شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
کد مطلب : 125396
آمار قربانیان تجاوز سعودی به ۱۳ هزار و ۴۸۲ شهید و زخمی رسید

سکوت مرگبار جهان در برابر اشک و آه کودکان یمنی

سکوت مرگبار جهان در برابر اشک و آه کودکان یمنی
مدعیان حقوق بشر بویژه غربی‌ها که با ادعای حمایت از کودکان و زنان اشک تمساح می‌ریزند همچنان در برابر درد و رنج کودکان و زنان یمنی سکوت کرده و همچنان به تسلیح سعودی ادامه می‌دهند که نتیجه آن تشدید بحران انسانی در این کشور است چنانکه سازمان حقوق زنان و کودکان «انتصاف» گزارش داد که تا پایان فوریه ۲۰۲۳، تعداد کودکان و زنان یمنی قربانی حملات آمریکا و عربستان سعودی از ۱۳ هزار و ۴۸۲ کشته و زخمی گذشت.
این سازمان در گزارشی درباره حملات ائتلاف متجاوز علیه کودکان و زنان یمنی در دو هزار و ۹۰۰ روز، اعلام کرد تعداد قربانیان زن و کودک به شش هزار و ۳۲۸ نفر رسیده است که دو هزار و ۴۴۰ نفر آنان زن و سه هزار و ۸۸۸ نفر آنان کودک هستند.این در حالی است که تعداد زنان و کودکان مجروح نیز به هفت هزار و ۱۵۴ نفر رسیده است که دو هزار و ۸۶۶ نفر آنان زن و چهار هزار و ۲۸۸ نفر آنان کودکند.این گزارش حاکی است که بیش از هشت میلیون زن و دختر در یمن در سال کنونی نیازمند خدماتی هستند تا جانشان نجات یابد.
تعداد آوارگان یمنی نیز به پنج میلیون و ۱۵۹ هزار و ۵۶۰ نفر شامل ۷۴۰ هزار و ۱۲۲ خانوار رسیده است که نیمی از آنها زن و کودک هستند.این گزارش حاکی است که در نبود سرپناه مناسب، امنیت زنان و دختران آواره به دلیل نداشتن حریم خصوصی در معرض تهدید است. این در حالی است که آنان به خدمات اولیه دسترس ندارند و به شدت در معرض آسیب و خشونت قرار می گیرند.در این گزارش آمده است که از هر سه خانواده آواره، یک خانواده را زنان سرپرستی می کنند و دخترانی که ۲۱ درصد این خانواده ها را سرپرستی می کنند، زیر ۱۸ سال هستند.
طبق این گزارش، اقدامات تجاوزکارانه نیروهای متجاوز در ساحل غربی ۶۹۶ مورد شامل ۱۳۲ جنایت تجاوز جنسی و ۵۶ جنایت آدم ربایی بوده است و این در حالی است که این اقدامات در استان های جنوبی به ویژه عدن ۴۴۳ مورد تجاوز جنسی بوده است.از نظر آموزشی نیز این گزارش حاکی است که از حدود ۱۰.۶ میلیون کودک یمنی در سن مدرسه (۶ تا ۱۷ سال)، دست کم دو میلیون و ۴۰۰ هزار کودک از تحصیل بازمانده اند.بر اساس این گزارش، ممکن است تعداد کودکانی که با وقفه تحصیلی روبرو هستند، به شش میلیون نفر برسد و در همین حال ۸.۱ میلیون کودک در سراسر یمن نیازمند کمک آموزشی فوری هستند. منابع یمنی گزارش دادند که در ماههای ژانویه و فوریه (دی و بهمن) ۲۰۲۳ میلادی، ۱۴۹ یمنی در حملات آل سعود در بخش مرزی شدا بشهید و یا زخمی شدند. شبکه المسیره به نقل از منابع بیمارستانی یمن گزارش داد که تعداد شهدا و مجروحان در دی ماه امسال به ۸۳ نفر و در بهمن ماه به ۶۲ نفر رسید.در این میان در واکنش به اشغالگری غربی‌ها عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن حضور آمریکا و انگلیس در خاک یمن را شیطانی توصیف کرد و آن را نقض آشکار حاکمیت و قوانین بین‌المللی دانست.
«علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن طی پستی در توئیتر به سفر اخیر یک فرمانده عالی‌رتبه نظامی آمریکا به استان «المهره» در شرق یمن واکنش نشان داد و آن را نقض آشکار حاکمیت و قوانین بین المللی و اصرار عامدانه بر اشغالگری توصیف کرد.وی نوشت: «هجمه آشکار و مستمر نیروهای متجاوز آمریکایی به المهره و حضرموت و احداث پایگاه‌های نظامی خارجی و حضور حضور پررنگ در سواحل و جزایر یمن و باب المندب با بازدید رسمی سفیر آمریکا و هیأت‌های دیپلماتیک، در یک پروسه جنایی مستمر، نقض آشکار حاکمیت و قوانین بین المللی و اصرار عامدانه بر حضور و اشغالگری است».القحوم ادامه داد: در مقابل چالش‌ها و خطرات فراروی یمن و توطئه‌های وحشتناک آمریکایی-انگلیسی، ضروری است که با مسئولیت مطلق ملی و با اجماعی ملی و با یک پروژه ملی فراگیرِ فراتر از مشکلات داخلی به سمت راه‌اندازی یک پروژه عظیم انقلابی برای بیرون راندن اشغالگران، بازپس‌گیری ثروت‌ها، جغرافیا و حفظ حاکمیت و استقلال پیش برویم».این عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله تصریح کرد: «ما به آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها می‌گوییم که پروژه‌های استعماری شما در یمن جایی ندارند و دست‌هایتان قطع می‌شود و مجبور به خروج خواهید. اشغالگری شما به پایان می‌رسد، رویاهایتان از بین می‌رود و توطئه‌هایتان محدود می‌شود.وی تاکید کرد که مردم یمن از خطر «حضور شیطانی» اشغالگران آمریکایی و انگلیسی آگاهند و از قدرت لازم برای مقابله و دفاع تا پیروزی برخوردارند.
القحوم با تکرار هشدارهای «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله به آمریکا و انگلیس گفت: رهبر، انقلاب را اعلام کرد و به شما گفت قبل از آن‌که در تابوت‌های مرگ برگردید، خودتان از کشورمان بروید. یمن لقمه راحتی نیست که تصور کنید، می توانید آن را به راحتی ببلعید».وی با تاکید بر این‌که توانمندی های نظامی یمن در حال رشد است و صنعتی شدن نظامی ادامه دارد افزود: نگرانی شما (منظور آمریکا و انگلیس است) در مورد آنها واضح و علنی است.
همچنین «محمد البخیتی» از اعضای ارشد جنبش انصارالله یمن، در گفت‌وگو با شبکه المیادین، تصریح کرد: «وقتی که جنگ شدید می‌شود، آمریکا عمدا در مورد صلح سخن می‌گوید و وقتی پیشرفتی در مذاکرات حاصل می‌شود، برای به شکست کشاندن آن، وارد می‌شود. وی افزود: آمریکا و بریتانیا برای متوقف کردن پیشرفت در تلاش‌ها برای دستیابی به راه حل مداخله کردند. لذا ممکن است به نبرد جدیدی برگردیم. ما این توانمندی را داریم که عرضه نفت را متوقف کنیم، بنابراین آمریکا می‌داند که منافعش در معرض تهدید قرار گرفته، بنابراین به سمت نه صلح و نه جنگ می رود.
https://siasatrooz.ir/vdcdnk0f9yt0xs6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی