کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وقتی عامل دو جنگ جهانی جا پای آمریکا و انگلیس می‌گذارد

اشک تمساح آلمان‌ها برای یک تروریست

3 اسفند 1401 ساعت 18:55


آلمان که عامل دو جنگ جهانی با میلیون‌ها کشته است در ماه‌های اخیر با توهم تبدیل شدن به قدرت اول اتحادیه اروپا و جهان جا پای آمریکا و انگلیس گذاشته و در کنار دخالت در امور سایر کشورها برای جلوگیری از اعدام تروریست‌ها اشک تمساح می‌ریزند.
آلمان که پس از چند سال هنوز پاسخ نداده‌اند که چگونه ژست حمایت زنان می‌گیرد در حالی مروه الشروینی زن مسلمان صرفا به خاطر داشتن حجاب مورد ضربات چاقو قرار گرفت در حالی که پلیس دادگاه هیچ اقدامی برای نجات وی انجام ندارد در ماه‌های اخیر با توهم رسیدن به قدرت برجهان در کنار مشارکت گسترده در جنگ اوکراین به اقدام علیه امور داخلی سایر کشورها می‌پردازد که نمود آن را علیه ایران می‌توان مشاهده کرد. در حالی انگلیس و آمریکا به عنوان پدر تروریسم همواره برای مرگ تروریست‌ها اشک ریخته و رسانه‌هایشان مراسم های ختم برگزار می‌کنند در حالی این روزها در برابر درد و رنج مردم زلزله زده ترکیه و سوریه سکوت کرده‌اند که همزمان به پرونده سازی‌های نخ نما شده علیه سایر کشورها می‌پردازند که ادعاهای واهی دستگاه امنیت انگلیس علیه ایران نمودی از آن است. در این میان آلمان نیز که سالهاست صرفا در اقتصاد برتر بوده و اکنون در توهم قدرت برتر شدن نظامی و سیاسی هستند نیز تصور می‌کنند که بازی همچون انگلیس و آمریکا می‌تواند رویای آنها را محقق سازد چنانکه در این چارچوب صدر اعظم آلمان در تداوم تحرکات خصمانه و ضد ایرانی مقامات این کشور، خواستار توقف حکم اعدام «جمشید شارمهد» شهروند ایرانی – آلمانی و سرکرده گروهک تروریستی تندر در ایران شد. اولاف شولتس با انتشار پیامی در توئیتر مدعی شد:«حکم اعدام علیه جمشید شارمهد غیرقابل قبول است. ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم و از رژیم ایران می‌خواهیم این حکم را لغو کند»وی در تداوم حمایت از اغتشاشات اخیر در ایران ادعا کرد: «ایران با هر روش ممکن، با مردم خود مقابله می‌کند و نسبت به حقوق بشر بی‌اعتناست.»پیشتر هم خبرگزاری رویترز از احضار کاردار سفارت کشورمان در برلین و اخراج دو تن از دیپلمات های ایران، در اعتراض به صدور حکم اعدام "جمشید شارمهد" خبر داد.«آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان ادعا کرد: "ما نقض فاحش حقوق یک شهروند آلمانی را نمی پذیریم و از ایران می خواهیم تا ضمن نقض حکم شارمهد، دادگاه تجدیدنظر وی را به صورت عادلانه برگزار کند."حمایت برلین از این تروریست در حالی است که طبق اعلام قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، بر اساس مستندات پرونده، جشمید شارمهد قصد انجام ۲۳ اقدام تروریستی داشته که موفق به انجام پنج مورد آن شده است.
دادگستری کل استان تهران اعلام کرد: دادگاه انقلاب تهران پس از اتمام رسیدگی به پرونده و انجام تحقیقات، جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر را به اتهام افساد فی‌الارض از طریق طراحی و هدایت اقدامات تروریستی به اعدام محکوم کرد.پس از دستگیری متهم و صدور کیفرخواست، رسیدگی به این پرونده در هفت جلسه با حضور متهم و وکیل وی و شکات و خانواده شهدای ترور به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. متهم در مراحل مختلف رسیدگی به پرونده، مسئولیت تمام اقدامات تروریستی گروهک تروریستی تندر را برعهده گرفته و بر تاثیرگذاری خود بر مجریان و عوامل اقدامات تروریستی که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن از شهروندان ایران منجر شده اذعان داشته است.
بر اساس اعلام قوه قضائیه، پس از بررسی کامل پرونده، مستندات و قرائن موجود و اخذ دفاعیات متهم و وکیل وی، بر اساس رای دادگاه اقدامات جمشید شارمهد به طور گسترده موجب اخلال شدید در نظم عمومی و از مصادیق افساد فی‌الارض بوده و بزهکاری متهم محرز و مسلم تشخیص داده و به اعدام محکوم شد. گروهک تروریستی تندر در اواسط سال ۱۳۸۲ توسط تعدادی از عناصر سلطنت‌طلب به سرکردگی فتح‌الله منوچهری و فرود فولادوند با رویکرد تئوریزه کردن تروریسم ضددینی در انگلستان تاسیس شده بود.این گروهک تروریستی با بهره‌گیری از رسانه‌های دیداری، شنیداری و مجازی مطالب توهین آمیزی علیه دین مبین اسلام انجام داده است. پس از انتخاب شارمهد در سال ۸۵ به عنوان سرکرده گروه از رویکرد نرم به رویکرد سخت و تروریستی تغییر مسیر می‌دهد و به اقدامات تروریستی در اماکن مذهبی، اقتصادی و حساس می‌پردازد، به طوریکه اقدامات جنایتکارانه این گروهک، موجب ناامنی جامعه و به خاک و خون کشیده شدن مردم شد.
لازم به ذکر است وزارت خارجه آلمان در واکنش به حکم اعدام جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی "تندر"، اعلام کرد که دو دیپلمات ایرانی را اخراج می‌کند. همچنین بنا بر اعلام وزارت خارجه اتریش، سفیر ایران در وین در اعتراض به صدور حکم زندان برای «یک شهروند اتریشی» احضار شد. در این میان در واکنش به رفتارهای مداخله جویانه غربی‌ها، در اعتراض به تداوم اتهام زنی‌های بی اساس مقامات انگلیسی علیه ایران، کاردار موقت انگلیس به وزارت امور خارجه ایران احضار شد. در اعتراض به تداوم اتهام زنی‌های بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران توسط انگلیس، خانم «ایزابل مارش» کاردار موقت سفارت انگلیس روز سه‌شنبه دوم اسفند ماه به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توسط رئیس‌اداره سوم غرب اروپا احضار شد.


کد مطلب: 125306

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/report/125306/اشک-تمساح-آلمان-ها-یک-تروریست

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir