سقف معافیت مالیاتی خانه‌های لوکس افزایش پیدا کرد

3 بهمن 1400 ساعت 19:54


سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر اساس یکی از مصوبات کمیسیون، سقف معافیت مالیاتی سالانه باغ‌ویلاها و خانه‌های گران قیمت افزایش پیدا کرد به نحوی که خانه‌های تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات شدند.
رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ ضمن تشریح نشست کمیسیون متبوعش گفت: براساس مصوبات کمیسیون تلفیق به وزارت نیرو اجازه دادیم تا از طریق شرکت‌های تابعه نسبت به تاسیس شرکت های صندوق پروژه با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور تجهیز و احداث و بهره برداری از ۵ هزار مگاوات نیروی برق با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اقدام کند.
وی افزود: همچنین به دولت اجازه داده شد تا از طریق سازمان انرژی اتمی نسبت به احداث ۱۰ هزار مگا وات نیروگاه اتمی تولید برق از طریق مشارکت با سازنده بین‌المللی و صنایع داخلی اقدام کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه خاطرنشان کرد: سقف معافیت مالیاتی سالانه باغ‌ویلاها و خانه‌های گران قیمت افزایش پیدا کرد به نحوی که تا سقف ۲۰ میلیارد تومان معاف از مالیات، نسبت به مازاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان یک در هزار، نسبت به مازاد ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان ۲ در هزار، نسبت به مازاد ۳۵ تا ۵۰ میلیارد تومان ۳ در هزار ، ۵۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان ۴ در هزار و برای خانه های بالای ۷۰ میلیارد تومان نیز ۵ در هزار مالیات در نظر گرفته شد.
زارع عنوان کرد: در مصوبه‌ای دیگر وزارت اقتصاد مکلف شد وجوه قانونی نحوه تامین هزینه‌های اتاق بازرگانی که سهم سه در هزار صاحبان کارت‌های بازرگانی است را به حساب خزانه داری کل کشور واریز کرده تا برای توسعه زیرساخت‌های صادراتی هزینه گردد.تسنیم


کد مطلب: 121415

آدرس مطلب: https://www.siasatrooz.ir/vdcb88b8srhb5ap.uiur.html

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir