سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹
کد مطلب : 124158
اظهار نظر جدید از مهران مدیری

فضای مجازی فریبنده!

فضای مجازی فریبنده!
احساساتی می‌شوند و تحت تأثیر فضای مسموم مجازی قرار می‌گیرند و با موضع گیری‌های خود برای کشور دردسر ساز می‌شوند، به گونه‌ای سخن می‌گویند که قرار نیست در این کشور زندگی کنند، اما پس از چندی به بسیاری حقایق دست می‌یابند یا درک می‌کنند که بازی خورده‌اند و سعی می‌کنند که بازگردند.
مهران مدیری در میان افکار عمومی نام آشناست، زمانی که نخستین موضع گیری خود را درباره حوادث اخیر در قالب ویدئو در فضای مجازی منتشر کرد، کسی تصورش را نمی‌کرد که او به اشتباه خود پی ببرد، اما با گذشت زمان و آشکارتر شدن ابعاد فتنه، دریافت که ماجرا از چه قرار است.
او در تازه‌ترین فیلمی که از خود منتشر کرده در یک فضای مناسب سخن می‌گوید، ‌در اصطلاح سینمایی لوکیشنی که او در آن قرار دارد، رنگ دارد و مانند ویدئوی قبلی سیاه و خشن نیست؛‌ البته که او به کارش وارد است یعنی هم بازیگر است و هم فیلم‌ساز و همه نشانه‌هایی که یک ویدئو و فیلم نیاز دارد می‌شناسد. او در این فیلم می‌گوید؛ ایران را تکه‌تکه نمی‌خواهیم.
مهران مدیری در ویدئوی منتشر شده گفت: «هر آثاری که من تا امسال ساختم خالقش من هستم، اما من مالکش نیستم، مالکیت هر اثری که ساخته می‌شود توسط من یا دیگران با سازمان صداوسیماست و تصمیم برای پخش یا عدم پخش برای هر برنامه با این سازمان است. یک نکته‌ای که این روزها گفته می‌شود درباره وطن است، موضوع خاک است و موضوع امنیت ملی و تمامیت ارضی.
بله طبیعی است هرکسی که در این کشور به دنیا آمده تلاش کرده و رشد کرده عاشق وطنش است و عاشق امنیت و عاشق تمامیت خاکش است. کدام ایرانی را می‌شناسیم یک وطن تکه‌پاره بخواهد؟ کدام ایرانی را می‌شناسیم یک وطن از‌هم‌گسیخته بخواهد؟ قطعاً هیچ ایرانی وجود ندارد با هیچ قومیت و هیچ شکل و شمایلی که در این سرزمین زندگی کرده یا زندگی می‌کند، عاشق خاکش نباشد و تمامیت خاکش را نخواهد.
بدیهی است همه ما عِرق ملی از مهمترین مسائل‌مان است و همیشه داشتیم، داریم و خواهیم داشت، اما دیگرانی نه از این کشور دیگرانی نه از این مردم، همیشه خواستند در طول این سال‌ها هر اتفاقی که در این مملکت افتاده، آن اتفاق و مردم حتی آدم‌ها را به‌نفع خودشان مصادره و ضبط کنند، اتفاقات و مردم را مال خود کنند و این خیلی ناجوانمردانه است. بهترین تصمیم را مردم ایران برای کشورشان می‌گیرند؛ مردم شریف، مردم باهوش و مردم دوست‌داشتنی.
نکته آخری که همیشه با فضای مجازی مسئله داشتم، سال‌ها گفتم و باز هم می‌گویم فضای مجازی علاوه بر خوبی‌هایش، مضرّات بسیاری هم دارد؛ یک مقداری باید مراقب فضای مجازی باشیم مراقب خودمان باشیم در فضای مجازی؛ این‌همه اتفاق و اخبار عجیب و غریب و این‌همه گفته‌های عجیب و غریب و...، هزار چیز دیگر که باعث می‌شود اشتباه کنیم نسبت به خودمان نسبت به آدم‌ها و همین.
امیدوارم بهترین برای مردم ایران اتفاق بیفتد. امیدوارم به روزهای روشن، امیدوارم به روزهای خوب و حال بهتر و امیدوارم خداوند همه مردم ایران را و همه ما را در آغوش خودش بگیرد. متشکرم.»
حال که فردی چون مهران مدیری به گونه‌ای سعی کرده موضع‌گیری خود را اصلاح کند، امید است که دیگران نیز با اندکی جستجو و بررسی دقیق ماجراهایی که در حوادث اخیر اتفاق افتاده به اصلاح مواضع خود بپردازند و بازی فتنه را نخورند.
در این میان از شخصیتی همچون علی دایی نیز انتظار می‌رود تا نسبت به مواضع خود تجدید نظر کند و بر روی اشتباه خود بر سر مسئله مرگ اسرا پناهی پافشاری نکند و حقیقت را بپذیرد.
با اینکه موضع او با افرادی همچون علی کریمی بسیار تفاوت دارد اما از علی دایی انتظاری بیش از این می‌رود.
https://siasatrooz.ir/vdciw5azvt1arz2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما