شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲
کد مطلب : 125268
فرار به جلوی حامیان تروریسم با جوسازی ضد ایرانی

پنهان شدن پشت آدرس‌های غلط

پنهان شدن پشت آدرس‌های غلط
آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در حالی رسما با ایجاد گروه‌های تروریستی و نیز تروریسم اقتصادی به جنایت علیه سایر کشورها می‌پردازند که این روزها چهره خود را پشت دادن آدرس‌های غلط پنهان ساخته چنانکه از یک سو مدعی حضور سرکرده القاعده در ایران شده‌اند و از سوی دیگر در نشست امنیتی مونیخ نمایش مضحک حمایت از اپوزیسیون را به راه انداخته‌اند.
غرب که این روزها با بحران‌های شدید داخلی و بیرونی مواجه است هوچی گری و جوسازی علیه سایر کشورها را راهکار فرار از بحران و جا به جاسازی جای ظالم و مظلوم و تبرئه خود از جنایت علیه بشریت قرار داده است. بخشی از این نمایش مضحک را در ادعاهای تروریستی اخیر آنها می‌توان مشاهده کرد. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعای بی اساس «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که مدعی حضور «سیف العدل» سرکرده گروهک تروریستی القاعده در ایران شده در توئیتر نوشت: به مقامات کاخ سفید توصیه می‌کنم بازی شکست خورده ایران هراسی را متوقف کنند، خبرسازی در مورد رهبر القاعده و ارتباط دادن آن به ایران خنده آور است.وی همچنین افزود: به وجود آورندگان القاعده و داعش، مسؤول و عامل رشد تروریسم در جهان هستند.وزیر خارجه خطاب به دولتمردان کاخ سفید عنوان کرد: آدرس غلط ندهید!
دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر حضور سرکرده القاعده در ایران را رد و اعلام کرد که انتشار اینگونه اطلاعات نادرست مانع از تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم می‌شود. در پی اظهارات بی پایه و اساس «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که مدعی حضور سیف العدل سرکرده القاعده در ایران شده است، دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در یک رشته توئیت ضمن رد کردن این ادعای کذب، اعلام کرد: شبکه جهانی القاعده بعد از مرگ اسامه بن لادن برچیده شده و این سازمان دیگر وجود ندارد، ولی ایدئولوژی افراطی آن همچنان وجود دارد و پابرجا است.در این توئیت همچنین عنوان شده است: داعش جای القاعده را گرفته و شکل جدیدی از تروریسم را ایجاد کرده است. غرب در حالی به دنبال جوسازی برای توجیه و تشدید تحریم‌ها علیه ایران است که وزیر امور بین‌الملل حزب کمونیست چین در دیدار امیرعبداللهیان از تلاش ایران برای صیانت از حاکمیت ملی خود در برابر دخالت بی ثبات کننده خارجی و مقابله با تحریم‌های غیر قانونی، حمایت کرد‌.وزیر امور خارجه کشورمان با یادآوری ظرفیت‌های گسترده همکاری فرهنگی و مبادلات مردمی بین دو کشور، غنای فرهنگی و اعتبار بین‌المللی سینمای ایران را فرصتی کم نظیر در این چارچوب خواند و ابراز امیدواری کرد فیلم‌های ایرانی به سرعت وارد بازار چین شود.
در این میان در ادامه جوسازی‌های ضد ایرانی دانیل بنایم، معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا بدون اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در زمینه توافق هسته‌ای ایران مدعی شد ایرانی‌ها فرصت بازگشت به اجرای کامل توافق هسته‌ای را در سپتامبرگذشته از دست داده اند.به گزارش الشرق الأوسط، بنایم در خصوص سرنوشت توافق هسته‌ای با ایران و گزینه‌های موجود بار دیگر ادعای تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را مطرح کرد و گفت: «تعهد جوبایدن به عدم اجازه به ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای یک امر پابرجا است.» همچنین یک مقام ارشد آمریکایی گفته روسیه از طریق برخی کشورهای واسطه نظیر ایران قادر به دستیابی به تراشه‌های خارجی و دیگر فناوری‌ها است. «تیا کندلر»، دستیار وزیر بازرگانی آمریکا در امور صادرات روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در توکیو گفت: «روسیه برای پر کردن شکاف‌هایی که از طریق خروج محصولات ما از روسیه ایجاد شده به کشورهای دیگری مانند ایران و روسیه روی آورده است.» یک پایگاه آمریکایی به نقل از مقام‌های اتحادیه اروپا مدعی شده این اتحادیه قصد دارد ۷ نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد.
همچنین یک قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به مدیر اطلاعات ملی آن کشور خواستار ارائه گزارشی درباره توانمندی‌های نظامی ایران شده است.«کلاودیا تنی»، نماینده ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به «آوریل هاینس»، مدیر اطلاعات ملی آمریکا یادآوری کرده که دولت بایدن ملزم بوده این گزارش را حدود ۸ ماه قبل به کنگره ارائه دهد.
در این میان سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید بدعهدی واشنگتن در اجرای برجام را به گردن ایران انداخت و گفت که واشنگتن نمی‌تواند این توافق را در دستورکار قرار دهد.«جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه «فرانس ۲۴» لفاظی‌های تکراری دیگر مقام‌های دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده علیه ایران را تکرار کرد. وی در خصوص برخی ادعا مبنی بر رد و بدل شدن پیام‌هایی بین ایران و آمریکا درباره مذاکرات برجامی گفت: «تغییری در موضع ما ایجاد نشده است. برجام در دستور کار دولت آمریکا قرار ندارد».
در ادامه جوسازی‌های ضد ایرانی نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده که ایران در حال آماده شدن برای دریافت جنگنده روسی سوخو ۳۵ است.در گزارش نیویورک تایمز به ماکت‌هایی اشاره شده که از نوع جنگنده سوخ و۳۵ روسی برای آماده سازی در پایگاه هوایی مورد قرار گرفته اند.براساس این گزارش، از سپتامبر ۲۰۲۲، یعنی از حدود شش ماه پیش، مقامات نظامی و سیاسی ایران خرید احتمالی ۲۴ فروند سوخ و-۳۵ (Su-۳۵) را اعلام کرده بودند. این تحرکات ضد ایرانی در حالی صورت می‌گیرد که دیروز در نشست امنیتی مونیخ نیز در سیرک تمام عیار غربی‌ها به حمایت و دیدار با برخی از اپوزسیون ادعای علیه ایران پرداخته چنانکه مکرون رئیس جمهور فرانسه وحده حمایت از آنها را سر داد. اقدامی که بیشتر به یک رفتار تسمخر آمیز شباهت یافته چرا که اپوزسیون ادعایی حتی نتوانستند برای ۴۸ ساعت ادعای هماهنگی خود را حفظ کنند و یک شنبه هفته گذشته در تجمع منافقین در پاریس رسما این ادعا بر باد رفت.
https://siasatrooz.ir/vdcb0sb8wrhb55p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما