يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۰
کد مطلب : 74842
جانشين فرمانده نيروي انتظامي با تشريح دلايل عملكرد پليس:

نمي‌خواهيم دخترانمان كالا باشند

نمي‌خواهيم دخترانمان كالا باشند

جانشين فرمانده نيروي انتظامي در تشريح عملكرد نيروي انتظامي در پديده برخورد با بدحجابي و مانكنيزم گفت: ايران اسلامي در تمدن ديرين خود به بحث پاسداشت و حفظ ارزش‌ها توجه ويژه‌اي داشته و طبيعي است بعد از انقلاب اسلامي بحث پاسداشت ارزش‌ها به واسطه انقلاب شدت بيشتري به خود بگيرد.
در واقع سردار رادان نيز همچون معاون اجتماعي ناجا حفظ شان بانوان را از جمله دلايلي دانست كه به آن خاطر طرح هاي ارتقاي امنيت اجتماعي، ممنوعيت حضور بانوان در سينما اجرا مي شود.
وي با بيان اينكه موضوع پوشش و بدحجابي اصل ارزش‌هاي انقلابي و ديني را مورد هدف قرار گرفته است، گفت: در طول دولت‌هاي گذشته راهكارهاي اجرايي فرهنگ عفاف و حجاب تدوين كه در دولت محمود احمدي‌نژاد به دستگاه‌هاي متولي ابلاغ شد و بر اساس اين دستورالعمل‌ براي اجراي راهكارهاي فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ۲۶ دستگاه مسئوليت دارند كه نيروي انتظامي با به جان خريدن ناملايمات به وظيفه شرعي و قانوني خود عمل كرده و مي‌كند.
رادان با بيان اينكه بر اساس قضاوت ديگران نيروي انتظامي از ميان ۲۶ دستگاه متولي عملكرد قابل قبولي در بحث برخورد با بدپوششي داشته است گفت: پس از نيروي انتظامي، صدا و سيما، جرايد و پس از آن دستگاه قضايي عملكرد مناسبي در اين خصوص داشته‌ است و عملكرد ساير دستگاه‌ها به شدت كمرنگ يا حتي بي‌رنگ بوده است.
وي با بيان اينكه وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت بازرگاني، نيروي انتظامي، صدا و سيما، سازمان ملي جوانان، سازمان تبليغات اسلامي، وزارت آموزش و پرورش، وزارت اقتصاد، وزارت علوم، مركز ملي زنان، وزارت ارتباطات،‌ تربيت بدني، شهرداري‌ها، وزارت بهداشت، ستاد امر به معروف و نهي از منكر، وزارت امور خارجه، وزارت كار و امور اجتماعي، مجلس، سازمان بهزيستي، وزارت مسكن، سازمان ميراث فرهنگي، بسيج، راه و ترابري و غيره در مصوبه راهكارهاي اجرايي فرهنگ عفاف و حجاب موظف هستند گفت: اين سازمان‌ها در مقوله برخورد با بدحجابي و گسترش فرهنگ و عفاف در جامعه وظايفي را بر عهده دارند.
وي با بيان اينكه امروزه دغدغه مردم و خانواده‌ها اين است كه اگر جوانانشان از خانه خارج مي‌شوند آيا از سلامت روحي و رواني درستي در جامعه برخوردار مي‌شوند، يا نه گفت: يكي از معيارهاي سلامت روحي هنجارهاست كه بايد اين مسئله در جامعه عملي شود.
رادان در همين خصوص گفت: اعتقاد داريم به راحتي مي‌توان مسئله حجاب را در جامعه اجرا و كنترل كرد. جانشين فرمانده ناجا در مورد تعيين مصاديق بدحجابي گفت: يكي از ظرافت‌هايي كه در دستورالعمل اجرايي عفاف و حجاب تعيين شد مشخص‌كردن مصاديق بود كه اگر اين مهم مشخص نمي‌شد هر فردي از بدپوششي يك برداشتي داشت.
رادان با بيان اينكه تعيين مصاديق يك ظرافت بود، گفت: اما توجه به فرهنگ‌ها و رفتارها همواره مورد توجه نيروي انتظامي بوده است.

پليس به وظيفه قانوني و شرعي خود عمل مي كند
جانشين فرمانده نيروي انتظامي درباره اينكه پليس با بدحجابان چگونه برخورد مي‌كند؟ گفت: ما معتقد هستيم تعدادي از بدپوششان اساسا بي‌اطلاع هستند اگرچه ما وظايف خود را اطلاع‌رساني كرديم اما برخي غافل و برخي ملاك‌ها را نمي‌دانند.
رادان با بيان اينكه درصد تذكر نسبت به دستگيري اساسا قابل قياس نيست گفت: خوشبختانه درصد دستگيري بدپوششان نسبت به افرادي كه پرونده براي آنان تشكيل و به مقام قضايي معرفي مي‌شوند، قابل قياس نيست به گونه‌اي كه اين ميزان به عدد انگشتان دست نمي‌رسد اما پليس در اجراي اين طرح بسيار جدي است و با وجود تمامي ناملايمات ما از وظيفه قانوني و شرعي خود كوتاه نمي‌آييم.
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه برخورد با بدپوششي و بدحجابي يكي از مطالبات جدي مردم است گفت: پليس در مقابل مطالبات مردم پاسخگو است.
وي در پاسخ به سوالي مبني بر وضعيت سينماها گفت: سينما محلي براي توليد و نمايش فيلم است و چندي پيش يكي از بحث‌هاي مطرح شده در مورد سينماها كه سر و صداهايي نيز در حاشيه آن بود و نمي‌دانيم چرا اين سر و صداها ايجاد شد، پخش فوتبال بود كه آيا واقعا سينما جايي براي پخش فوتبال است؟
جانشين فرمانده ناجا گفت: حرف ما اين بود كه اگر سينماها كم رونق هستند بايد اين مسئله را در توليد و وضعيت فيلم‌ها جستجو كرد و آيا پخش فوتبال مي‌تواند به وضعيت كم رونق سينماها كمك كند؟ با اين وجود حتما فردا نيز بايد سمينار و همايش در سينماها برگزار شود تا افراد پول بگيرند.
رادان با بيان اينكه عمق فاجعه كجاست گفت: چندي پيش ما اعلام كرديم كه تنها آقايان مي‌توانند فوتبالي را كه از تلويزيون هم پخش مي‌شود از سينما ببينند اما تعدادي از سينماداران تماس گرفتند كه اگر دختر نباشد فايده‌اي ندارد! حال جاي سوال است كه در وجود دختر و پسر در سينماها براي پخش فوتبال چه اتفاقي مي‌افتد كه اگر دختر نباشد نمي‌شود.
وي افزود: اساسا آن چيزي از سينماها پخش مي‌شود كه از تلويزيون پخش نشود و ما در اين مسئله جدي هستيم و دقت لازم را داريم.

چه مي‌شود كه دختران ما بايد كالا باشند؟
رادان همچنين در مورد نظارت بر نمايشگاه‌ها گفت: پليس چندي پيش بنا به درخواست‌هاي مردمي مجبور شد يك نمايشگاهي را كه از طرف يكي از سازمان‌ها برگزار شده بود، تعطيل كند.
جانشين فرمانده ناجا افزود: اين نمايشگاه وضعيت بسيار بد و ناهنجاري داشت و تمام غرفه‌داران بدون استثنا با فرم مشخص و بدپوششي در اين نمايشگاه حضور داشتند.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا چارچوب‌هاي برگزاري نمايشگاه‌ها از سوي سازمان‌ها مشخص مي‌شود، گفت: اگر فكر ما ارزشي باشد لازم به چارچوب نيست اما پليس حتي در اماكن كه مجوز برگزاري نمايشگاه‌ها را مي‌دهد بارها به اين مسئله تاكيد كرده است كه رعايت هنجارها الزامي است.
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه چارچوب‌ها برگرفته از قانون، ارزش و هنجارهاست گفت: فردي كه در مسند دولتي و مسئوليتي قرار مي‌گيرد بايد همواره فكرش به دنبال بايدها و نبايدهاي نظام ارزشي باشد اما فاجعه اينجاست كه در برخي از مطبوعات و جرايد تبليغ مي‌شود كه دختري با روابط عمومي و اندام مناسب نيازمند هستيم.
رادان افزود: فاجعه اينجاست كه چه مي‌شود كه دختران ما بايد كالا باشند و ما اين اجازه را نخواهيم داد.
رادان افزود: بررسي‌ها نشان داده كه برخي شركت‌ها با دادن حقوق كم و استعمارگونه كه نه با قانون انصاف، عدل و كار متناسب است دختران را به كار مي‌گيرند به گونه‌اي كه افراد احساس كنند كه شغلي دارند و در كنار آن آمده‌اند گفته‌اند مبلغي براي آرايش و فلان لباس به شما داده مي‌شود به گونه‌اي كه اگر شما آرايش كنيد يا فلان لباس را بپوشيد مبلغي به حقوقتان اضافه مي‌شود و ما اجازه نمي‌دهد با دختران و زنان به مانند كالا رفتار شود.
وي در ادامه افزود: اصطلاح غلطي در ميان مردم رواج پيدا كرده است مبني بر فعاليت شركت‌هاي خصوصي و اين در حالي است كه اساسا در قانون شركت خصوصي نداريم چرا كه قانون هفت مدل شركت را معرفي كرده و اساسا چيزي به نام شركت خصوصي نداريم.
جانشين فرمانده ناجا افزود: بعضي تصور مي‌كنند چون اسم خصوصي بر شركتي گذاشته شده است هر كاري كه دلشان خواست مي‌توانند در اين شركت‌ها انجام دهند و اين غلط است.
جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه طرح امنيت اخلاقي، زمستان، بهار، تابستان و پاييز ندارد گفت: البته ممكن است در فصلي همچون تابستان طرح شدت و حدت يابد.
رادان همچنين افزود: پليس طرحي نگذاشته است كه با هنرمندان برخورد كند بلكه ارزش زيادي براي آنان قائل است و معتقد هستيم اين افراد مي‌توانند براي الگوسازي نقش موثري ايفا كنند. اما اين بدان معنا نيست كه چراغ سبزي براي آنان روشن است تا هر رفتاري كه مي‌خواهند، انجام دهند.
جانشين فرمانده ناجا افزود: پليس در بحث امنيت اخلاقي با هر فردي كه در دايره ناهنجاري‌ها قرار گيرد، برخورد مي‌كند. به گزارش ايسنا رادان در پاسخ به سوالي مبني بر برخورد پليس با افرادي كه در خودروها كشف حجاب مي‌كنند، گفت: در بحث خودروهاي داراي افراد بدپوشش كه بعضا افراد كشف حجاب مي‌كنند، پليس برخورد شديدي داشته است به گونه‌اي كه خودرو براي مدتي متوقف مي‌شود و پس از آن نيز پليس ملاحظاتي براي برگرداندن خودرو و گواهينامه به فرد بدحجاب دارد.

https://siasatrooz.ir/vdcewv8f.jh8eei9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی

علی نhttp://pic.photo-aks.com/photo/actor/man-actor/hamid-godarzi/medium/hamid-godarzi.jpg
خوب