میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۲
 
 
نگاهي به بازي هاي باقي مانده 5 تيم اول جدول؛ از دل و جان براي سهميه آسيا
نگاهي به بازي هاي باقي مانده 5 تيم اول جدول؛
از دل و جان براي سهميه آسيا
 
سه بازي پاياني هفته بيست و نهم ليگ برتر مي توانست شكاف بزرگي در ميان بالانشينان جدول ايجاد كند اما نتيجه هر سه بازي به گونه اي رقم خورد كه بازي هاي باقي مانده مدعيان راهيابي به ليگ قهرمانان آسيا، حساس تر از گذشته شود. شكست سپاهان، استقلال و ذوب آهن، دو تيم موفق اين هفته يعني تراكتور سازي و پيروزي را اميدوار كرد تا در 5 هفته پاياني، يكي از سه تيم بالاي جدول ليگ باشند. در ادامه نگاهي داريم به برنامه بازي هاي پاياني ليگ.

سپاهان؛ 9 امتياز تا خوشبختي
حريفان سپاهان بايد ممنون صمد مرفاوي باشند كه نوار شكست ناپذيري سپاهان را پس از 26 بازي پياپي قطع كرد. زردهاي اصفهان بعد از شكست 4-3 مقابل استقلال در ورزشگاه آزادي، به جز هفت مساوي، بقيه بازي‌هايشان را در ليگ، جام حذفي و آسيا برده بودند. سپاهان در حال حاضر 58 امتياز دارد و به لطف تفاضل گل 25+ ، كافي است از پنج بازي آينده، 9 امتياز بگيرد تا قهرماني اش را مسجل كند. اگر اين اتفاق رخ دهد، امير قلعه نويي تنها مربي تاريخ ايران خواهد شد كه سه بار پياپي قهرمان ليگ مي شود.
سپاهان هفته آينده در يك بازي بسيار حساس ميهمان تراكتور سازي خواهد بود. پس از آن در فولادشهر با صبا روبرو مي شود در هفته سي و دوم، مسافر آبادان خواهد شد. حساس ترين بازي هفته 33 هم، رويارويي قلعه نويي و علي دايي در اصفهان است و بالاخره در هفته پاياني، سپاهان ميهمان سايپا خواهد بود.

ذوب آهن؛ منصور سيزيف!
... سيزيف قهرماني در اساطير يونان باستان بود. او هر روز سنگ بزرگي را از كوه بالا مي برد اما در چند قدمي قله، سنگيني سنگ بر او غلبه مي كرد و دوباره به سوي پايين سرازير مي شد.... روزنامه آلماني «زوددويچه سايتونگ» اولين بار اين تعبير را براي «كلاوس تاپ مولر» به كار برد؛ مربي اي كه هميشه با بايرلوركوزن در جام هاي مختلف دوم مي شد.
در فوتبال ايران، لقب «سيزيف» به راستي برازنده منصور ابراهيم زاده است كه چند بار تا پاي قهرماني پيش رفته اما هميشه در گام آخر متوقف شده است. شكست غيرمنتظره آن هم با سه گل مقابل پيروزي، اميدهاي ذوب آهن 53 امتيازي را براي رسيدن به همشهري كمرنگ كرده. تيم ابراهيم زاده در بازي هاي آينده، ميزبان شهرداري ، فولاد و استيل آذين است و در خلال اين سه ديدار خانگي، بايد به مصاف پاس و نفت برود.
بازي هاي آينده ذوبي ها علاوه بر اينكه در رتبه پاياني اين تيم نقشي موثر دارد، تا حدودي تكليف تيم‌هاي پايين جدول را هم روشن مي كند. چراكه آن ها در هفته هاي باقي مانده با 4 تيم ته جدولي روبرو مي‌شوند.

استقلال؛ پرويز و فرار از سرنوشت صمد
در هفته هايي كه هر امتياز حكم كيميا را دارد، تيم پرويز مظلومي بد موقعي باخت و ضربه هنرمندانه جاسم كرار كافي بود تا اولين شكست خانگي استقلال در دور برگشت ليگ رقم بخورد. آبي هاي 52 امتيازي در هفته هاي باقي مانده، سه بازي را در ورزشگاه آزادي برگزار خواهند كرد؛ مقابل راه آهن، صنعت نفت و ملوان. دو بازي خارج خانه استقلال هم در همدان و بوشهر است.
دشواري ها وقتي بروز مي كند كه مي بينيم استقلال در اين هفته ها بايد با سه تيم ته جدولي و در معرض سقوط روبرو شود. در اولين فصلي كه صمد مرفاوي مربي آبي ها شده بود، استقلال تا 5 هفته به پايان ليگ همراه با سايپا و استقلال اهواز در كورس قهرماني قرار داشت اما به شكلي كابوس وار، ناكامي هاي پياپي را تجربه كرد تا در پايان فصل پايين تر از پيروزي چهارم شود.... پرويز مظلومي اصلاً نمي خواهد به سرنوشت مرفاوي دچار شود.
حالا كه فرصت طلايي استقلال براي نزديك شدن به سپاهان از دست رفت، آن ها بايد واقع بين باشند و روي تصاحب سكوي سوم ليگ تمركز كنند.

تراكتورسازي؛ با حمايت هواداران
تبريزي ها در نيم فصل دوم فقط به سپاهان و ملوان باخته اند و از امتياز ميزباني به بهترين نحو استفاده كرده‌اند. تراكتور تا به حال 50 امتياز اندوخته و در سه بازي با سپاهان، صبا و سايپا ميزبان خواهد بود. دو بازي خارج از خانه تيم كمالوند هم مقابل پيكان و
صنعت نفت است.
تراكتور بر خلاف چهار رقيب ديگرش در بالاي جدول، فقط در ليگ بازي دارد و در روزهايي كه نمايندگان ايران در ليگ آسيا مشغول هستند، استراحت مي كند. تراكتور از جام حذفي هم كنار رفته و اين 5 بازي، براي اين تيم پنج تا فينال تا آسيا تلقي مي شود.

پيروزي؛ اولين سه اختلاف با دايي
پيروزي از آذر 87 هيچ تيم ليگ برتري را با سه اختلاف گل نبرده بود. آن زمان افشين قطبي روي نيمكت بود و ابراهيم توره، گلزن پيروزي. در روزي كه خيلي از هواداران قرمزها به يك مساوي راضي بودند، پيروزي مقابل ذوب آهن هم خوب بازي كرد و هم عالي نتيجه گرفت. حالا آن ها با 47 امتياز چشم اتفاقات هفته هاي پاياني دارند و منتظر لغزش استقلال و تراكتور هستند تا خود را تا رده سوم جدول بالا بكشند. امتياز ويژه اي كه پيروزي دارد؛ برگزاري 4 بازي در ورزشگاه آزادي است. آن ها در آزادي با استيل آذين بحران زده، نفت ، مس و پيكان بازي مي كنند و البته يك بازي سخت هم در اصفهان با سپاهان دارند.
کد مطلب: 61617
 
Share/Save/Bookmark
 


ارسطو
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۲۱:۴۷:۳۳
صفحه اینستاگرامی منم دنبال کنید(arastoohamed)
دانىال
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۰:۴۵:۱۱
امىدوارم استقلال دروازه ساىپاراگل بارون کند
ماهان
۱۳۹۲-۱۲-۱۶ ۲۰:۲۸:۱۲
امیدوارم که استقلال برنده شود