عبدالله نوري: اصلاح‌طلبان بايد به فرقه سبز اعتماد کنند!

10 آبان 1391 ساعت 20:26


عبدالله نوري از اختلافات ميان اصلاح‌طلبان و فرقه سبز پرده برداشت و تصريح کرد که در اين جبهه رخوت، خودمحوري، بي‌اعتمادي و فقدان از خودگذشتگي ديده مي‌شود.
به گزارش حديدنيوز، عبدالله نوري در ديدار با آنچه که سايت‌هاي فرقه سبز «ديدار با گروهي از فعالان سياسي، دانشجويي و مدني آذربايجان شرقي» خوانده‌اند، بر وجود رخوت در جريان اصلاحات اذعان کرده و گفته است براي فائق آمدن بر بلاتکليفي چاره‌اي جز اراده تغيير وجود ندارد.
وي همچنين بر عدم اجماع اصلاح‌طلبان در سراسر کشور در خصوص فعاليت‌هاي اين جريان سخن گفته و تصريح کرده است که بايد همه نيروهاي استاتي و شهرستان‌هاي اين جريان نيز در فعاليت اصلاح‌طلبان فعال شوند.
وي در ادامه از عدم مدارا ميان اصلاح‌طلبان و فرقه سبز سخن به ميان آورده و گفته است: بايد علاقه‌مندان و مدافعان اصلاحات و جنبش سبز براي با يکديگر کار کردن، تمرين و تلاش کنند.
همچنين عدم توافق بر سر مسائل اصلي ميان اصلاح‌طلبان و فرقه سبز يکي ديگر از نکاتي بوده که نوري در اين ديدار به آن اشاره کرده و گفته است: جبهه اصلاحات اگر نتوانند با هم بر سر مسايل اصلي و محوري خودشان به يک توافق و وحدت‌نظر نسبي برسند، شرايط سخت‌تر از اين مي‌شود.
وي دليل اين عدم توافق را «خودمحوري» و «نداشتن از خودگذشتگي» دانسته و گفته است: نبايد تصميم و نظر خود و يا حزب و گروه مورد علاقه‌مان را محور، شاقول و يا فصل‌الخطاب جريان اصلاح‌طلبي و يا جنبش سبز بدانيم. نوري همچنين بي‌اعتمادي ميان اصلاح‌طلبان و فرقه سبز را عامل ديگري در عدم توافق ميان آنان دانسته و تصريح کرده است: براي رسيدن به نتيجه بايد به يکديگر اعتماد کنيم، نبايد افراد را به دليل اعتقاداتي که دارند و ممکن است با نظرات شخصي يا حزبي ما متفاوت باشد به اتهام‌هايي همچون سازشکاري و يا قدرت‌طلبي متهم کنيم و مخالفان خود را به هر بهانه‏اي به حاشيه برانيم.


کد مطلب: 77985

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcft1de.w6decagiiw.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir