میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶
 
 
کودکان تو را فراموش نخواهند کرد
خبر مرگش به ناگاه به صدر اخبار رسانه‌های جهان مبدل شد و رسانه‌های معلوم الحال همچون بی بی سی این خبر را...
خبر مرگش به ناگاه به صدر اخبار رسانه‌های جهان مبدل شد و رسانه‌های معلوم الحال همچون بی بی سی این خبر را به تنها خبر برنامه‌های خود قرار دادند، گویی دیگر هیچ خبری از این مهمتر و حتی هم تراز آن وجود ندارد. جالب آنکه این رسانه‌ها بخش نظردهی مخاطبانشان را نیز مسدود کردند، گویی هیچ کس حق ندارد درباره او سخنی جز تعریف و تمجید داشته باشد.
آری این خبر، همان خبر مرگ ملکه الیزابت دوم بعد از ۷۰ سال سلطنت برانگلیس و البته استعمار چندین کشور دیگر تحت نام مشترک‌المنافع بود. دولتمردان انگلیس و رسانه‌های وابسته به آن در حالی برآنند تا ملکه را برجسته‌ترین و والاترین شخص در جهان معرفی کنند که نگاهی به کارنامه وی نشان می‌دهد که بدون هیچ تبلیغاتی، کودکان بی‌شماری در جهان هرگز نام او را فراموش نخواهند کرد.
کودکان بومی کانادا فراموش نمی‌کنند چگونه ۱۵۰ هزار کودک بومی در طول ۱۰۰ سال در لوای نام مدارس دینی قربانی حاکمیت انگلیس شدند که تا ۱۹۹۶ ادامه داشته و بخش عمده‌ای از این جنایت در دوران ملک الیزابت دوم صورت گرفت که هرگز نیز عذرخواهی نکرد.
کودکان یمنی فراموش نمی‌کنند خانم ملکه چطور دست‌بوسی سران سعودی را پذیرفت و آنها را دوست خود نامید، در حالی که میلیون‌ها یمنی زیر آتش سلاح‌های انگلیسی جان خود را از دست دادند که بسیاری از آنها زمان و کودکان بودند.
کودکان افغانستانی و عراقی فراموش نمی‌کنند چگونه ملکه مدال افتخار به تونی بلری داد که در دوران نخست وزیری‌اش در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ هزاران کودک عراقی و افغانستانی به خاک و خون کشیده شدند و ۲۰ سال حضور اشغالگران چه به روزگارشان آورد. آنها فراموش نمی‌کنند پرنس چارلز که امروز جانشین ملکه است چگونه از بن لادن‌ها چمدان پول گرفته است و زمینه را برای آزادی جنایات القاعده فراهم کرده است.
البته کودکان انگلیسی، ولزی، اسکاتلندی، ایرلندی نیز او را فراموش نمی‌کنند چرا که جنگ افروزی او در اوکراین این روزها میلیون‌ها نفر را در وضعیت بحرانی قرار داده که احتمال مرگ کودکان بیشماری در زمستان وجود دارد. اری کودکان جهان از جمله کودکان فلسطینی که بمب‌های فسفری انگلیسی بر سرشان ریخته می‌شود هرگز ملکه الیزابت دوم را فراموش نمی‌کنند چه رسانه‌ها به وصفش بپردازند چه نپردازند.

نویسنده: قاسم غفوری
کد مطلب: 123854
 
Share/Save/Bookmark