ائتلاف سعودی تصاویری از یک فیلم آمریکایی را سایت موشکی انصارالله جا زد

پوشاندن ناشیانه شکست با ادعای هالیوودی

20 دی 1400 ساعت 22:59


در ادامه تقلای سعودی برای پنهان سازی شکست در برابر مقاومت یمن، سخنگوی ائتلاف سعودی در یک رسوایی بزرگ با انتشار کلیپی تقطیع شده از یک فیلم آمریکایی آن را سایت موشکی انصارالله در الحدیده خواند.
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی در یک رسوایی آشکار و ورشکستگی بزرگ، ادعا کرد که موشک‌هایی را در بندر رصد کردن، در حالی که تصاویر ادعایی از یک فیلم آمریکایی در عراق به سرقت رفته بود.رئیس هیات مذاکره کننده ملی دولت نجات ملی یمن نیز تاکید کرد: این یک رسوایی بزرگ است که سخنگوی ائتلاف متجاوز با تقطیع کلیپی از یک فیلم آمریکایی ادعا می‌کند که تصاویر آن متعلق به یک سایت موشکی انصار الله در الحدیده است.«عبدالملک العجری» عضو هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن نیز گفت: رسوایی المالکی برای او کافی است تا از صحنه غیب شود؛ همان طور که احمد العسیری سلف او هم متواری شد.العجری با بیان اینکه رسوایی المالکی به معنای مردود بودن همه ادعاهای ائتلاف متجاوز علیه یمن است، گفت: انتظار نداشتیم سخنگوی متجاوز آنقدر جسارت داشته باشد که اینچنین دروغ بگوید و برای بستن بندر الحدیده به توجیهات مفتضحانه متوسل شود. در این میان «خالد الجبری» فرزند «سعد الجبری» معاون ولی‌عهد سابق سعودی که زمانی مرد شماره یک اطلاعات عربستان سعودی بود، به گاف و رسوایی اخیر «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی واکنش نشان داد و او را به باد تمسخر گرفت.خبر دیگر از یمن آنکه نماینده امارات در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت مدعی شد کشتی روابی حامل کمک‌های پزشکی بوده و آزادی فوری آن را خواستار شد حال آنکه تصاویر منتشره نشان داد که این کشتی حامل ادوات نظامی بوده است.
در همین حال سلسله تجاوزات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن همچنان ادامه دارد. سعودی‌ها مناطق مسکونی در نقاط مختلف یمن را هدف حملات خود قرار دادند. این در حالی است مناطق مسکونی در استان عمران نیز هدف سنگین‌ترین حملات هوایی توسط سعودی‌ها قرار گرفتند.از سوی دیگر، منابع یمنی اعلام کردند که مناطقی در استان صنعاء نیز هدف حملات جنگنده‌های سعودی قرار گرفتند. در بسیاری از حملات جنگنده‌های سعودی به استان‌های یمن، مناطق مسکونی بمباران شدند. این در حالی است که پیشتر منابع یمنی اعلام کردند که ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۴ مرتبه آتش بس در الحدیده را نقض کرده است. نقض آتش بس الحدیده در حالی است که سازمان ملل نسبت به این مسأله سکوت پیشه کرده است.


کد مطلب: 121238

آدرس مطلب: https://www.siasatrooz.ir/vdcexz8zvjh8wwi.b9bj.html

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir