اخاذی نخست وزیر انگلیس از نمایندگان پارلمان

1 بهمن 1400 ساعت 18:20


در حالی که این روزها جانسون تحت فشار شدید افشاگری‌ها درباره برگزاری مهمانی‌های ضد قواعد کرونایی در دفتر نخست وزیری قرار دارد، روز گذشته رسانه‌ها اتهامات جدیدی به نخست وزیر انگلیس مبنی بر اخاذی از نمایندگان سرکش محافظه کار را مطرح کردند.
"بوریس جانسون"، نخست وزیر انگلیس این روزها به دلیل افشاگری های پی در پی درباره برگزاری مهمانی ها و دورهمی های ضد قواعد کرونایی در مقر نخست وزیری تحت فشار شدیدی قرار دارد.بعد از عذرخواهی اخیر "جانسون" در پارلمان انگلیس و تلاش وی برای جلب رضایت مردم با اعلام لغو محدودیت ها تازه راه هوای تازه داشت کمی برای جانسون باز می شد که مجددا روز گذشته رسانه های انگلیسی اخبار جدیدی را علیه نخست وزیر درمانده انگلیس منتشر کردند.رسانه های انگلیسی اتهاماتی مبنی بر به کابردن تاکتیک های باج خواهی علیه نمایندگان سرکش حزب محافظه کار از طرف جانسون را مطرح کردند. این افشاگری های جدید تردیدها به صداقت نخست وزیر را افزایش می دهد."ویلیام راگ"، رئیس کمیته اداری و قانون اساسی مجلس عوام انگلیس روز پنج شنبه اعلام کرد که گزارش هایی درباره اخاذی از نمایندگان دریافت کرده است. بر این اساس اعضای محافظه کار پارلمان انگلیس که مظنون به نافرمانی از نخست وزیر بودند توسط مقامات دولتی به انتشار مطالب توهین آمیز در رسانه ها تهدید می شدند. بحران سیاسی در حالی انگلیس را فرا گرفته است که ارتش انگلیس یک تیپ عملیات ویژه را به اوکراین اعزام کرد تا ضمن آموزش نحوه استفاده از سلاح‌های ضد تانک جدید این کشور به نظامیان کی‌یف، به مقابله با تهدیدهای احتمالی علیه اوکراین کمک کنند. از سوی دیگر مکرون رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه لازم است اتحادیه اروپا بیش از حد به منابع انرژی روسیه وابسته نباشد، خواستار توافق امنیتی جدید این اتحادیه با مسکو شد.
خبر دیگر آنکه آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن با انتقاد از انتشار اسناد ادعایی طرح حمله این کشور به اوکراین توسط آمریکا، گفت دروغ‌پراکنی واشنگتن درمورد وضعیت اوکراین «بی‌اساس» است.در همین حال اسد رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که فشارهای غربی به روسیه واکنشی به نقش مهم و کارآمد این کشور در عرصه بین‌الملل و دفاع این کشور از حقوق بین الملل است. تحرکات آمریکا علیه روسیه در حالی صورت می‌گیرد که نتایج نظرسنجی‌ها در آمریکا همچنان از سقوط مقبولیت رئیس جمهور این کشور و اعتقاد آمریکایی‌ها به حرکت کشورشان در مسیر غلط حکایت دارد.


کد مطلب: 121392

آدرس مطلب: https://www.siasatrooz.ir/vdcf1ydy0w6d0ma.igiw.html

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir