دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵
کد مطلب : 126958
داریوش ارجمند در راهپیمایی اربعین:

امام حسین(ع) بزرگترین شهید تاریخ بشریت است

امام حسین(ع) بزرگترین شهید تاریخ بشریت است
جمعی از هنرمندان کشورمان برای حضور در مراسم اربعین راهی عراق شده‌اند، سفری که ماندگار است و از یادها نمی‌رود. آنها از حال و هوای پیاده روی اربعین گفتند و حال خوش خود را وصف کردند.
داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت که در مسیر پیاده روی اربعین با زائران همراه شده است در گفت‌وگو با ایرنا گفت: حضرت امام حسین(ع) بزرگترین شهید تاریخ بشریت است. وظیفه ما بردن پیام ایشان برای جوامع و جهان و توضیح این نکته است که ایشان چرا قیام کردند و چرا شهید شدند. امسال تعدادی از هنرمندان عرصه های مختلف بویژه سینما و تلویزیون، در حماسه راهپیمایی اربعین شرکت کردند و ارادت خالصانه خودشان به سیدالشهدا را به اثبات رساندند.
داریوش ارجمند بازیگر نقش مالک اشتر در سریال امام علی(ع) یکی از این بازیگران بود که در کنار مهران رجبی، مجید شهریاری، ابوالفضل همراه و ... در مسیر راهپیمایی اربعین حضور یافت. این بازیگر پیشکسوت در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا با تاکید بر این که ما مردم ایران از کودکی تا لب گور حسینی هستیم اظهار داشت: من اینجا حضور گسترده مردم را دیدم که نشان می‌دهد سیدالشهدا مرد بی نظیر همه تاریخ است.
وی با بیان این که حضرت امام حسین(ع) بزرگترین شهید تاریخ بشریت است افزود: همه مجاهدت‌های سالار شهیدان برای این بود که دین حضرت رسول را نگه دارد. روزی که به کربلا آمد فرمود: إن کان دین محمّد لم یستقم الّا بقتلی فیا سیوف خذینی. اگر دین محمد جز با کشته‌شدنم پایدار نمی‌ماند، پس ای شمشیرها! مرا دریابید. او تا روزی که شهید شد سر قولش و تعهدش ماند.
ارجمند با اشاره به جمله «هیهات من الذله» تاکید کرد: این گفته جمله بزرگی است که جهانیان تازه فهمیده اند چه معنایی دارد. دکتر شریعتی هم گفته است آنها که رفتند کار حسینی کردند، آنها که ماندند باید کاری زینبی کنند وگرنه یزیدی هستند. این جمله خیلی حرف مهمی است. بردن پیام سیدالشهدا به جوامع و جهان وظیفه ماست که باید انجامش دهیم. باید توضیح دهیم که امام حسین(ع) چرا قیام کرد و شهید شد و چرا ما مثل پروانه این طور دورش می چرخیم.
بازیگر نقش «شمر» در مجموعه مختارنامه آرزو دارد که نامش جزو نوکران آستان مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ثبت و ضبط شود.
محمد فیلی که امسال در پیاده روی اربعین از نجف تا کربلا حضور دارد، گفت: یکی از افتخارات من در زندگی، همین خادم بودن امام حسین(ع) است. من حکم خادمی دارم که در خانه است و می توانم با لباس خادمی حاضر شوم ولی در این سفر توفیق نشد آن لباس را بپوشم.
وی افزود: جمعیتی خروشان و اقیانوسی را در این پیاده روی می بینید. امروز با خود می گفتم چه کسی می تواند در مقابل این جمعیت عاشق و خروشان بایستد و در واقع یک خواب و خیال است کسی بتواند مقابل این سیل بزرگ عاشقان بایستد.
این خادم حسینی ادامه داد: از کودکی عاشق آقا بوده ایم و هیچ کسی نمی تواند این عشق را از ذهن ما خارج کند. ما عاشق هستیم و پای آن ایستاده ایم و تاوان آن را تاکنون داده ایم و باز هم پای این عشق و علاقه می ایستیم و تاوان آن را می دهیم.
فیلی اضافه کرد: این فقط عشق و علاقه و ایثار و از خودگذشتگی است که در این پیاده روی می توان دید که چگونه میلیون ها انسان در آن حضور دارند. درسی که امام حسین (ع) به ما داد، درس ایثار و از خودگذشتگی و شهادت بوده و ما پیرو آن حضرت هستیم و خواهیم بود و تنها جمله ای که می توانم به آقا بگویم این است که ما را به نوکری خود قبول کند.
مهران رجبی که بواسطه کارهای بیشتر طنز در میان مردم محبوب است در مسیر پیاده روی با زائران همراه بود. او و چند هنرمند سینما و تلویزیون در مسیر راهپیمایی اربعین علاوه بر اینکه به زائران، خدمت رسانی می کنند، به ایجاد روحیه و انگیزه بیشتر برای ادامه مسیر نیز، همت می کنند. رجبی که بخش عمده ای وقت اش در این حضور، به گرفتن عکس یادگاری با زائران، گپ زدن با راهپیمایان و ایجاد روحیه برای رفع خستگی آنان می گذرد، معتقد است که شرکت کنندگان در این مراسم میلیونی باید منتظر مواهب معنوی این حضور باشند. وی ادامه می دهد: این توفیق نصیب هرکسی نمی شود و زائران باید طلبکارانه چشم انتظار حاصل و دستاورد این لیاقت باشند.
مجید شهریاری دیگر بازیگر آثار طنز از جمله «متهم گریخت» و «خانه به دوش» نیز که از صدای خوشی برخوردار است، در موکب و استراحتگاه، برای زائران، مرثیه سرایی و نوحه خوانی می کند. این بازیگر می گوید: این رویداد بزرگترین همایش دنیاست که از تمام ملت ها و دولت ها در اینجا هستند.
ابوالفضل همراه از دیگر بازیگرانی است که در مسیر راهپیمایی اربعین حضور یافته است و از جان و دل، به راهپیمایان اربعین خدمت می کند. او نیز بیان می کند: به عشق آقا امام حسین (ع) در این مسیر پا گذاشته ام. پیام اربعین نه در یک کلمه، نه در صد کلمه و نه در هزاران کلمه نمی گنجد. وی می گوید: هرکسی از ظن خود شد یار من. هرکسی آنگونه که دوست دارد می تواند از اربعین پیام بگیرد اما از نظر من اربعین یعنی عشق.
https://siasatrooz.ir/vdciwqazvt1ar32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما