وزیر کشور:

دولت با پرداخت مستقیم یارانه به‌دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است

17 ارديبهشت 1401 ساعت 21:19


وزیر کشور با تشریح سیاست‌های دولت مردمی در حفظ و تقویت توان معیشتی مردم، گفت: مجموعه دولت با پرداخت مستقیم یارانه به دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است.
احمد وحیدی وزیر کشور عصر جمعه در نشست با استانداران تصریح کرد: یکی از مولفه‌های اصلی، اقناع افکار عمومی و همراه‌سازی مردم، نخبگان و اتحادیه‌ها در اجرای طرح جایگزینی ارز ترجیحی است. وی طرح جایگزینی ارز ترجیحی با پرداخت مستقیم یارانه را بمنظور عادلانه شدن پرداخت یارانه‌ها مورد بحث و بررسی قرار داد و از استانداران خواست همه امکانات و ظرفیت‌ها را برای اجرای آن به‌کار گیرند.
وزیر کشور در این نشست ویدئو کنفرانسی با تشریح سیاست‌های دولت مردمی در حفظ و تقویت توان معیشتی مردم، تصریح کرد: مجموعه دولت با پرداخت مستقیم یارانه به دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است. وحیدی در ادامه سخنان خود با مهم شمردن نقش و جایگاه استانداران در اجرای اهداف کلان دولت گفت: استانداران به سهم خود در توجیه و اقناع افکار عمومی، همراه‌سازی نخبگان و اتحادیه‌ها برای ضرورت اجرای هرچه سریع‌تر طرح، نقش تعیین‌کننده و کلیدی دارند.
وی اضافه کرد: استانداران به‌عنوان نمایندگان عالی دولت در استان‌ها باید بیش از گذشته در بحث قیمت‌گذاری و نظارت بر کنترل قیمت‌های مصوب، جلوگیری از احتکار و قاچاق کالا ایفای نقش داشته باشند. وزیر کشور با اشاره به تلاش‌های معاندانه دشمنان در موج‌سواری علیه طرح پرداخت یارانه مستقیم به مردم بر اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع، منظم و روشن به مردم تاکید کرد.
در این نشست همچنین بر اطلاع‌رسانی متمرکز و یکپارچه توسط سخنگوی اقتصادی دولت تاکید شد. در پایان نشست امروز، نقطه نظرات و پیشنهادات استانداران هم درخصوص اجرای هرچه موفق‌تر طرح جایگزینی ارز ترجیحی، مطرح و مورد توجه قرار گرفت.


کد مطلب: 122466

آدرس مطلب: https://www.siasatrooz.ir/vdciqrazqt1ar52.cbct.html

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir