کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مسئولاني كه بعد از پيروزي خودشان را آفتابي مي‌كنند

سرويس مستقيم كاپيتان تيم ملي در زمين وزارت ورزش

1 تير 1394 ساعت 22:13


يك‌شنبه شب باز هم بچه‌هاي واليبال كاري كردند كارستان. حكايت بازي جمعه شب دوباره تكرار شده بود.
اما اين بار به غير از رنگ لباس بازيكنان دوتيم و حضور پرشورتر تماشاگران و علاقه‌مندان به واليبال و تيم ملي، برخي مسئولان هم قبول زحمت كرده بودند و خودشان را به جايگاه ويژه رسانده بودند.
برخي‌ها كه طي روزهاي اخير نقش گلام انيميشن گاليور را به خوبي اجرا مي‌كردند و مدام مي‌گفتند «من مي‌دونم تيم ملي موفق نميشه» بعد از برد قاطع جمعه شب در مقابل قهرمان دور قبل ليگ جهاني به يكباره به اين باور رسيده بودند، كه شاگردان كواچ مي‌توانند باز هم عملكرد موفق داشته باشند و امريكا را شكست دهند.
اما در اين بين برخي هم بودند كه اطمينان كامل نداشتند و صبر كردند تا تيم ملي يكي دو ست اول را با برد پشت سر بگذارد و بعد وارد سالن بشوند و آنقدر خوب خودشان را به صندلي‌هاي جايگاه ويژه برسانند كه رئيس موفق فدراسيون واليبال مجبور شود روي زمين بنشيند. اين را از همان تصويري كه تلويزيون پخش كرد به راحتي مي‌شد ديد.
اما به هرحال اين عادت هميشگي آقايان مسئول است كه فكر مي‌كنند فقط مسئول گرفتن عكس يادگاري و پز دادن با افتخارآفريني‌هاي ملي‌پوشان و نمايندگان شايسته ايران هستند.
آنقدر اين امر تكرار شده و وعده‌هاي مسئولان بر سر خرمن فراموشكاري‌شان مانده كه تقريبا ديگر هيچ ورزشكاري از حضور وزير و وكيل و مسئول در رختكن و اردوي تيمشان نه تنها ذوق نمي‌كند كه داغ دلشان هم تازه مي‌شود. ديدن مسئولاني كه فقط قول مي‌دهند و عمل نمي‌كنند باعث مي‌شود تا بازيكنان هم كاسه صبرشان لبريز شود و يك سرويس حساب شده را روانه زمين مسئولاني كنند كه فقط حرف مي‌زنند و عمل نمي‌كنند.
يك‌شنبه شب و بعد از برد سه امتيازي تيم ملي واليبال مسئولاني كه قدم رنجه كرده بودند و بعد از نشست مشترك دولت و مجلس خودشان را به سالن ۱۲هزار نفري رسانده بودند، خيلي سريع و بعد از پايان مسابقه به رختكن تيم رفتند تا در اين برد و شادي خودشان را سهيم كنند. اما ظاهرا اين دفعه با همه دفعات فرق داشت.
نایب رییس مجلس، رییس دفتر رییس جمهور و وزیر ورزش به همراه جمعی از مقامات و نمایندگان مجلس پس از دومین پیروزی مقتدرانه ایران برابر آمریکا به رختکن تیم ملی والیبال رفتند که با انتقادات صریح و بی سابقه کاپیتان سعید معروف از عملکردشان روبرو شدند.
سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در رختکن تیم ملی خطاب به مسئولان گفت: صحبت کردن راجع به مسائلی که برای ما والیبالیست‌ها مهم است، دیگر تکراری شده و برای همه ثابت شده که برای ما دلخوشی مردم و لحظه شماری برای بازی کردن مقابل تماشاگران ایرانی، خیلی مهم است و همه مي‌دانند که این مسئله برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: سال گذشته آقای ابوترابی به جمع ما آمدند اما الان نزدیک به ۹ ماه است که ما ایشان را ندیده ایم. این باعث شده تا ما گمان کنیم مسئولان فقط بعد از بردهای تیم ملی والیبال در لیگ جهانی به ما سر مي‌زنند. الان هم مطمئن هستم مسئولانی که در رختکن حضور دارند، وقتی تشریف ببرند بعد از لیگ جهانی سال بعد آنها را خواهیم دید.
معروف در ادامه انتقادات خود عنوان کرد: خیلی دوست داشتم امروز به جای بیان کردن مشکلات اقتصادی و دغدغه‌هاي دولت، حتی به دروغ هم که شده شما به ما اعلام مي‌کردید که از این تیم حمایت مي‌کنید. باید مجسمه بچه‌هاي این تیم را از طلا ساخت. من هم خیلی خوشحال هستم که با این نسل همبازی هستم و در مجموعه آقای داورزنی کار مي‌کنم. افتخار مي‌کنم که آقای خوش خبر کنار ما هستند و این مجموعه اگر یک روز از هم جدا شود، مطمئن باشید که دل ما برای هم تنگ خواهد شد چراکه بیش از حد به یکدیگر وابسته هستیم، اما احساس مي‌کنم که شما(مسئولان) از ما جدا شدید. نمی دانم این جدایی تا کجا ادامه خواهد داشت.
وی افزود: ما همه از مشکلات اقتصادی دولت باخبر هستیم اما مهمتر از مشکلات اقتصادی دولت، مشکلات اقتصادی خود ماست. تا الان هم خم به ابرو نیاورده‌ایم و بازهم مي‌گویم مطمئن هستم شما از این اتاق که بیرون روید، تا لیگ جهانی سال آینده شما را نخواهیم دید.
کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان در پایان اظهار داشت: هر اتفاقی که برای بچه‌هاي تیم ملی والیبال رخ دهد مطمئن هستم که کم است. شاید اگر من جای آقای گودرزی بودم کاری برای این بچه‌هاي والیبال مي‌کردم که در تاریخ بماند. این حرف‌ها را سال گذشته هم به آقای ابوترابی و در جلسات متعدد به آقای گودرزی گفته ایم. اما آقای داورزنی که در این مسائل نیست باز به جمع بچه‌ها مي‌آید و استرس بچه‌ها را دارد. اینکه کمک به والیبال در دستور کار است یا دولت آن را در دستور کار دارد همه حرف‌هایی است که ما در جریان آن نیستیم و اتفاقات آن بی خبر هستم. اما امیدوارم که دیدار بعدی ما در لیگ جهانی سال آینده نباشد و حداقل به دروغ هم که شده ما را امیدوار نگه دارید.
البته بعد از انتشار اين سخنان يك اتفاق عجيب هم افتاد. اينكه علي‌رغم انتشار فايل تصويري سخنان كاپيتان تيم ملي، سعيد معروف مجبور شد (يا مجبورش كردند) حرف‌هاي خود را تكذيب كند.
او اين بار برخلاف آنچه در فيلم منتشره از رختكن تيم ملي بر زبان آورده بود گفت: مسئولان لطف زیادی به ما دارند. وزیر ورزش دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به والیبال دارد و همیشه حامی ورزش بوده است. دست مسئولان درد نکند که به فکر والیبال هستند.
معروف در مورد اینکه گفته می‌شود در رختکن از وزیر گلایه کرده و گفته است که آنها فقط بعد از بردها با بازیکنان عکس یادگاری می‌گیرند، عنوان کرد: من هرگز چنین حرفی نزدم. مسئولان دولت تدبیر و امید لطف زیادی به ما دارند و همیشه از آنها تشکر کرده‌ام.


کد مطلب: 92698

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/report/92698/سرويس-مستقيم-كاپيتان-تيم-ملي-زمين-وزارت-ورزش

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir