف در روایت اول بودن است در وقاع روایت اول در بیشتر مواقع در مجاری غیر رسمی و در فضای مجازی منتشر می‌شود که از واقیعت هم به دور است، مشکلی که اکبر نصراللهی رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد تهران مرکزی درباره خبر حادثه‌ای که در فضای مجازی حاشیه‌ساز شده است، گفت: تأخیر و نقص در روایت به‌ویژه در نیروهای امنیتی و انتظامی پدیده جدیدی نیست و این‌بار درباره «مهسا امینی» درحال تکرار است.
روز سه‌شنبه به کما رفتن یک شهروند به نام «مهسا امینی» که توسط پلیس امنیت اخلاقی بازداشت شده بود، خبرساز شد و حواشی مربوط به این اتفاق هنوز ادامه دارد.پس از این حادثه که در دست بررسی است دستگاه‌های مسئول کار خود را آغاز کرده‌اند تا علت فوت مرحومه مهسا امینی روشن شود.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در همین زمینه گفت: نمونه‌های لازم از بافت‌ها و اعضای داخلی بدن مهسا امینی برداشته و به آزمایشگاه‌های تخصصی ارسال شد.
دکتر مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اظهار کرد: با توجه به دستور دادستان محترم تهران، کمیسیون ویژه بررسی تخصصی کشف فوت خانم مهسا امینی در اولین فرصت تشکیل شد.
وی افزود: اقدامات اولیه جهت معاینه مصدوم قبل از فوت انجام و همه معیارها و شاخص‌هایی که باید در معاینه ظاهری نامبرده در زمان حیات انجام می‌شد، صورت گرفت و بررسی‌های تکمیلی در حال انجام بود که متاسفانه منتهی به فوت وی شد.
فروزش گفت: با اطلاع از فوت وی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در پی دستور مقام قضایی با تشکیل یک تیم مجرب از کادر متخصصان و با انتقال پیکر فوت شده به سالن تشریح مرکز تشخیص آزمایشگاهی استان تهران اقدام به معاینه ظاهری و کالبد گشایی پیکر متوفی کردند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران تصریح کرد: تیم پزشکی قانونی با بررسی دقیق و کامل با اعمال دقت مضاعف در معاینه و کالبد گشایی و بررسی تمامی معیارها و شاخص های تعیین علت فوت به لحاظ ظاهری و اعضای داخلی اقدام کردند.
وی با بیان اینکه نمونه های لازم از بافت‌ها و اعضای داخلی بدن متوفی برداشته شد و نسبت به ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه‌های تخصصی اقدام شد، افزود: به محض حصول نتایج آزمایش‌های ارسالی با در نظر گرفتن نتایج معاینه و کالبدگشایی، آزمایش‌های انجام شده مندرجات پرونده بیمارستانی و سوابق پزشکی نام برده و همچنین اخذ نظریه تخصصی رشته های مورد نظر در قالب کمیسیون پزشکی ویژه ای که به دستور دادستان در اداره کل پزشکی قانونی استان تهران تشکیل شده، متعاقبا نسبت به تعیین علت فوت اقدام و به مقام قضایی ارسال خواهد شد.

هیچگونه برخورد فیزیکی وجود نداشته و فیلم دوربین‌ها برای خانواده مرحوم امینی نمایش داده شده است
در اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ درخصوص مهسا امینی تاکید شده است که هیچ گونه برخورد فیزیکی با او انجام نشده و فیلم دوربین‌ها برای خانواده مرحوم امینی نمایش داده شده است.
مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ درخصوص فوت مرحومه مهسا امینی اطلاعیه‌ای را صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: در اجرای دستور فرمانده کل انتظامی کشور مبنی بر رسیدگی دقیق به این موضوع به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، در همان ساعات اولیه حادثه فوق، بلافاصله رسیدگی به آن بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.
براساس نتایج به دست آمده و بازبینی دوربین‌های مداربسته، نامبرده روز سه شنبه مورخ ۲۲ شهریور ماه جاری به همراه تعدادی از افراد به دلیل پوشش نامناسب توسط مأموران پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ و به منظور اخذ تعهد و توجیه به یکی از مقرهای پلیس هدایت شدند که وی در جمع سایر مراجعه‌کنندگان در سالن اجتماعات به طور ناگهانی بیهوش شده و بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس به نزدیک ترین بیمارستان جهت مداوا منتقل می‌شود که متأسفانه اقدامات درمانی مثمر ثمر واقع نشد.
لازم به ذکر است، تصاویر ضبط شده دوربین‌های مدار بسته از لحظه ورود وی به مقر انتظامی تا انتقال توسط اورژانس به رویت خانواده وی رسیده است.
توضیح اینکه بر اساس رسیدگی دقیق به عمل آمده از زمان انتقال وی به خودرو و همچنین در مکان مزبور هیچ گونه برخورد فیزیکی با ایشان انجام نشده است.
https://siasatrooz.ir/vdcgtw9qzak9xy4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما