میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۵۸
 
 
كفاشيان پاسخ ‌نامه فيفا و اي‌اف‌سي را داد
دولت ايران دخالتي در امور فدراسيون ندارد

علي كفاشيان در نامه‌هايي به فيفا و اي‌اف‌سي اعلام كرد كه دولت ايران دخالتي در امور فدراسيون فوتبال ندارد.
پس از انتخاب مجدد علي كفاشيان به عنوان رييس فدراسيون فوتبال و مسائل پيش آمده درباره غيرقانوني بودن فعاليت وي در راس فدراسيون طبق قانون منع حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فدراسيون‌هاي ورزشي، ابتدا فيفا در نامه‌اي به كفاشيان اعلام كرد كه از طريق رسانه‌ها متوجه دخالت دولت در امور فدراسيون شده و خواستار ارائه‌ي گزارشي از آخرين وضعيت موجود در ايران شد.
با وجود گذشت سه روز از درخواست فيفا به دليل عدم پاسخ‌گويي فدراسيون فيفا، اين‌بار كنفدراسيون فوتبال آسيا به فدراسيون ايران نامه‌اي ارسال و اعلام كرد كه چرا پاسخ نامه فيفا را نمي‌دهد. در اين نامه به صراحت اعلام شده بود كه به استناد بند ۱۳ اساسنامه فيفا حضور شخص ثالث حكم دخالت در فوتبال را دارد و شما در صورت عدم پاسخ‌گويي تعليق خواهيد شد.
براين اساس علي كفاشيان در نامه‌اي به فيفا و اي‌اف‌سي اعلام كرد كه دولت در امور مربوط به فوتبال دخالتي ندارد و فدراسيون فوتبال بدون مشكلي كارش را انجام مي‌دهد. فدراسيون فوتبال رونوشت اين نامه را به وزارت ورزش و جوانان هم ارسال كرده است.
همچنين در ديدار كفاشيان با مسوولان كنفدراسيون فوتبال آسيا به وي اعلام شد كه حتي استعفاي رييس فدراسيون عربستان هم پذيرفته نشده است، چرا كه اي‌اف‌سي مي‌داند وي تحت فشار از سمت خود كناره‌گيري كرده است.

کد مطلب: 72651
 
Share/Save/Bookmark