میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
 
 
دفاع از ناموس وطن
این کشور برای آن که روی پای خود بایستد، استقلال داشته باشد، زیر یوغ بیگانه نباشد و از خاک مقدس خود دفاع و حراست کند...
دفاع از ناموس وطن
 
این کشور برای آن که روی پای خود بایستد، استقلال داشته باشد، زیر یوغ بیگانه نباشد و از خاک مقدس خود دفاع و حراست کند، خون داده است، جان داده است تا از ناموس وطن دفاع کند.
خون داده است تا نگذارد دست اجنبی به ناموس ایران دراز شود، تا اجازه ندهد ذره‌ای از خاک وطن در چنگ دشمن باشد. جوان ایرانی جان خود را فدا کرد تا همگان بفهمند که دست درازی به این آب و خاک، هزینه دارد، هزینه آن هم سنگین است.
آیا ذره ذره وجود جوانان این کشور در دوران دفاع مقدس در حراست از ایران و ایرانی فدا شد که اکنون برخی با رفتارهای خود خواسته یا ناخواسته، عمدی یا سهوی، فهمیده یا نفهمیده، در جریانی قرار بگیرند که بخواهند تیشه به ریشه انقلاب بزنند؟
دوران دفاع مقدس، مقطعی از تاریخ این انقلاب است تا نشان دهد غیرت ایرانی را. اگر در دوران دفاع مقدس و پس از آن برخی به اشتباه در جایگاهی قرار گرفتند که از آن سوء استفاده کرده و روح شهدا، دل جانبازان و رزمندگان آن دروان را بیازارند، راهی که رفته و می‌روند به ترکستان است. آنهایی هم که هر از گاهی دست به آشوب و بلوا می‌زنند نیز فراموش نکنند که اگر خون شهدا و جانفشانی رزمندگان و جانبازان نبود، اکنون جرأت و جسارت آن را نداشتند که بخواهند به خیابان‌ها بیایند و آشوب به پا کنند.
صدقه سر رشادت‌های دوران دفاع مقدس است که برخی جوانان امروزی جرأت و جسارت پیدا کرده تا صدای خود را بلند کنند و فریاد بزنند و به ارزش‌های این سرزمین اهانت کنند. در این میان آن که فساد اقتصادی و مالی دارد، رانت‌خوار است، حرام‌خوار است و هر آنچه که با رفتارهای او باعث زیان کشور می‌شود نیز باید بداند که زمان چریدن آنها نیز به پایان رسیده و هر سه قوه برای پاکسازی چنین افرادی از بدنه حاکمیت باید مقتدرانه وارد عمل شوند و ابتدا از درون خود آغاز کنند تا اعتماد بخشی از مردم به نظام بازسازی شود. کشور نیازمند پایان دادن به تبعیض‌ها است، تبعیض‌هایی که مردم جامعه را آزار می‌دهد.
فاصله طبقاتی بسیار زیاد است و همین امر یکی از دلایلی می‌شود که با فوت یک نفر چه با قصور و چه بی‌قصور پلیس، اعترضات شکل گیرد و دامن‌زده شود. در این میان دشمنان همراه با آتش پر حجم رسانه‌ای خود فضایی در کشور ایجاد می‌کنند که احساسات برانگیخته می‌شود و عوامل نفوذی و سرسپرده خود را نیز به جمع معترضان اضافه می‌کنند و از این آشفتگی بهره می‌برند.
جوان و نوجوان دوران دفاع مقدس برای حراست از این آب و خاک خون داد، جوان امروزی چرا باید در راه دشمن خون خود را بریزد؟
کم و کاستی هست، ضعف و ناتوانی‌ها وجود دارد، این کشور، این انقلاب، تا دنیا دنیاست، پابرجا خواهد ماند، در این آشوب‌ها و فتنه‌ها سره از ناسره جدا می‌شود، ریزش‌ها و رویش‌هایی شکل می‌گیرد و چهره‌ها از پس نقاب بیرون می‌آید.
فراموش نکنیم و نکنند که جوانان و نوجوانان ایران در ۸ سال دفاع مقدس چه کردند.اکنون هم مدافعان حریم و حرم در سوریه و عراق، برای حراست و دفاع از این سرزمین مقدس جان می‌بازند.
کد مطلب: 124015
 
Share/Save/Bookmark