ضربه امنیتی مقاومت به موساد

عامل ترور دانشمند فلسطینی بازداشت شد

19 دی 1400 ساعت 20:24


دستگاه‌های اطلاعاتی مقاومت با شنود مکالمه یکی از عاملان ترور دانشمند فلسطینی در مالزی، وی را طی عملیاتی امنیتی در غزه بازداشت کردند.
منابع امنیتی جزئیات بازداشت عامل ترور دانشمند فلسطینی «فادی البطش» در مالزی را فاش کردند.بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، این منابع ضمن اعلام اینکه فرد مذکور در یک عملیات امنیتی پیچیده بازداشت شده، گفتند، قاتل شهید البطش اخیرا وارد نوار غزه شد و نیاز به پول داشت. وی با افسری اسرائیلی که او را مأمور به کشتن فادی البطش کرده بود، تماس گرفت. افسر مذکور از وی پرسید کجا هستی؟ او پاسخ داد من در غزه هستم. افسر اسرائیلی از این اقدام فرد مذکور و اینکه چگونه به غزه بازگشته، بسیار عصبانی شد.منابع مذکور افزودند، قاتل شهید البطش از اینکه دستگاه‌های اطلاعات مقاومت مکالمه وی را شنود کرده‌ و او را فورا بازداشت کردند، غافلگیر شد.در سحرگاه ۲۱ آوریل ۲۰۱۸ دو موتورسوار به سمت شهید فادی البطش ۱۰ گلوله شلیک کردند؛ شهید در حال رفتن به مسجدی در نزدیکی محل اقامتش در پایتخت مالزی جهت اقامه نماز صبح بود. خبر دیگر از فلسطین آنکه به دنبال یورش وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی به اردوگاه «العروب» واقع در «الخلیل» در کرانه باختری درگیری شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگرفت. از سوی دیگر «مرزوق الغانم» رئیس پارلمان کویت بار دیگر بر ادامه حمایت‌های کشورش از ملت فلسطین برای رسیدن به حقوق مشروع و مسلم خود تاکید کرد و پایداری و مقاومت فلسطینیان در برابر تجاوزات اشغالگران صهیونیست را ستود.بر اساس این گزارش، مرزوق الغانم تصریح کرد که کویت همچنان به قانون اعلام جنگ علیه گروهک‌ها و سازمان‌های صهیونیستی که سال ۱۹۶۷ صادر شد، پایبند است.
رئیس پارلمان کویت با اشاره به اینکه قوانین مربوط به فلسطین و دفاع از آن ثابت و بدون تغییر است، تصریح کرد که طرح مجدد قانون تحریم رژیم صهیونیستی در پارلمان کویت مسأله جدیدی نیست و صرفاً اقدامی همسو با موضع ثابت کویت در قبال مسأله فلسطین است.


کد مطلب: 121218

آدرس مطلب: https://www.siasatrooz.ir/vdccssqs42bqii8.ala2.html

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir