رئیسی: کوتاهی پذیرفته نیست

نظارت حلقه مفقوده چرخه اقتصادی کشور

20 ارديبهشت 1401 ساعت 23:08


رئیس جمهور گفت: نظارت بر زنجیره تأمین و توزیع کالا مسأله مهمی در اجرای موفق طرح اصلاح اقتصادی است که فعالیت جدی، مداوم و میدانی همه نهادهای مسئول را می‌طلبد و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفته نیست.
ستاد تنظیم بازار یک نهاد دولتی است که وظیفه اصلی آن علاوه بر نظارت، تنظیم بازار از لحاظ قیمتی و عرضه کالا است. این ستاد تا پیش از به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شده است و در دولت‌های گذشته نیز چنین بوده اما به خاطر شرایط خاصی که با اجرای جراحی اقتصادی از سوی دولت سیزدهم در هدفمند کردن یارانه‌های آغاز شده، اهمیت این موضوع باعث شد تا رئیس جمهور روز گذشته به جلسه این ستاد برود و ریاست آن را بر عهده بگیرد. تکاه‌ای که سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد تنظیم بازار به آن تأکید کرد، بحث نظارت بود. به واقع نظارت به ویژه در زمینه اقتصادی بسیار ضعیف بوده است که باعث تشدید مشکلات و بحران‌های اقتصادی در کشور شده است.
اگر همانگونه که رئیس جمهور تأکید کرد؛ هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست،‌عملیاتی شود و همه دستگاه‌هیا نظارتی دقیق‌تر به وظایف مسئولیتی خود عمل کنند، می‌توان امیدوار بود که بخشی از مشکلات اقتصادی حل شود.
سید ابراهیم رئیسی با حضور در جلسه ستاد تنظیم بازار، با قدردانی از رهبر معظم انقلاب که پیش از آغاز اجرای طرح اصلاح اقتصادی همگان را دعوت به یاری دولت در اجرای بهتر این طرح مهم کردند، گفت: نقش‌آفرینی مردم مانند همه عرصه‌های خطیر گذشته در این اصلاح اقتصادی نیز مهم بوده و ضامن موفقیت آن است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید به شبهات و گره‌های ذهنی مردم در خصوص این طرح حتما پاسخ داد، افزود: اقناع افکارعمومی و اقشار مختلف و نخبگان جامعه برای درک بهتر و همراهی در اجرای این طرح، بسیار مهم و ضروری است.
رئیسی اظهار داشت: نظارت بر زنجیره کالا، از تامین و تولید تا توزیع و فروش در فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها، مسئله مهم دیگری است که برنامه ریزی و فعالیت جدی، مداوم و میدانی همه نهادهای مسئول را می طلبد و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.


کد مطلب: 122511

آدرس مطلب: https://www.siasatrooz.ir/vdcjv8evvuqe8iz.fsfu.html

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir