میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
چهل سال بعد در چنین روزی
شاخص بورس به منفی دومیلیون واحد سقوط کرد...

شاخص بورس به منفی دومیلیون واحد سقوط کرد
شاخص بورس به منفی دومیلیون رسید اما به مردم اطمینان می دهم که خطری سرمایه های منفی آنها را تهدید نمی کند.
به گزارش «بورسنا» دکتر پارمیس قالیباف اصل رییس سازمان بورسضمن انتقاد شدید از رسانه های منتقد بازار سرمایه تصریح کرد: دشمنان انقلاب و ایادی استکبار جهانی قصد دارند مردم شریف و سهامداران خرد را خسته و ناامید کنند اما من قاطعانه اعلام می کنم بهترین محل برای سرمایه گذاری همین بازار بورس است.
وی در پاسخ خبرنگاری که پرسید چطور چنین چیزی ممکن است، گفت: اگر مردم در بورس سرمایه گذاری نکنند ما برای پرداخت حقوق کارکنان خود هم مشکل خواهیم داشت به خاطر همین از هرگونه سرمایه گذاری استقبال می کنیم. وی از عرضه داراهزارم در اواخر هفته جاری خبر داد و گفت: تا حالا ۹۹۹ صندوق سهام دولتی به مردم فروخته ایم و تا ۹۹۹ تا دیگر به آنها نفروشیم ول کن معامله نیستیم.
پارمیس قالیباف اصل استفاده از باتوم و کلت کمری را برای سرکوب تجمع معترضان بورسی، تکذیب کرد و افزود: وقتی مشکل با اسپری فلفل حل می شود هیچ نیازی به این سلاح های استکبار جهانی نداریم. رییس سازمان بورس به سهامداران اخطار داد که پول سهام منفی خود را به حسب سازمان بورس واریز کنند وگرنه مبالغ یادشده از یارانه های آنان کسر خواهد شد. وی امر آموزش را یک موضوع انحرافی اعلام کرد و افزود: خواهرانه به مردم توصیه می کنم از آموزش و سوسول بازی های دیگر پرهیز کنند چون فایده ای ندارد. قالیباف اصل خاطرنشان کرد: مردم بدانند اگر سرمایه هایشان را در عمق سیصدمتری زمین هم پنهان کنند از رصد بورس در امان نخواهند بود. وی از پذیرش چهار شرکت جدید بورسی خبر داد و گفت: در آینده نزدیک سهام «غکشک» (تولید و توزیع کشک های نسابیده) ‌، «سپلشک» (کارخانجات پل سازی مشکوک) ، «دفریب» (عرضه کنندگان محصولات موهوم» و «غلواشک» (اتحادیه تولیدکنندگان لواشک خانگی) را به ملت خواهیم انداخت. پارمیس بابا در پایان از ملت ایران قدردانی کرد و گفت: از اینکه همه چیز خودتان را به بورس سپرده اید ممنونم اما یادتان باشد تا آخرین ریال پولتان را نگیریم آروم نمی گیگیریم.

کد مطلب: 116582
 
Share/Save/Bookmark