میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲
 
 
سخنگوی دولت در نشست خبری:
کشور ویدئو کنفرانسی اداره نمی‌شود
کشور ویدئو کنفرانسی اداره نمی‌شود
 
سخنگوی دولت گفت: امروز مردم، دولت و مسئولان را در کنار خود می‌بینند و شاهد هستند که کشور بصورت ویدئو کنفرانسی اداره نمی‌شود.دیوار میان مردم و مسئولان دولت شکسته شده است، دیگر آمارسازی و گزارش‌سازی‌ها رئیس جمهور را فریب نخواهد داد.
علی بهادری جهرمی در نخستین نشست خبری خود با بیان اینکه ما تقریباً به ۱۰۰ روزگی دولت رسیده‌ایم و شنبه آتی موعد ۱۰۰ روزه دولت سیزدهم است و باید ببینیم در این مدت چه گام‌هایی برداشته شد، گفت: البته دولت الزام قانونی برای ارائه گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه ندارد اما مطالبات عمومی و رسانه‌ای، دولت را موظف به تشریح و پاسخگویی می‌کند.از این رو وزارتخانه‌ها برای اطلاع رسانی در خصوص گام برداشته شده و در راستای مطالبات مردمی، گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه می‌دهند.
وی با طرح این پرسش که دولت در این سه ماه و ۱۰ روز چه کرده است؟، افزود: برای ارزیابی باید به دوران قبل از ۱۰۰ روز بازگشت تا دانست دولت به اجمال چه کرده‌است. آغاز شهریور مساله و معضل اصلی کشور شرایط ناشی از مساله کرونا بود و دو سال است حاکم بر شرایط زندگی همه ما شده است. ما شاهد آمار گسترده‌ای از عزیزان از دست رفته بودیم. آماری که تلخی زیادی برای شهروندان به همراه داشت. بهادری جهرمی افزود: علی رغم تلاش دولتمردان سابق مردم در دسترسی به سرم عادی مضیقه داشتند. آزادی‌های عمومی به شدت کاهش پیدا کرده بود و ممنوعیت تردد داشتیم. کرکره‌ها بسته شده بود و مردم تلخی فشار اقتصادی هم می‌چشیدند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز سبدهای کالا با احترام درب منازل تحویل داده می‌شود، گفت: مردم با سفارش اینترنتی مرغ، تخم مرغ و برنج و روغن می‌توانند آنها را درب منازل تحویل بگیرند. رئیس جمهور پیش از نشستن بر کرسی دولت ورود واکسن به کشور را آغاز کرد. بهادری جهرمی اضافه کرد: سرعت تزریق واکسن کرونا ۴۰ برابر شده و مردم می‌توانند طعم خوش میهمانی‌های دورهمی را راحت‌تر بچشند، علاوه بر آن کادر درمان نیز می‌توانند نفسی بکشند و روحیه تازه کنند؛ فشار کاری کادر درمان کاهش پیدا کرده و مضاف بر آن دیگر مشکل مطالبات معوق را ندارند. امروز همچنین فرزندان ما طعم شیرینی حضور در ورزشگاه‌ها را می‌چشند.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه استمرار این شرایط منوط به همکاری مردم و رسانه‌ها است، گفت: اگر در تمام حوزه‌ها الگوی همدلی دولت، مردم و رسانه‌ها را داشته باشیم نتیجه موفقیت آمیز خواهد بود. امروز در حوزه سیاست داخلی، مردم ما دولتمردان را در کنار خود می‌بینند و خیالشان راحت است که مقامات عالی دولتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از نزدیک و در صحنه به ارزیابی مسائل خواهند پرداخت و مسائل را صحت‌سنجی می‌کنند.
بهادری جهرمی تاکید کرد: امروز مردم عالی‌ترین مقام کشور پس از رهبر انقلاب را در کنار خود می‌بینند. امروز مردم امیدوار و مطالبه‌گر هستند. امروز دیوار میان مردم و مسئولان دولت شکسته شده است و در بازدیدها دیگر شاهد تشریفات زائد نیستیم؛ دیگر آمارسازی و گزارش‌سازی‌ها رئیس جمهور را فریب نخواهد داد. سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه دیپلماسی خارجی ما امروز منفعل نیست، تصریح کرد: کشورهای دیگر پیام فعال شدن دیپلماسی خارجی ایران را دریافت کردند. در کنار این اخبار امروز ما خبر فعال شدن ورود گردشگران خارجی و صدور ویزا برای آنها را شاهد هستیم و این مسائل دارد به مسیر عادی خود باز می‌گردد. وی با اشاره به اینکه نشاط به جامعه باز می‌گردد و اگر دست به دست هم دهیم اهداف و آرمان‌های جدی ما در کوتاه مدت قابل وصول خواهد بود، افزود: در هفته آینده گزارش‌های مستمر و مفصلی نسبت به عملکردهای تفکیکی بخش‌های مختلف خواهیم داشت. وی اظهار داشت: برای مثال تدوین سند تحول دولت کار ساده‌ای نبود که از ابتدای تشکیل دولت شروع شده بود و شامل ۳۷ بند می‌شود. در حوزه فعال شدن حیاط هیئت دولت، اولین خواسته من پس از حضور در دولت، بازگشایی آن بوده است. وی با بیان اینکه دولت رسانه را بخشی از خود می‌داند که برای شناخت مسائل اساسی و انعکاس نظرات مردم به آن کمک می‌کند، افزود: امروز شرایط کشور به گونه‌ای نیست که بخواهیم درگیر حواشی شویم. اگر رسانه‌ها برای تمرکز در مسائل اساسی در کنار سخنگوی دولت باشند، دولت می‌تواند مسئولان را به پاسخگویی موظف کند.
کد مطلب: 120686
 
Share/Save/Bookmark