يکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
کد مطلب : 125275
قطار فروپاشی ساختار سیاسی رژیم صهیونیستی شتاب می‌گیرد

سرپوش بر تظاهرات ۲۵۰‌هزار نفری مخالفان با کشتار و اتهام‌زنی

سرپوش بر تظاهرات ۲۵۰‌هزار نفری مخالفان با کشتار و اتهام‌زنی
تظاهرات ۲۵۰ هزار نفری مخالفان نخست وزیر صهیونیست‌ها در حالی حکایت از تسریع در سرنگونی او حتی احتمال جنگ داخلی در این رژیم دارد که سران تل آویو با کشتار مردم سوریه، اتهام زنی به ایران به دنبال پنهان‌سازی و فرار از وضعیت موجود هستند.
در ادامه چالشهای نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی از اعتراضات داخلی علیه بنیامین نتانیاهو، نوشت، شمار تظاهرات‌کنندگان از ۱۶۰ هزار شهرک‌نشین به ۲۵۰ هزار نفر افزایش یافته است. وضعیت بحرانی چنان است که یعقوب شبتای رئیس پلیس رژیم صهیونیستی ضمن اعلام نگرانی عمیق خود از تنش‌ها و اختلافات در سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد تل‌آویو در آستانه تکرار سناریو سوءقصد و ترورهای سیاسی بین مقامات است.در حالی که طی ۲۴ ساعت ۲۶ عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها در کرانه باختری صورت گرفته، شهرک‌های قدس اشغالی از دیروز شاهد نافرمانی مدنی سراسری
در تقابل با اشغالگران است.
در این میان سران این رژیم برای پنهان سازی این وضعیت بحرانی به کارکردهای سیاست خارجی روی آورده‌اند. یک منبع سوری جزئیات حمله هوایی جدید رژیم صهیونیستی علیه مناطقی از دمشق را اعلام کرد.حمله هوایی رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی در دمشق و حومه آن تاکنون ۲۰ کشته و زخمی بر جا گذاشته است. همزمان نیزرسانه‌ها از شنیده شدن صدای آژیر خطر در پایگاه العمر و پرواز بالگرد‌ها بر فراز این پایگاه خبر دادند.وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه این کشور را به شدت محکوم کرد و از طرف های بین المللی خواست فورا برای توقف این حملات وارد عمل شوند. وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که این تجاوز رژیم صهیونیستی در چارچوب هدف قرار دادن اهداف غیرنظامی سوریه از جمله منازل، مراکز خدماتی، فرودگاه‌ها و بنادر و ایجاد رعب و وحشت میان مردم سوریه است که هنوز برای تبعات فاجعه‌بار زلزله در رنج هستند.
در ادامه این بیانیه آمده است: «این تجاوز همزمان با تجاوزهای داعش در حومه شرقی استانی حمص که به شهادت ده‌ها شهروند منجر شد، صورت گرفت».جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌های جداگانه حمله رژیم صهیونیستی به دمشق را به شدت محکوم کردند. وزارت خارجه روسیه در واکنش به حملات هوایی بامدادی رژیم صهیونیستی به دمشق و مناطق اطراف آن، گفت این اقدامات نظامی نقض فاحش قوانین بین‌المللی است. سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حملات رژیم صهیونیستی به دمشق و حومه آن را به شدت محکوم کرد و خواستار واکنش فوری، جدی و موثر جامعه جهانی و شورای امنیت نسبت به این تجاوزات شد.
در همین خصوص این دیپلمات ارشد ایرانی با اشاره به توالی حملات جدید رژیم صهیونیستی و حملات گروهک تروریستی داعش علیه ملت سوریه، پیوند و هماهنگی این دو موجودیت تروریستی را پیوندی طبیعی و ذاتی خواند که در شرایط مواجهه ملت سوریه با آثار زلزله ویرانگر دو هفته قبل، درصدد تشدید آلام و رنج و مصیبت مردم این کشور هستند.
در ادامه جوسازی‌ها پس از بیرون انداخته شدن هیأت رسمی رژیم صهیونیستی از نشست افتتاحیه اتحادیه آفریقا، تل‌آویو، ایران را به دست داشتن در این اقدام متهم کرد.پس از اخراج هیأت اسرائیلی از نشست اتحادیه آفریقا و ادعای تل‌آویو مبنی بر ارسال کارت دعوت برای نماینده رژیم صهیونیستی، سخنگوی کمیسیون اتحادیه آفریقا تأکید کرد که از نماینده تل‌آویو دعوتی صورت نگرفته بود.سخنگوی کمسیون اتحادیه آفریقا در پاسخ به توئیت فعالان فضای مجازی و خبرنگاران به ادعای تل‌آویو واکنش نشان داد و تأکید کرد: «برعکس... اتحادیه آفریقا نه مجوز داده و نه برای فردی که از حضور در نشست اتحادیه آفریقا بیرون انداخته شد، دعوتی فرستاده بود».
در ادامه دورغ‌پردازی صهیونیست‌ها، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ایران عامل حمله به نفتکش این رژیم در هفته گذشته بود. نتانیاهو با تکرار سخنان همیشگی خود، مدعی شد: «هرگز اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای یا تثبیت موقعیت خود در مرزهای شمالی‌ خود را نمی‌دهیم و به فعالیت‌های خود در این راستا ادامه خواهیم داد».
https://siasatrooz.ir/vdcjaieviuqe88z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما