به مناسبت مقابله با اسلام ستیزی و برنامه های ملی جشن بعثت

کنفرانس خبری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد

11 آبان 1399 ساعت 18:26


داود عامری دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی در راستای فعالیت های مجمع جهانی صلح اسلامی در روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه با جمعی از رسانه های ملی کنفرانس خبری برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی ،جشنواره سلام و کنفرانس بین المللی دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) از سوی مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت بعثت پیامبر گرامی اسلام در اسفند ماه برگزار می شود.
روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی با انتشار این خبر آورده است:
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی در این کنفرانس خبری که برای تشریح برنامه های مقابله با اسلام ستیزی و برنامه های ستاد ملی جشن بعثت برگزار شد گفت: پیامبران الهی منادی صلح و عدالت هستند و یکی از رسالت های مهم انبیاء عظام، ارتقای کرامت انسان ها و بسط قسط و داد در جوامع انسانی مبتنی بر یک دیپلماسی فرهنگی است.
وی ادامه داد :پیامبر اعظم محمد(ص)، اسوه حسنه، رحمت العالمین، پیام آور بهترین قوانین انسان دوستانه و محبوب همه خردمندان در دوران می باشد.
آن حضرت تکریم پیامبران الهی و احترام به پیروان آنان را پیوسته مورد تاکید قرار می دادند و در سایه چنین منش الهی و انسانی، اقلیت های مذهبی در جوامع مسلمین، پیوسته با آزادی و امنیت زندگی کرده اند.
دکتر عامری افزود:متاسفانه بار دیگر شاهد اقدام موهن مجله فرانسوی و انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز در آن نسبت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام بودیم و قبیح تر از اقدام این مجله، حمایت رئیس جمهور فرانسه از این اقدام سخیف بود که خاطر میلیاردها مسلمان و آزاده جهان و دلدادگان به نبی گرامی اسلام را مکدر کرد و به اعتقادات انسان های بی شماری اهانت شد که بی تردید نه‌تنها نخبگان مسلمان خود را موظف به پاسخگویی به این اهانت می‌دانند، بلکه تمامی آزادگان و انسان های دوستدار آزادی و احترام، از این حرکت مجله شارلی ابدو و رفتار غیر متمدنانه و ضد حقوق بشری مکرون، آزرده خاطر شدند.
دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی تاکید کرد ،بی تردید حرکت غیر اخلاقی و توهین آمیز این مجله و رئیس جمهور فرانسه مخالف با همه قوانین و اصول اخلاقی و انسانی شناخته شده یک توطئه فرهنگی صهیونیستی است برای تفرقه میان ملل، فرهنگ ها و مخل صلح و امنیت جهانی است.
مجمع جهانی صلح اسلامی از همه سازمان های مردم نهاد، نخبگان، اندیشمندان، نویسندگان و صاحب نظران فرهنگی جهان درخواست دارد، در این برهه از زمان که دست‌های صهیونیزم بین الملل در این توطئه برای آبیاری بذر اختلاف و دشمنی بین پیروان ادیان الهی به آشکار دیده می شود، سکوت خود را به فریادی علیه بذرهای تنفر و کینه توزی تبدیل کنند و با محکوم کردن این اقدامات ضد فرهنگی، مانع از تکرار بی حرمتی به احساسات و کرامت میلیاردها انسان مسلمان در جهان شوند و بکوشند تا مسیری برای همراهی و همدلی انسان ها در پرتو تعالیم الهی فراهم کنند.
در این راستا و برای نشر معارف انسان ساز نبی گرامی اسلام که احساس می شود، بیش از هر زمان دیگر نیازمند تبلیغ و ترویج است و همچنین مبارزه ریشه ای و بنیادین با دسیسه های اسلام ستیزان، این مجمع در نظر دارد برنامه های علمی و فرهنگی متعددی را طراحی و در طول سال به خصوص در سالروز بعثت آخرین پیام آور وحی، در اسفند ماه اجرا نماید. وی اشاره کرد از جمله برنامه ها می توان به:
جشنواره سلام که در سه محور:
 علمی- پژوهشی
 تولیدات رسانه ای
 و هنری که در چهار بخش فیلم کوتاه، عکس، پوستر و خوشنویسی برگزار می گردد.
برگزاری کنفرانس بین المللی «دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص)» که با مشارکت دستگاه های علمی، فرهنگی و نخبگان و اندیشمندان ایران و جهان انجام می شود.
در این زمینه مجمع از همه نخبگان، دستگاه‌های فرهنگی و سازمان‌های مردم ‌نهاد جهان دعوت به همکاری و هم افزایی کرده که تاکنون از ۴۲ کشور افراد و مراکزی اعلام آمادگی کرده‌اند و امید داریم که سطح مشارکت‌ها بیشتر شود.
در کنار این اقدامات ستاد مردمی جشن های بعثت پیامبر اعظم (ص) تشکیل شده و بنا دارد تا با کمک پیروان و علاقه‌مندان رسول مکرم اسلام برنامه‌های بعثت در ایران و جهان تقویت شود و فرصتی باشد برای معرفی شایسته سیره محمد (ص) پیامبر رحمت و برکت که جشنواره سلام به عنوان یک برنامه جهانی و کنفرانس دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر گرامی اسلام در این مسیر برگزار خواهد شد.
دکتر عامری در پایان گفت: بی تردید دفاع از ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) نیازمند یک کار مستمر، فرهنگی و آگاهی بخش است تا جهانیان فرصت آشنایی با آموزه های آن حضرت را، از ورای تبلیغات منفی و غیر عادلانه نظام صهیونیسم بین الملل پیدا کنند و با آگاهی یافتن بر آموزه های اصیل اسلامی و روش های انسان دوستانه اسوه حسنه جامعه جهانی، تبلیغات اسلام هراسانه مغرضان ایمان ستیز را ناکام گذارند.
از سوی دیگر در کنار برنامه های یاد شده، فعالان مردمی مرتبط با مجمع نیز اقدام به برگزاری برنامه های متعددی خواهند کرد تا ان شاءالله بتوانیم چهره نورانی آخرین حامل پیام خداوند را به گوش جهانیان، بهتر از قبل برسانیم.


کد مطلب: 115918

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdccspqs42bqso8.ala2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir