میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲
 
 
صندوق کودکان ملل متحد در سایه سکوت جهانی هشدار داد:
افزایش دو برابری کودک کشی رژیم صهیونیستی
همزمان با تشدید جنایات اشغالگران علیه مسجدالاقصی صندوق کودکان ملل متحد موسوم به یونیسف دیروز در گزارشی اعلام کرد که از ابتدای سال جاری میلادی ۱۳ کودک فلسطینی کشته شدند.
ادیل خضر،‌ مدیر منطقه‌ای یونیسف در غرب آسیا و شمال آفریقا اعلام کرد که با کشته شدن کودک فلسطینی ۱۳ ساله در بیت لحم، تعداد کودکان فلسطینی کشته شده در این هفته به ۳ تن رسید.وی افزود: از ابتدای سال جاری میلادی ۱۳ کودک فلسطینی در کرانه باختری کشته شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته نزدیک به دو برابر بیشتر شده است.
خضر با ابراز نگرانی از تاثیر این تنش‌ها بر کودکان تاکید کرد که حقوق کودکان جزء حقوقی است که باید همه طرف‌ها به آن احترام بگذارند.وی همچنین با اشاره به هدف قرار گرفتن کودکان، گفت؛ تحت هیچ شرایطی نباید کودکان را مورد آزار و ازیت و خشونت‌ قرار داد.پیشتر یونیسف اعلام کرد که هیئتی از "ابتکار اکو خاورمیانه"، بازوی انسانی اتحادیه اروپا در غرب آسیا و شمال آفریقا، هفته گذشته از مدارس تازه بازسازی شده غزه بازدید کرد.این سازمان بشر دوستانه افزود: به لطف حمایت اتحادیه اروپا، یونیسف توانسته اقدامات موثری در حمایت و کمک به کودکان فلسطینی جهت تحقق بخشیدن به اهداف آنها و شکوفایی استعداد و پتانسیل آنها انجام دهد.
خبر دیگر از فلسطین اشغالی آنکه صدای آژیر خطر به دلیل بروز نقص در ساختمان ارتش رژیم صهیونیستی در تل آویو بوده است که همه این‌ها نشانگر حجم ناکامی و سردرگمی حاکم بر ارتش اشغالگر است.سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اخبار مربوط به صدا درآمدن آژیر‌های خطر در تل آویو را تائید کرد.ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد پس از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که صدای آژیر به خاطر بروز نقص در ساختمان الکریاه (ساختمان ارتش) در تل آویو بوده است.منابع خبری از آتش‌سوزی در پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در جریان درگیری‌های شهرک‌نشینان صهیونیست و فلسطینیان در قدس اشغالی خبر دادند.
برخی منابع خبری نیز از تحرکات مشکوک نظامیان رژیم صهیونیستی در مرز لبنان خبر دادند. در این میان هم همزمان با افتتاح اولین دفتر تلویزیونی رژیم صهیونیستی در مغرب، رهبر جبهه پولیساریو از جاسوسی دولت رباط از وی با نرم افزارهای جاسوسی این رژیم خبر داد.به نوشته وبگاه القدس العربی، در مراسم جشنی که به این مناسبت در مجموعه باستانی «شاله» برگزار شد، تعدادی از مقامات مغربی و شخصیت‌های دانشگاهی حضور داشتند. همچنین قرار است دفتر دیگر این شبکه در شهر «دارالبیضاء» افتتاح شود. این در حالی است که ائتلاف وفادار به رئیس مخالفان کابینه تل‌آویو در پارلمان رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت که قاطعانه با طرح‌ها و قوانین پیشنهادی این کابینه مخالفت کند.رهبران احزاب مخالف کابینه فعلی تل‌آویو در کنست و وابسته به «ائتلاف نتانیاهو» اعلام کردند که با هرگونه قانونی که ائتلاف حامی بنت با هدف سرنگونی حکومت (رژیم صهیونیستی) پیشنهاد کند، مخالفت خواهند کرد.هفته گذشته، اعضای ائتلاف مخالف بنت قصد داشتند به قانون «کمک‌های مالی برای سربازان برکنارشده» رای منفی دهند؛ قانونی که در نهایت و به لطف تعهد مخالفان به عدم امتناع پس از توافق «بنی گانتز» وزیر جنگ تل‌آویو با بنیامین نتانیاهو تصویب شد؛ وی در این توافق و برای جلب رضایت نتانیاهو، ارزش این کمک مالی را افزایش داد.
سران این ائتلاف در بیانیه‌ای مشترک به رسانه‌های کنست تصمیم خود را مبنی بر مخالفت با طرح‌های آتی کابینه بنت اعلام کردند. رهبران مخالف، وضعیت کابینه بنت را به یک «دولتِ در حال غرق‌شدن» تشبیه کرده و اذعان کردند که این کابینه هر کاری را که در توان دارد انجام می‌دهد تا بلکه خود را نجات دهد.رادیوی «کان» وابسته به رژیم صهیونیستی از سفر تاجران «اسرائیلی» که تابعیت آمریکایی نیز دارند، به عربستان سعودی خبر داد.
عربستان سعودی در حال پیش‌بردن روند عادی‌سازی غیرمنتظره‌ای در روابط با رژیم صهیونیستی است که از طریق سفر بازرگانان صهیونیست با پاسپورت «اسرائیل» و ویزای ویژه ورود به عربستان سعودی انجام می‌شود.بر اساس گزارش «گلوبس» روزنامه اقتصادی رژیم صهیونیستی در اواخر هفته گذشته، این تاجران در حال انعقاد «معاملات بزرگ» با طرف سعودی هستند؛ بازرگانان سعودی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حال برقراری تماس‌هایی روبه‌جلو برای فعالیت در اسرائیل هستند.
این روزنامه درباره روابط سابقه‌دار ریاض-تل‌آویو به نقل از یک منبع آگاه می‌نویسد: «بیش از بیست سال است که غیرمستقیم با عربستان سعودی ارتباط داریم؛ اما من چنین رشدی را که در ماه‌های اخیر شاهد بودیم، به خاطر ندارم».ده‌ها تاجر از سرزمین‌های اشغالی، از این امکان برای سفر به ریاض و بازید از شهرهای دیگر مانند «نئوم» که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق تل‌آویو در نوامبر ۲۰۲۰ از آن بازدید کرد، استفاده کردند. جایی که وی با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی با حضور «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه وقت آمریکا دیدار کرد.این سفرهای تجاری و بازدیدهای بازرگانان رژیم صهیونیستی منجر به توافق و انجام معاملات بسیاری از جمله دو معامله چند میلیون دلاری اخیر در زمینه کشاورزی بیابانی شده است.طبق گزارش این روزنامه صهیونیستی یک تاجر اسرائیلی اذعان کرده است: «به جز روابط مستقیم دیپلماتیک و همچنین نقل و انتقالات بانکی مستقیم، ما همه چیزهایی را که کشورها برای برقراری روابط تجاری مستقیم، امضای معاهدات و انتقال کالا و تخصص نیاز دارند، در اختیار داریم».
کد مطلب: 122765
 
Share/Save/Bookmark