جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۴
کد مطلب : 79551
برتری پرسپولیس مقابل داماش

گل‌محمدی‌: بازیکنان ناخواسته ترسو بازی کردند

گل‌محمدی‌: بازیکنان ناخواسته ترسو بازی کردند

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل داماش گیلان ۲۹ امتیازی شد.
در یکی از دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلان به قضاوت تورج حق وردی در ورزشگاه آزادی برابر یکدیگر قرار گرفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر پرسپولیس خاتمه یافت.
پرسپولیس نیمه نخست را بهتر آغاز و چند موقعیت را بر روی دروازه داماش ایجاد کرد اما در ادامه داماش با بازی فیزیکی حملات پرسپولیس را کنترل کرد و در مقابل به دروازه حریف نزدیک شد.
در دقیقه ۴۰ به دنبال فرار غلامرضا رضایی از سد مدافعان داماش، دروازه بان این تیم ناچار به خطای پنالتی شد که این ضربه را حسین ماهینی تبدیل به تک گل پرسپولیس کرد. در اولین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول نیلسون یک موقعیت خوب را از مهاجمان حریف گرفت و توپ برگشتی را هم ماهینی از روی خط دروازه برگشت داد.
در نیمه دوم پرسپولیس در دقیقه ۶۰ یک موقعیت مناسب را توسط محمد نوری از دست داد و لحظاتی بعد مدافع داماش در صحنه‌ای مشکوک توپ را با کمک دست از مقابل کریم انصاری فرد دور کرد اما داور خطایی اعلام نکرد. در ادامه بازی همزمان با تهاجمی شدن ترکیب و شیوه بازی داماش، پرسپولیس بازی محتاطانه‌ای را به نمایش گذاشت و سبب شد توپ و میدان در اختیار داماش قرار بگیرد. در دقایق ۷۰ و ۷۲ دو فرصت گلزنی برای داماش از دست رفت و در دقیقه ۸۰ نیز سعید حلافی در یک قدمی دروازه توپ را به بیرون زد تا پرسپولیس در روزی که بازی همراه با ترسی را به نمایش گذاشته بود با یک گل داماش را شکست داد و ۲۹ امتیازی شد.
نکته قابل توجه اینکه هیچ کدام از بازیکنان دو اخطاره پرسپولیس کارت زرد نگرفتند تا این تیم جمعه آینده بدون محروم به مصاف استقلال برود.
یحیی‌ گل‌محمدی پس از اين پیروزی در نشست خبری اظهار داشت: پیش بینی می‌کردیم که بازی سختی داشته باشیم و بازیکنان ما روز همیشگی خود را نداشته باشند اما به نظرم آنها ناخواسته احتیاط کردند و البته داماش هم حفظ توپ خوبی داشت و این کار ما را سخت کرد و در بقیه دقایق از گل حفاظت کردیم. در نیمه دوم خوب کار کردیم و از تک گل خود حفاظت کردیم.
وی در مورد اینکه پرسپولیس دسته‌جمعی خوب پرس و دفاع نمی‌کند و فردی این کار را انجام می‌دهد، گفت: حرف‌های شما را قبول دارم ما در پرس تیمی نسبتا ضعیف هستیم و باید توپ گیری بهتری انجام بدهیم و با توجه به سیستمی که بازی می‌کنیم پرس کردن کمی سخت است ولی این نقیصه را برطرف می‌کنیم.
سرمربی پرسپولیس در مورد عملکرد رضا حقیقی در خط هافبک و افت این بازیکن، گفت: او بازیکن جوانی است و در چند بازی گذشته فشار زیادی را تحمل کرده است و باید با او حرف بزنیم و او هنوز حقیقی نشده که هواداران انتظار دارند و باید به این بازیکن کمک کنیم.
وی در خصوص اینکه کریمی و مهدوی‌کیا به دربی می‌رسند یا خیر گفت: تصور می‌کنم آنها برسند و مشکل خاصی ندارند اما نظر پزشکان در این زمینه مهم است.
گل‌محمدی در مورد جام حذفی گفت: حرفی نمی‌زنم ولی مطمئن باشید یکی از فینالیست‌های جام حذفی پرسپولیس و شاید تیم دیگر سپاهان باشد.
وی در مورد اینکه چرا هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس تیم خود را تشویق نمی‌کنند و علیه یکدیگر شعار می‌دهند، گفت: متاسفانه برخی مشکلات در بین تماشاگران هست که حل نشده است ولی نسبت به گذشته بهتر شده است و باید فرهنگ سازی توسط باشگاه‌ها انجام شود ولی این کارها درست نیست که تیم در حال بازی است و تماشاگران به مدیران عامل حرفی بزنند و توهین کنند. من این را زشت و بد می‌دانم. وی در مورد اینکه با توجه به اینکه شرایط دیدار با استقلال کمتر از بازیکنان اصلی استفاده کردید، گفت: دیدید که همه بازیکنان را بازی دادیم زیرا سه امتیاز بازی برای ما حیاتی بود و با توجه به شرایط جدول باید خودمان را بالا بکشیم و اعتماد به نفس را به دست بیاوریم ولی بازیکنانم اذیت شدند و ناخواسته ترسو بازی کردند ولی در مجموع خوب بازی کردند.
سرمربی پرسپولیس در مورد پنالتی گفت: آن صحنه پنالتی بود ولی نمی‌دانم که دروازه‌بان باید اخراج می‌شد یا خیر.
همچنين حمید درخشان نيز پس از اين شکست اظهار داشت: فکر می‌کنم تیم ما مستحق این باخت نبود و ما خیلی خوب بازی کردیم و اگر از موقعیت‌ها استفاده می‌کردیم برنده می‌شدیم. هیچ فرصتی به حریف ندادیم و اگر موقعیت دیگری به جز آن صحنه داشتند به من بگویید. نمی‌خواهم وارد مسایل داوری شوم ولی آن پنالتی را گرفتند و در ضمن داور ملاحظه یک سری مسایل را کرد که خوب نبود. داور می‌توانست به بازیکنان پرسپولیس هم به اندازه بازیکنان ما اخطار بدهد.
وی ادامه داد: آن صحنه پنالتی نبود و رضایی در آن صحنه توپ نداشت ولی باید به نظر داور احترام گذاشت و اگر حرفی زدم به این خاطر بود که می‌توانست آن پنالتی را نگیرد.
درخشان در مورد دربی گفت: هر تیمی که تجربه بیشتری داشته باشد می‌تواند برنده دربی شود.
سرمربی داماش در مورد فحاشی در ورزشگاه‌ها‌، گفت: باید این فرهنگ را از داخل تماشاگران بیرون کنیم و کمک کنیم چنین اتفاق‌هایی رخ ندهد . همانطور که از تماشاگران گهر تعریف می‌کنیم امیدوارم تماشاگران دو تیم استقلال و پرسپولیس تیم خودشان را تشویق کنند. دلیل ندارد تماشاگران به بازیکنان و افرادی که حاشیه فوتبال هستند توهین کنند. عده‌ای که خصومت شخصی دارند این تنش را به وجود می‌آورند. چرا تماشاگران باید در حریم مدیران دخالت کنند. نباید به کسی توهین شود. اگر به مدیرعاملی توهین شود اصلا خوب نیست و اینکه تماشاگران سراغ کسانی بروند که خارج از چارچوب هستند درست نیست و انشاالله این مسئله تکرار نشود.
وی در مورد حضور نیکبخت واحدی گفت: او بازیکن با کیفیتی است اما بازیکن زمانی می‌تواند همه توانا‌یی‌اش را به رخ بکشد که از نظر فیزیکی در شرایط ایده‌آل باشد. او بازیکن با کیفیتی است و باید تمرینات بدنی بیشتری داشته باشد.
درخشان در مورد روند پرسپولیس گفت: پرسپولیس تیم بزرگی است و مهره‌های خوبی دارد. برای ما در جام حذفی بهتر است حریف ذوب آهن شويم. در جام حذفی هر تیمی باهوش باشد برنده است. بازی با هر دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن سخت است و بازی با پرسپولیس سخت‌تر است. امیدوارم اشتباهاتی که در گلزنی داشتیم در آینده تکرار نکنیم.
وی تصریح کرد: علی کریمی یکی از بازیکنان با کیفیت پرسپولیس است و آنها را می‌شناختم و راهکار‌های این تیم را می‌شناختم در این بازی فقط یکی دو بار توپ روی دروازه ما آمد و می‌توانستیم به گل هم برسیم اگر در طول بازی از بازیکنان پرسپولیس غفلت می‌کردیم بازنده می‌شدیم. همانطور که گفتم پرسپولیس اگر مقابل ما در جام حذفی بازی کند برای ما سخت‌تر خواهد بود. جام حذفی خیلی سخت است. در ۱۲۰ دقیقه مشخص می‌شود و اگر در روال عادی بود می‌توانستم پیش بینی کنم که چطور یک تیم برنده شود اما اکنون نمی‌شود این کار را کرد.
سرمربی داماش در مورد اینکه قهرمان جام حذفی تهرانی است یا شهرستانی گفت: پرسپولیس و اسقلال شانس بیشتری دارند و ممکن است در جام حذفی اتفاقی بیفتد که نتایج دیگری رقم بخورد.
صدرنشینی موقتی تراکتورسازی
در ساير ديدارهاي روز اول هفته بيست ودوم نتايج زير بدست آمد:
- راه آهن ۳ - آلومینیوم هرمزگان صفر
گل‌ها: مجتبی شیری (۷۸ و ۸۲) و ایگور کاسترو (۸۳)
- فجرسپاسی یک - صبای قم یک
گل‌ها: مهدی مومنی (۲۷) برای صبا و جابر انصاری (۳۵) برای فجر
- ذوب آهن اصفهان یک - گهر دورود صفر
گل‌: محسن مسلمان (۲۰)
مهدی رجب‌زاده در دقیقه ۸۰ یک پنالتی را برای ذوب‌آهن از دست داد
- نفت آبادان صفر - تراکتورسازی تبریز یک
گل: سیدمهدی سیدصالحی (۵۱)
- پیکان یک - نفت تهران ۳
گل‌: احمد آل‌نعمه (۸)، امین منوچهری (۵۸) و ماریو راموس (۸۵) برای نفت و سریرا (۹۲) برای پیکان
- سایپا صفر - سپاهان ۳
گل: خلعتبری (۴۵+۲)، امین جهان عالمیان (۶۰) و احسان حاج‌صفی (۷۶)
به این ترتیب با برگزاری دیدارهای روز اول هفته بیست و دوم لیگ برتر تراکتورسازی با ۴۱ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال موقتا تا برگزاری دیدار امروز استقلال و ملوان صدرنشین شد. سپاهان نیز با پیروزی مقابل سایپا جایگاه خود در میان بالانشینان را مستحکم‌تر کرد.
راه‌آهن هم پس از ۴ هفته ناکامی سرانجام طعم خوش پیروزی را مقابل آلومینیوم چشید.

https://siasatrooz.ir/vdcgqn9u.ak9yn4prra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی