پلیس اوهایو شهروند سیاهپوست را در شب سال نو به ضرب گلوله کشت

قتل‌های سریالی پلیس آمریکا

19 دی 1400 ساعت 20:24


سریال قتل‌های پلیس آمریکا در سایه سکوت و همراهی دولتمردان و دستگاه قضایی آنها ادامه دارد چنانکه مامور پلیس ایالت اوهایو آمریکا، مرد سیاهپوستی را که مشغول تیراندازی در هوا به مناسبت آغاز سال جدید بود، بدون دادن اخطار قبلی هدف تیراندازی قرار داد و جانش را گرفت.
یک مامور پلیس اوهایو مردی سیاه‌پوست را به ضرب گلوله بدون دادن اخطار قبلی پس از اینکه این مرد چند تیر را به مناسبت آغاز سال ۲۰۲۲ در هوا شلیک کرد، به قتل رساند.«جیمز ویلیامز» ۴۶ ساله به عنوان یک سنت سالانه به همراه سایر اعضای محله در حیاط پشتی خانه خود به مناسب آغاز سال نو شلیک می‌کرد که مامور پلیسی که هویتش مشخص نیست، پس از شنیدن صدای شلیک گلوله به خانه او نزدیک شد، سپس فیلم دوربین لباس او لحظه‌ای را نشان می‌دهد که این مامور پلیس به ویلیامز از پشت حصار حیاط پشتی خانه‌اش شلیک می‌کند. ویلیامز شوهر و پدر شش فرزند با جراحات ناشی از اصابت گلوله در قفسه سینه خود به بیمارستان منتقل شد و در ساعات اولیه صبح شنبه اعلام شد که جان خود را از دست داده است. اخیراً نتایج یک مطالعه جدید که در مجله معتبر «لنست» منتشر شد، نشان داد بیش از نیمی از قتل‌های به دست پلیس در ایالات متحده گزارش نمی‌شود.به گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، تحقیقات در موسسه سنجش و ارزیابی سلامت دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن نشان داد که در ایالات متحده بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۸ بیش از ۵۵ درصد از مرگ‌ها بر اثر خشونت پلیس، در مجموع بیش از ۱۷۰۰۰ نفر، یا طبقه‌بندی نادرست شده یا گزارش نشده است.نژادپرستی در آمریکا علیه شهروندان سیاهپوست این کشور به وضوح در جنایت یکی از افسران سفیدپوست آمریکایی علیه یک شهروند سیاه‌پوست نمود پیدا کرد. از سوی دیگر داده‌های پنتاگون نشان می‌دهد، بیش از ۱۵۰ عضو ارتش آمریکا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده‌اند که بالاتر از رقم سربازان کشته‌شده بر اثر ابتلا به کرونا در ارتش آمریکا از ابتدای پاندمی تاکنون است.
خبر دیگر از وضعیت بحرانی آمریکا آنکه پایگاه اینترنتی شبکه سی ان بی سی درباره بی خانمانی بیش از نیم میلیون آمریکایی و ناتوانی آمریکا از حل این بحران نوشت: شیوع بیماری کرونا موجب افزایش هزینه‌های مسکن و بالا رفتن نرخ بیکاری در آمریکا شده است و نزدیک به ۶۰۰ هزار آمریکایی از سال ۲۰۲۰ در نتیجه شیوع این بیماری، بی خانمان شدند. خبر دیگر آنکه سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در آستانه نشست ژنو بین نمایندگان مسکو و واشنگتن با موضوع ضمانت‌های امنیتی اعلام کرد، روسیه تسلیم فشارهای آمریکا نمی‌شود.وزیر خارجه آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی ضمن تاکید بر حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین، ادعا کردند هرگونه تجاوز احتمالی روسیه به اوکراین منجر به واکنش شدید خواهد شد.


کد مطلب: 121217

آدرس مطلب: https://www.siasatrooz.ir/vdcb88b8zrhb55p.uiur.html

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir